Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Податкові системи зарубіжних країн
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Податок на споживання

Платниками податку на споживання є всі підприємства, організації, приватні господарства та індивідуальні підприємці, які здійснюють виробництво та імпорт споживчих товарів на територію КНР.

До числа товарів, що підлягають обкладенню податком на споживання, належать тютюн і тютюнові вироби, алкогольна продукція, косметичні товари, товари для догляду за шкірою і волоссям, деякі види ювелірних виробів, бензин, дизельне паливо, автомобілі та інші транспортні засоби та деякі інші види товарів.

По суті, податок на споживання являє собою акциз. Під обкладання цим податком підпадає традиційний коло підакцизних товарів, а ставки за деякими позиціями встановлюються як специфічні (0,1 юаня за 1 л дизельного палива, наприклад), а за деякими як адвалерні (30% від вартості ювелірних виробів).

Підприємницький податок

Платниками цього податку є підприємства, організації, приватні господарства та індивідуальні підприємці, що роблять (надають) послуги, проводять операції з позаоборотними активами або реалізують об'єкти нерухомості на території КНР.

Ставки податку встановлені адвалерні і варіюються залежно від виду послуг або виду оподатковуваних активів. В табл. 4.6 наведено ставки за деякими категоріями об'єктів оподаткування.

Таблиця 4.6. Ставки підприємницького податку

Види послуг або об'єктів

Ставка податку, %

Транспорт і зв'язок

3

Будівельні роботи

3

Фінансові та страхові послуги

5

Телекомунікаційні та поштові послуги

3

Послуги у сфері культури та спорту

3

Розваги (залежно від виду)

5-20

Інші послуги

5

Операції з позаоборотними активами

5

Продаж об'єктів нерухомості

5

Сума податку обчислюється як твір податкової бази (обороту) на встановлену ставку податку.

Не визнаються платниками даного податку організації, що надають ритуальні послуги; освітні послуги; деякі види ветеринарних послуг і деякі інші види послуг; госпіталю, клініки і деякі інші організації, що надають медичні послуги.

Сума податку, що підлягає сплаті до бюджету, обчислюється як добуток обсягу реалізації на ставку податку.

Ресурсний податок (податок на користування природними ресурсами)

Платниками ресурсного податку є організації та індивідуальні підприємці, зайняті видобутком корисних копалин і виробництвом солі в межах території КНР. В табл. 4.7 наведено дані про деякі види корисних копалин, які підлягають оподаткуванню, та податкових ставках, виходячи з яких проводиться розрахунок ресурсного податку.

Таблиця 4.7. Ставки ресурсного податку

Види корисних копалин

Ставки податку

Сира нафта

8-30 юанів за т

Природний газ

2-15 юанів за 1000 м3

Вугілля

0,3-5 юанів за т

Руди чорних металів

0,5-20 юанів за т або за м3

Руди кольорових металів

2-30 юанів за т

Інші неметалеві руди

0,4-30 юанів за т

Сіль, кам'яна сіль, рідка сіль

2-60 юанів за т

Сума ресурсного податку, що підлягає сплаті в бюджет, визначається як добуток обсягу видобутої корисної копалини і встановленої податкової ставки.

До числа найбільш істотних винятків і пільг, передбачених законодавством при сплаті цього податку, можна віднести наступні:

- сира нафта, що використовується для опалення та підтримки свердловин в робочому стані, може бути вирахувана при розрахунку суми податку;

- платникам податків, які несуть серйозні збитки в результаті природних катастроф, можуть бути надані значні знижки (залежно від масштабів понесених ними втрат);

- ресурсний податок, який сплачується при видобутку руд чорних і кольорових металів незалежними видобувними підприємствами (шахтами) також може бути знижений.

Регулюючий податок на інвестиції в основні активи відноситься до групи цільових або спеціальних податків. Платниками цього податку є підприємства, організації, індивідуальні підприємці та інші фізичні особи, які здійснюють інвестиції в основні активи на території КНР.

Податкова база визначається як загальна сума інвестицій, здійснених в основні активи. Для технічного переозброєння і реконструкції вводиться податок на частину інвестицій в завершені проекти (завершені етапи проекту). Ставки встановлені диференційовано в залежності від галузевої приналежності інвестиційного проекту.

Так, наприклад, по інвестиціям у державні невідкладні проекти ставка становить 0%. З інвестицій (основні активи) у проекти, підтримані державою, але при наявності обмежень щодо транспортної інфраструктури та енергетики, ставка складе 5%. За інвестиціями в будівництво адміністративних будівель, готелів ставка підвищується до 30%. При будівництві житлових будинків, в тому числі для використання в комерційних цілях, ставка складе 5%, по іншим видам інвестицій - 15%. Метою введення цього податку є регулювання напрямів здійснення приватних інвестицій.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Ціна споживання
Моделювання попиту і споживання
Транспортний податок
Вплив державних витрат і податків на підприємницький сектор.
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Організація підприємницької діяльності. Фірма
Податки і збори за користування природними ресурсами
Природно-ресурсний потенціал Росії і його економічна оцінка
Податок за видобуток (вилучення) природних ресурсів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси