Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Основи реклами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Фірмовий блок

Прийнято виділяти такі основні елементи фірмового стилю, які використовуються у рекламному колажі:

o товарний знак (логотип);

o набір шрифтів;

o фірмові кольори;

o графічні символи - сигнатури та піктограми.

Взагалі ж поняття фірмового стилю - більш широке і містить, крім перерахованих компонентів, корпоративну легенду, фірмову атрибутику у вигляді прапора, гімну, корпоративного одягу, єдиної корпоративної культури. В даному випадку, говорячи про структуру рекламного колажу в друкованих ЗМІ, обмежимося лише розглядом елементів фірмового блоку.

Найважливіша складова фірмового блоку - товарний знак. З одного боку, це об'єкт графічного дизайну, з іншого - юридичне поняття. Крім того, товарний знак несе смислове навантаження. При достатньої популярності - це ще й економічна складова.

Популярність товарного знака значно підвищує вартість товару і активів фірми на ринку.

Сучасні російські товарні знаки тільки-тільки зміцнюються на ринку. Але можна привести в приклад всім нам добре відомі знаки, що мають більш ніж вікову історію. Так, товарний знак фірми "Кодак" підтримується в силі з 1888 р., "Шелл" і "Мерседес" існують з 1890 р. Історія "Кока-Коли" йде з 1883 р. Товарний знак і фірмовий стиль "Кока-Кола" використовується в незмінному вигляді більш 100 років. Фірма змінює тільки слогани. Вартість товарного знаку "Кока-Коли" становить 36 млрд дол. США, "Мальборо" оцінюють в 33 млрд, що приблизно дорівнює дворічному обсягу продажів сигарет цієї марки.

В силу того що фірмова символіка відомих фірм володіє високим вартісним потенціалом і значно сприяє підвищенню продажів товару, багато хто намагаються випускати на ринок відверті підробки - фахівці називають такі хитрі підробки "контрафактними товарами". Або випускаються нові марки, символіка яких якоюсь мірою збігається з уже відомими. Наприклад, є зубна паста Colgate (всесвітньо відома марка) і Coldent.

Логотип і фірмовий знак роблять можливим миттєве впізнавання рекламного звертання, виділяючи його з ряду подібних товарів. Фірмовий блок, будучи присутнім в різних рекламних зверненнях, на упаковці товару, у діловій документації фірми, дуже скоро стає впізнаваним і працює на імідж. Навіть у тому випадку, якщо людина не користується даною маркою товару, запомненное назву коли-небудь обов'язково спливе в пам'яті. Багато раз побачене і почуте створює позитивний образ хорошого товару, якісного обслуговування, престижного підприємства. У фірм з розкрученим логотипом немає необхідності в іміджевій рекламі вказувати свої адресні координати, мається на увазі, що дана марка широко присутня на ринку та реклама лише стимулює продажу і ставлення споживачів.

У зв'язку з важливістю фірмових атрибутів хочеться сказати про російську специфіку. До сих пір існує величезна кількість фірм, що зберегли стару назву - "Росгорторгснаб", "Союздрук", "Роспромремстрой". Звичні старі радянські марки худо-бідно працюють, хоча їх власники не особливо стурбовані підтримкою їх популярності, задовольняючись тим, що є. Інша група - нові марки, які активно завойовують ринок. Тут можна привести в приклад всім відому "Вімм-Біль-Дан". Третя група - марки поки мало відомі, так і розроблені далеко не професійно.

При цьому слід пам'ятати, що невдало вибраний знак принесе не лише іміджеві проблеми, і фінансові збитки. Будь-яка зміна знака обходиться в "копієчку". Кілька років тому, коли американська компанія Texaco змінювала свою фірмову символіку, цей захід обійшлося їй близько 1 млн дол. США.

При застосування товарного знака в рекламі обов'язковим є використання попереджувального маркування у вигляді значка R (registrated). Саме вона показує, що знак зареєстрований і використовується на законній підставі. Крім обов'язкового маркування, існують кілька правил, які слід пам'ятати при використанні фірмової атрибутики в рекламі.

1. Назва вказується в тому вигляді, в якому воно зареєстровано. Не можна схиляти, використовувати множину та інші довільні зміни.

2. Фірмова атрибутика повинна бути по можливості виділена, щоб споживач завжди зміг її помітити.

3. Фірмова атрибутика повинна адекватно відображати діяльність фірми, бути простою і доступною для сприйняття.

4. Якщо об'єкт рекламування - товар, то тільки знака фірми вже недостатньо, необхідні назва та знак товарної марки, серія.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ОЛЕКСАНДР БЛОК (1880-1921)
Фірмова торгівля - резерв ефективного збуту готової продукції
Адресний блок
Тріада фінансових рішень компанії і загальний блок компетенції фінансового директора
Ф1. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ЕКОЛОГІЇ
ФЗ. ПИТАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЕКОЛОГІЇ
Фірмове найменування
Євразійська панидея: континентальний блок
Аналіз окремих творів А. А. Блоку
Оцінка вартості товарного знака (фірмового найменування)
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси