Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 15. Виробництво по справах про адміністративні правопорушення: поняття, зміст, процесуальні особливості

Виробництво по справах про адміністративні правопорушення: поняття та основні компоненти

Поняття провадження у справах про адміністративні правопорушення. Основні компоненти виробництва по справах про адміністративні правопорушення: завдання; обставини, що виключають провадження у справі; органи і посадові особи, які розглядають справи; учасники виробництва; заходи процесуального забезпечення виробництва.

Виробництво по справах про адміністративні правопорушення являє собою виконання суддями, уповноваженими виконавчими органами та їх посадовими особами комплексу послідовних і юридично регламентованих процесуальних дій при розгляді конкретних справ про адміністративні проступки (правопорушення) та застосування до винних у їх вчиненні фізичним і юридичним особам адміністративних покарань, встановлених Кпап РФ і законах суб'єктів РФ про адміністративну відповідальність. Зазначене провадження є інститутом адміністративного процесуального права.

У КоАП РФ встановлено такі основні компоненти виробництва по справах про адміністративні правопорушення: а) завдання виробництва; б) обставини, що виключають провадження по справі; в) судді, органи, посадові особи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення; г) учасники виробництва; д) предмет доказування і докази у справі; е) заходи забезпечення виробництва; ж) стадії провадження, включаючи стадію виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення [45. Гл. 22-32].

Завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: 1) всебічне, повне, об'єктивне та своєчасне з'ясування обставин кожної справи; 2) вирішення справи у відповідності з законом; 3) забезпечення виконання винесеної постанови по справі; 4) виявлення причин і умов, що сприяли вчиненню адміністративних правопорушень [45. Ст. 24.1].

В законі чітко визначено обставини, що виключають провадження в справі про адміністративне правопорушення. Провадження у справі не може бути розпочато, а розпочате провадження підлягає закриттю за наявності хоча б однієї з таких обставин: 1) відсутність події адміністративного правопорушення; 2) відсутність складу адміністративного правопорушення, у тому числі недосягнення фізичною особою на момент вчинення протиправних дій (бездіяльності) віку, передбаченого Кпап РФ для притягнення до адміністративної відповідальності, або неосудність фізичної особи; 3) дії особи в стані крайньої необхідності; 4) видання акта амністії, якщо такий акт усуває застосування адміністративного покарання; 5) скасування закону, що встановив адміністративну відповідальність; 6) закінчення строків давності притягнення до адміністративної відповідальності; 7) наявність по одному}' і того ж факту вчинення протиправних дій (бездіяльності) особою, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення, постанови про призначення адміністративного покарання, або постанови про припинення провадження у справі про адміністративне правопорушення, або постанови про порушення кримінальної справи; 8) смерть фізичної особи, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення [45. Ст. 24.5].

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Виробництво по справах про адміністративні правопорушення: заходи процесуального забезпечення
Права і обов'язки осіб, щодо яких здійснюється провадження по справах про адміністративні правопорушення
Процесуальні терміни у провадженні по справах про адміністративні правопорушення та їх обчислення
Специфічні особливості адміністративно-процесуального змісту виконавчого провадження
Виконавче провадження
Права і обов'язки осіб, щодо яких здійснюється провадження по справах про адміністративні правопорушення
Виробництво по справах про адміністративні правопорушення та його основні види
Поняття адміністративного правопорушення
Поняття та система заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, загальні правила їх застосування
Адміністративне правопорушення: поняття та ознаки
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси