Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Теорія менеджменту
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Застосування аутсорсингу

Аутсорсинг - передача (непрофільної) частини бізнес-процесів (функцій) компанії на обслуговування іншої організації, що спеціалізується у відповідній області (англ. outsourcing: out - зовнішній, source - джерело). Предтечею терміну "аутсорсинг" було поняття "субконтрактация".

На відміну від послуг сервісу і підтримки, що мають разовий, епізодичний, випадковий характер і обмежених початком і кінцем, на аутсорсинг передаються зазвичай функції по професійній підтримці безперебійної працездатності окремих систем і інфраструктури на основі тривалого контракту (не менше одного року). Наявність бізнес-процесу є відмінною рисою аутсорсинга від різних інших форм надання послуг і абонентського обслуговування.

Застосування аутсорсингу передбачає розподіл відповідальності за виконання процесів підприємства, компанії між внутрішніми і зовнішніми виконавцями (рис. 13.17).

При опрацюванні аутсорсингу в результаті моделі відповідальності за виконання процесів і в описі корпоративної архітектури компанії зазнають такі зміни:

o виділяються зони відповідальності за виконання процесів компанії і аутсорсера;

o розробляються регламенти взаємодії компанії і аутсорсера, що забезпечують нерозривність процесів.

Аутсорсинг зазвичай здійснюється в цілях зниження операційних витрат за умови збереження високої якості товарів і послуг. Об'єктами аутсорсингу можуть бути всі бізнес-процеси. Однак відповідно до традиційного підходу, при якому бізнес-процеси поділяються на "основні" і "підтримують", підрядникам в основному передаються нестратегичсскис або

Зміна відповідальності за виконання процесів при аутсорсингу

Рис. 13.17. Зміна відповідальності за виконання процесів при аутсорсингу

неосновні для компанії процеси. Привабливою стороною такої політики аутсорсингу є те, що він включає роботу ринкових механізмів для забезпечення кращої якості допоміжних і неосновних функцій і робіт, необхідних для життєдіяльності компанії. За оцінкою фахівців, найбільш поширеними вважаються такі форми аутсорсингу, як бухгалтерський, юридичний, кадровий, 1Т, прибирання приміщень (клінінг), аутсорсинг експлуатації об'єктів нерухомості, логістичний, або транспортний, аутсорсинг, технічне обслуговування і ремонт, аутсорсинг персоналу.

Декларовані потенційні переваги аутсорсингу:

1. Економія коштів. Вартість послуг аутсорсингу набагато нижче, ніж витрати на побудову власної структури. З заробітної плати власних працівників необхідно відраховувати податки і внески у фонди. Вартість послуг аутсорсера є вашими витратами і скорочує оподатковувану базу. Зовнішній провайдер послуг здатний забезпечити економію та (або) більш високий рівень послуг за рахунок специфікації, більш дешевої робочої сили або ефекту масштабу.

2. Економія робочих місць. Створення власної структури вимагає додаткових офісних площ, оргтехніки, канцтоварів, довідково-правових систем, ліцензійного програмного забезпечення.

3. Постійна безвідмовна робота. Власним працівникам необхідно надавати щорічну відпустку, лікарняний. Фирма-аутсорсер працює постійно.

4. Економія часу. Підбір кадрів - непросте завдання, що вимагає часу. Необхідні інфраструктуру, технології і фахівців можна отримати у аутсорсера.

5. Гарантована якість. Фирма-аутсорсер має у своєму штаті команду висококваліфікованих фахівців і володіє багатим ринковим досвідом виконання аналогічних робіт.

Ще однією, менш очевидним на перший погляд, перевагою аутсорсингу є можливість вчитися у свого постачальника послуг.

Перше питання аутсорсингу - вибір об'єктів. Варіантів може бути багато, але у будь-якому випадку при проведенні аутсорсингу підприємство прагне залишити за собою "свої" ключові, конкурентоспроможні компетенції.

Друге питання аутсорсингу - підтримка цих ключових компетенцій на рівні, достатньому для життєстійкості та конкурентоспроможності підприємства.

Третє питання аутсорсингу - визначення та обґрунтування того, що, кому і як передавати на аутсорсинг. При всій видимій простоті саме рішення про аутсорсинг може мати взаємовиключні наслідки. Всі підприємства являють собою сукупність бізнес-одиниць, готових до аутсорсингу. Питання полягає тільки в доцільності таких операцій і застосовуваних моделей. У схожих ситуаціях можуть прийматися різні рішення.

Ситуація

Утворена з великого науково-виробничого об'єднання корпорація виконує довгострокові міжнародні високотехнологічні контракти, бере участь у національних проектах "Нанотехнології", "охорона Здоров'я", "Освіта", розробляє інноваційні програми в аерокосмічній і пов'язаних з пий галузях науки і техніки. Корпорація об'єднує ВАТ "Павука", "Інновації", "Виробництво", "Випробування" у холдинг, акції та інші цінні папери якого котируються на фондовому ринку. Створена як провідне підприємство наукограда, корпорація розвиває спектр виробництва товарів і послуг народного споживання в основних та регіональних формуваннях.

Ситуація 5-1 "Структурування діяльності компанії"

Детерминирование функцій та інших складових менеджменту створює умови організації діяльності корпорації. Необхідність організації чіткої і злагодженої роботи підрозділів вимагає від керівництва корпорації застосування сучасних інструментів структурування та організації діяльності.

Пріоритетом застосовуються у корпорації рішень стають процесно-орієнтований підхід, методи опису та проектування бізнес-процесів, проектування і поліпшення корпоративної архітектури організації діяльності, сучасні організаційні схеми управління, опрацьовані моделі відповідальності організаційних підрозділів корпорації, вивірені і наочні процедури взаємодії підрозділів.

Керівництво корпорації організовує вивчення та застосування інструментів і прийомів організації діяльності робочими групами з організаційного розвитку

У фокусі уваги робочих груп з організаційного розвитку виділяються:

o опис і поліпшення бізнес-процесів підприємства;

o аналіз і уточнення зон відповідальності підрозділі;

o моніторинг порядків застосування діючих регламентів;

o модернізація, адаптація та удосконалення організаційно-розпорядчої та нормативно-методичної документації.

Матеріали навчання та результати розробок груп організаційного розвитку розмітаються на корпоративному порталі, що забезпечує швидкий і зручний доступ до інформації з будь-якого підрозділу, з будь-територіальної майданчики корпорації. У корпоративному інтернет-виданні проводяться презентація, освітлення застосування та обговорення методик і практик ефективних рішень.

Запропонуйте свої варіанти складу і конфігурацій забезпечення і проведення організаційних поліпшень

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Маркетинг сфери послуг аутсорсингу
Аутсорсинг
Аутсорсинг персоналу
Соціальний аутсорсинг
Аутсорсинг як інструмент реформування підприємств
Виведення за штат персоналу (аутсорсинг)
Організаційний механізм аутсорсингу в комерції
Аутсорсинг як інструмент сервісної логістики
Переваги аутсорсингу
Економічне обґрунтування бізнес-проекту на аутсорсинг
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси