Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Благодійна діяльність російських корпорацій

Благодійна діяльність стає важливою частиною стратегії корпоративного розвитку і в Росії. 2006 р. в Росії був оголошений роком доброчинності.

Загальний набір благодійних ініціатив учасників виглядає так: допомога соціально незахищеним категоріям населення, розвиток спорту, підтримка культури, захист навколишнього середовища, профілактика різних захворювань. Наприклад, у "Лукойла" є нестандартний проект по соціальному підприємництву: вони проводять конкурси серед підприємців, які здійснюють соціальні проекти з комерційною складовою.

Нетривіальна програма в аеропорту "Колково", зазначає президент благодійного фонду "Лінія життя" Фаїна Захарова. Компанія проводить у своєму просторі милосердуй)

Таблиця 7.1. Причини соціальної відповідальності в різних галузях

Проблеми

Приклади

Побоювання істотних негативних ефектів (особливо для споживачів, але і для співробітників теж)

Фармацевтика, хімічна промисловість, тютюнова промисловість

Суттєві наслідки для навколишнього середовища при виробництві і споживанні продукції

Лісозаготівлі, автомобільна промисловість, нафтовидобувна промисловість, хімічна промисловість

Питання, що викликають великий суспільний резонанс

Видобуток корисних копалин

Великі соціальні проблеми, порушення прав людини

Дитяча праця в легкій промисловості, в ланцюжках постачальників

тільні виставки. Аналогічна програма є у "Трансаеро": компанія влаштовує виставки дитячих малюнків, використовує їх у промопродукції. "Комстар-ОТС", як і аеропорт "Кольцове", розвиває благодійні програми в близькою до свого бізнесу сфері: компанія прагне ліквідувати інформаційна нерівність (надає технічну та інформаційну підтримку Російської державної бібліотеці та Політехнічного музею) та забезпечити безпечний доступ в інтернет (впроваджує технологію обмеження батьками доступу дітей на певні сайти).

Приклад. Агрохолдинг "Русское молоко" є найбільшим підприємством Рузського району Московської області і основним роботодавцем на його території. Керівництво компанії, в особі керівника маркетингового управління ІІ. Корягіної проводять активну соціальну роботу, підтримують місцеве населення, сприяють створенню сприятливого соціального мікроклімату в районі.

Активно розвиваючись, агрохолдинг "Русское молоко" розширює і модернізує свою виробничу базу, купує нову сільськогосподарську техніку, реконструює старі і будує нові сучасні тваринницькі приміщення і ферми, збільшує обсяги виробництва молочних продуктів, тим самим постійно створюючи нові робочі місця і допомагаючи працездатному населенню знайти гідну роботу.

Місією агрохолдингу є відродження і розвиток православної культури на території Рузського району Московської області. Крім того, найважливішою складовою соціальної роботи компанії є програма підтримки найменш захищених соціальних верств населення - пенсіонерів, інвалідів, дітей. Програма включає різні види гуманітарної та матеріальної допомоги, благодійної та спонсорської діяльності:

o ремонт шкіл, дитячих садків, реставрація храмів, участь у спорудження меморіалів ;

o допомога дитячим будинкам та інтернатам, недільним школам, творчим колективам, спортивним командам: ВАТ "Русское молоко" є давнім другом Тучковской спеціальної (коррекционнон) школи-інтернати (Рузський район, п. Тучково) та Державної бюджетної установи соціального обслуговування Московської області Рузський соціально-реабілітаційний центр для неповнолітніх "Астарта"" (Московська область, Рузський район, д. Сытьково);

o проведення благодійних акцій: виставки дитячих творчих робіт, вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни;

o ініціювання та фінансування програми навчального курсу "Основи православної культури" в школах Рузського району;

o проведення екскурсій для школярів (для цих цілей спеціально куплений сучасний комфортабельний автобус на 50 осіб - прекрасна можливість для дітей відвідувати музеї, православні монастирі, храми Москви, Підмосков'я, прилеглих областей);

o організація свят, народних гулянь, безкоштовних концертів популярних артистів, а для дітей - театральних і циркових уявлень;

o допомогу в організації концертів дитячого ансамблю народного танцю "Ружаночка";

o агрохолдингу "Русское молоко" є офіційним спонсором жіночої збірної Росії з важкої атлетики.

Агрохолдинг "Русское молоко" орієнтований на постійну підтримку та надання допомоги в духовному і фізичному розвитку населення Рузського району та висловлює впевненість, що добробут і процвітання району - спільна справа.

Досить новою тенденцією є залучення в благодійну діяльність співробітників компаній. Одні компанії підтримують волонтерські проекти співробітників або самі організують подібну діяльність, інші ведуть програми приватних пожертвувань або надають свої послуги pro bono (безкоштовне надання послуг або співробітників з метою благодійності).

Поряд з відсутністю різноманітності сфер діяльності відзначимо, що компанії не приділяють належної уваги оцінці профінансованих проектів. Оцінка зводиться до кількісних результатів і задоволеності з боку менеджменту компанії. Ймовірно, у компаній недостатньо знань та ресурсів для більш професійного підходу.

Однак для подальшого розвитку успіху необхідно ще докласти багато зусиль, в тому числі подолати упередження суспільства, в спотвореному світлі розуміє реальний сенс благодійності. Виконання моральних зобов'язань перед суспільством - не єдиний позитивний ефект від подібної діяльності компаній.

Благодійна діяльність російських корпорацій пов'язана з необхідністю подолання багатьох серйозних перешкод: по-перше, це низька репутація і поганий імідж благодійних організацій; по-друге, байдуже негибкое ставлення держави до благодійних організацій; по-третє, високі податки, які доводиться платити не тільки жертвователю, але і одержувачу допомоги.

Причина такого становища в досить низької обізнаності громадян, держави і ЗМІ про благодійної діяльності, негативний імідж благодійної діяльності в цілому, втрата традицій, духовна спустошеність і байдужість значної маси населення. Все це слід віднести до порівняно низької ефективності служб зв'язків з громадськістю.

Компанії, що мають великий досвід у здійсненні благодійної діяльності, як правило, об'єднують напрямки підтримки зі стратегією компанії і одночасно намагаються поліпшити ситуацію в найбільш проблемних для себе областях. Так, тютюнові компанії підтримують спортивні заходи, автомобільні компанії - екологічні програми, компанії сфери високих технологій - перспективні наукові розробки.

Благодійна діяльність найчастіше концентрується в тому регіоні, де знаходяться виробничий потенціал чи здійснюється збут продукції (послуг) компанії. Це повністю відповідає уявленням громадськості про вірної стратегії соціальної діяльності.

Приклад. САР - некомерційна організація, мета якої зробити благодійність ефективною.

САР прагне збільшити обсяг пожертвувань, працює над створенням сприятливих умов для розвитку філантропії, сприяє благодійним організаціям та тим, хто їх підтримує. В рамках конкурсу проектів просування соціально значущих ініціатив некомерційних організацій "Соціально активні медіа" було оголошено Шостий конкурсний відбір 7 листопада 2011 р. Засідання Робочої групи з відбору переможців проведено 12 грудня 2011 р. До участі у Конкурсі запрошуються 11КО, зареєстровані на території Москви і Московської області. Порядок проведення відбору регулюється Положенням про конкурс проектів просування соціально значущих ініціатив "Соціально активні медіа".

Соціальна реклама в ЗМІ є на сьогоднішній день привілеєм обраних: на сторінках журналів, радіохвилях і телеекрані з'являється реклама лише великих некомерційних організацій. На жаль, не у всіх якісних і ефективних НКО є ресурс, який дозволяє отримати доступ до розміщення безкоштовної соціальної реклами, так само як немає і коштів на розробку професійних рекламних продуктів. Щоб змінити такий стан речей, САР Росія оголосив Конкурс просування соціально значущих ініціатив "Соціально активні медіа". В його рамках через залучення партнерів з числа ЗМІ і креативних агентств буде здійснюватися підтримка інформаційних кампаній некомерційних організацій.

Цілі і завдання програми САР Росія:

o підвищити інформованість громадськості про діяльність некомерційних організацій (НКО) і значущих соціальних проблеми і сприяти їх залучення до вирішення цих проблем;

o підтримати існуючі потенційно перспективні "соціальні бренди", надавши їм можливості просування в інформаційному просторі;

o виявити кращі інформаційні проекти НКО і підтримати їх:

o забезпечити умови для розміщення в ЗМІ та на інформаційних носіях якісної соціальної реклами на систематичній і прозорій основі;

o створити базу даних ЗМІ, рекламних і PR-агентств тощо, готових підтримати інформаційні кампанії НКО.

Програма "Точки зростання". Положення про конкурс проектів просування соціально значущих ініціатив "Соціально активні медіа". Програма "Точки зростання" (далі - Програма) реалізується філією Благодійного фонду "Чаритиз Ейд Фаун-дейшн" (Великобританія) в Росії (САР Росія) за фінансової підтримки Фонду Форда та інших спонсорів. Це Положення визначає порядок та умови проведення Конкурсу.

Цілі Конкурсу: виявити і підтримати кращі проекти просування соціально значущих ініціатив НКО, підвищити інформованість громадськості про діяльність некомерційних організацій (НКО) про значущі соціальні проблеми та їх залучення до вирішення цих проблем; підтримати існуючі потенційно перспективні "соціальні бренди", надавши їм можливості просування в інформаційному просторі.

Організаціям - переможцям Конкурсу буде безоплатно надано право на розміщення проектів в ЗМІ-партнерах Конкурсу, а також на розробку креативної продукції.

Конкурсний пул. Під конкурсних пулом розуміються фінансові ресурси, надані партнерами Програми для реалізації проектів просування соціально значущих ініціатив.

Програма "Точки зростання" і Конкурс відкриті для партнерства, тому конкурсний пул буде формуватися/поповнюватися протягом всього строку проведення Конкурсу та реалізації даного напрямку Програми.

Партнерами даного напрямку Програми є ЗМІ і маркетингові агентства, що надають рекламні площі і надають підтримку у розробці креативної продукції переможцям конкурсу.

Крім цього НКО-нобедителям буде надана можливість звернутися до партнерів та експертів Програми за професійними консультаціями в тих областях, які необхідні для успішної реалізації заявленого ними проекту.

Грошові кошти в рамках конкурсу не надаються.

Учасники Конкурсу. До участі в Конкурсі запрошуються російські некомерційні організації, зареєстровані на території Москви або Московської області, які здійснюють свою діяльність (у тому числі надають найнеобхідніші послуги населенню) не менше трьох років. До участі в Конкурсі не допускаються державні та (або) муніципальні установи; політичні і релігійні організації, а також юридичні особи, які успішно здійснюють самостійну рекламну діяльність.

Порядок і строки проведення Конкурсу. В рамках Конкурсу планується проведення більш двох незалежних один від одного конкурсних відборів проектів НКО. В рамках першого конкурсного відбору заявки приймаються з 10 жовтня до 6 листопада 2009 р. Рішення про оголошення подальших конкурсних відборів і терміни подачі заявок на них будуть затверджуватися у тому ж порядку, що і теперішнє положення про Конкурс та будуть публікуватися на сайті САР Росія ( cafrussia.ru ).

Терміни реалізації проектів заявників, поданих для участі в Конкурсі. Організації, які заявили свою участь у першому конкурсному відборі, повинні реалізувати передбачені в заявці заходи в період з 1 грудня 2009 р. та 1 травня 2011 р. Вимоги до проектів організацій, що беруть участь у подальших конкурсних відборах, будуть вказані у відповідних рішеннях про оголошення подальших конкурсних отпоров.

До участі в Конкурсі допускаються проекти, змістом яких є:

o фандрайзинг на основну діяльність НКО;

o разова фандрайзингових кампанія;

o залучення волонтерів;

o реклама сервісів і послуг (гарячі лінії, консультації тощо);

o реклама самої НКО (спрямованість на впізнаваність бренду);

o заклики до соціальної активності (наприклад, "Здай кров", "Усынови дитини", "Посади дерево" тощо);

o інформаційні повідомлення, спрямовані на зміну громадської думки щодо вразливих груп громадян (наприклад, біженці, люди з обмеженими можливостями тощо).

Критерії оцінки завяленных проектів та визначення переможців.

1. Місія (соціальна значущість), якість надаваних послуг і список досягнень організації-заявника.

2. Оцінка наявних у заявника маркетингових матеріалів: наявність річного звіту та інтернет-сайту обов'язково.

3. Цілі інформаційного просування: у чому буде полягати суспільна користь? Який співали потрібно досягти? Чи можливо досягнення мети, враховуючи наявні ресурси?

4. Зворотній зв'язок: чи легко відгукнутися на заклик (послання) інформаційного обігу/скористатися освітлюваної послугою?

5. Можливості: чи здатні заявники впоратися із зростаючим запитом, ефективно розпорядитися зібраними коштами?

6. Якість запропонованого медіа-плану і матеріалів для розміщення: потрібна допомога в розробці матеріалу та партнери програми таку допомогу надати?

7. Результати: реалістичні очікування? Чи можливо виміряти результати і планує заявник вимірювати їх?

Вимоги до заявки. До участі в Конкурсі допускаються заявки, заповнені згідно з вимогами цього положення, за формою і містять всі необхідні додатки і документи.

Процедура визначення переможців Конкурсу.

1. Заявки, що надійшли на Конкурс, розглядаються в міру надходження.

2. Експерти Програми відбирають найкращі заявки, складають з них короткий список і надають його на розгляд Робочої групи Конкурсу.

3. Кількість переможців та їх кандидатури визначаються Робочою групою Конкурсу, в тому числі з урахуванням обсягу конкурсного пулу, сформованого на момент прийняття ним рішення.

4. Порядок формування Робочої групи і прийняття рішень про результати конкурсу визначається окремо положенням про Робочої групи Конкурсу.

5. Робоча група приймає рішення згідно з критеріями оцінки проектів:

o соціальна значимість і потрібність діяльності НКО II цілому;

o оригінальність ідеї проекту (творчого рішення);

o значимість і досяжність результатів проекту;

o наявність конкретних вимірних цілей і плану оцінки результатів;

o специфічність і конкретність призову, наявність конкретних механізмів збору коштів або участі.

6. Засідання Робочої групи в рамках кожного конкурсного відбору проводяться не пізніше трьох тижнів з моменту припинення відповідного строку прийняття заявок.

Строк і порядок оголошення результатів Конкурсу. Про переможців чергового Конкурсу буде оголошено на сайті САР Росія cafriissia.ni . Всі організації, які надіслали заявки для участі у Конкурсі, будуть повідомлені про результати Конкурсу в письмовій формі протягом одного місяця після оголошення його підсумків. Протягом одного місяця після оголошення підсумків Конкурсу з переможцями будуть оформлені відносини з надання права на розміщення соціальної значущої інформації і розробки креативного продукту. По закінченні строку реалізації проекту (інформаційної кампанії) переможці конкурсу зобов'язуються надати в САР Росія звіт про се результати та використання отриманих ресурсів.

Партнери напрямку. До участі в реалізації даного напрямку Програми запрошуються ЗМІ і маркетингові агентства. Якщо названі організації мають намір приєднатися до Програми, ставши її офіційним партнером, вони направляють в САР Росія лист про приєднання до напрямку Програми.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

За скаргою громадської благодійної установи "Інститут суспільних проблем "Єдина Європа"" на порушення конституційних прав і свобод статтями 255 та 258 Цивільного кодексу Російської Федерації і статтями 2 та 5 Закону Російської Федерації "Про оскарженні до суду дій і рішень, що порушують права і свободи громадян"
Російські транснаціональні корпорації, їх місце та роль у сучасній світовій економіці
Фінанси корпорацій
Основні орієнтири в процесі управління корпорацією
Менеджмент корпорації
Міжнародні корпорації і транснаціональні банки в сучасній світовій економіці
Федеральний закон "Про благодійний діяльність та благодійні організації"
ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ СУДІВ ЗАГАЛЬНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ. ОРГАНИ СУДДІВСЬКОГО СПІВТОВАРИСТВА В РОСІЙСЬКІЙ ФЕДЕРАЦІЇ
Становлення Державного банку Російської імперії та особливості його діяльності в 1860-1917 рр ..
Загальна характеристика адвокатської діяльності в Російській Федерації
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси