Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Податкові системи зарубіжних країн
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Податок з спадків і дарувань

У США використовується єдина система оподаткування наслідувань і дарувань, яка застосовується до накопиченої вартості всього майна, переданого особою протягом життя і до моменту його смерті.

У випадку з успадкуванням оподатковується вартість майна, яким володіє особа на момент смерті. Обов'язок сплати податку виникає саме в момент смерті власника, а не у зв'язку з набуттям права спадкування.

Податок, як правило, виплачується за рахунок спадкового майна.

Платниками податку є громадяни США та іноземні громадяни, які визнаються податковими резидентами США на момент своєї смерті. Для цілей оподаткування даним податком статус резидента визначається переважно за принципом постійне місце проживання, тобто наявності громадянства або дозволу на проживання в США, а не по тесту фізичної присутності.

Оподатковується все майно, яким володіють податкові резиденти, незалежно від його місцезнаходження. Податок з нерезидентів стягується в тому випадку, якщо майно знаходиться в США або визнається майном від джерел в США (наприклад, акції і облігації американських компаній, облігації Уряду США тощо).

Майно, що підлягає оподаткуванню, оцінюється за ринковою вартістю. З валової вартості майна можна зробити наступні висновки, пов'язані з цим майном:

- витрати і збитки;

- заставні та заборгованості;

- певні види податків, що стягуються в громадських, благодійних або релігійних цілях;

- майно, заповідане благодійним установам.

Повністю віднімається вартість майна, заповіданого дружину, але з окремими застереженнями в тому випадку, якщо чоловік не є громадянином США.

Щодо майна осіб, які не є податковими резидентами для цілей обкладення цим податком, також застосовуються ці відрахування, обмежені пропорційно вартості майна, розташованого в США, щодо вартості всього майна нерезидента.

Дарування також підпадає під оподаткування. Платником податку є дарувальник, визнається податковим резидентом США (визначається у відповідності з принципом постійне місце проживання). При цьому під оподаткування підпадає будь-яке обкладається майно незалежно від його місцезнаходження.

Нерезиденти сплачують податок у тому випадку, якщо передане ними майно знаходиться на території США.

Від оподаткування звільняються дарування на суму, що не перевищує встановленого ліміту. Це звільнення застосовується до загальної вартості дарувань на одного обдаровуваного за рік.

З оподатковуваної бази віднімається вартість майна, подарованого подружжю. У тому випадку, якщо чоловік не є громадянином або резидентом США, вартість майна вираховується в межах встановленого ліміту.

Не оподатковуються пожертви благодійним і релігійним організаціям, а також політичним партіям (у межах встановлених обмежень).

Податкова ставка даного податку встановлені за прогресивною шкалою (табл. 2.5).

Таблиця 2.5. Ставки податку на дарування

Оподатковувана база, дол.

Податок з нижньої межі інтервалу бази, дол.

Ставка з суми, що перевищує нижню межу, %

До 10 000

-

18

10 000 001-20

1800

20

20 000 001-40

3800

22

40 000 001-60

8200

24

60 000 001-80

13 000

26

80 000 001-100

18 200

28

100 000 001-150

23 800

30

150 000 001-250

38 800

32

250 000 001-500

70 800

34

500 001 і вище

155 800

35

До числа федеральних в США належать також і інші податки. Зокрема, це федеральний екологічний податок (Federal environmental tax), податки на нафту і корисні копалини (Petroleum and mineral taxes) і деякі інші.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Податок з спадків і дарувань
ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ
Податок на спадщину (Inheritance Tax)
Право на обов'язкову частку у спадщині
Відмова від спадщини
Дарування та спадкування житла
Оподаткування при спадкування чи дарування нерухомості
Податок на споживання
Транспортний податок
Податок на передачу оцінюваної нерухомості
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси