Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Право соціального забезпечення
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Страхування по хворобі

На відміну від інших видів обов'язкового соціального страхування, даний вид страхування не є обов'язковим для осіб, які мають високий заробіток (понад 48 150 євро в рік), а також для осіб, які мають підробіток із заробітком менше 400 євро в місяць. Інша особливість - можливість часткового поширення страхування на чоловіка і дітей застрахованої особи.

В рамках даного виду страхування громадянин, по-перше, має право на оплату лікування, медикаментів, пр. По-друге, в разі захворювання або травми йому може бути призначено допомогу по тимчасовій непрацездатності. Як правило, роботодавець повинен зберігати за працівником заробіток на період перших шести тижнів непрацездатності. Після цього страхова каса починає виплачувати допомогу в розмірі 70% заробітку, в межах стелі страхових платежів. Як правило, допомога виплачується за одне захворювання не більше 78 тижнів протягом трьох років. Крім того, у разі догляду за хворою дитиною віком до 12 років (якщо в сім'ї немає нікого, хто міг би здійснювати такий догляд) у застрахованої особи виникає право на допомогу за 10 робочих днів (на одну дитину за один календарний рік) та не більше 20 днів, якщо він або вона самотужки виховує дитину.

Крім того, саме в рамках даного виду соціального страхування діє забезпечення у зв'язку з материнством. Крім оплати медичних послуг, акушерського супроводу до і після пологів, жінка має право на отримання допомоги на період шість тижнів до пологів і вісім тижнів (12 тижнів у випадку передчасних пологів або народження кількох дітей) після них. Допомога виплачується в розмірі середнього заробітку за останні 13 тижнів до відпустки, але не більш 13 євро в день. Роботодавець доплачує різницю між посібником і середнім заробітком. Жінки, які не підлягають цьому виду страхування, або за страховим полісом дружина (про таку можливість згадувалося вище) отримують допомогу в розмірі не більше 210 євро.

Соціальні виплати, пов'язані з народженням і вихованням дітей

Ці виплати в чому залежать від того, чи працюють батьки, виховують вони дитину або дітей разом або один з батьків ухиляється від виконання своїх обов'язків. Найчастіше призначення і виплата допомоги пов'язано з недостатністю доходу сім'ї (малозабезпеченістю).

Слід також зазначити, що в системі соціального забезпечення Німеччини основна допомога на дітей для працюючих громадян надається у вигляді податкових відрахувань, а для непрацюючих - у вигляді виплат.

Умови надання сімейного допомоги - наявність дитини або дітей у віці до 18 років або до 21 року, за умови, що вони не можуть знайти роботу або навчання, але шукають таку; учнів - до 25 років, деяких інших. Розмір допомоги залежить від кількості дітей. На кожного з перших трьох дітей вона складає 154 євро на місяць, на кожного наступного дитини - 179 євро.

Крім того, системою передбачені інші види допомог, підстави надання яких можна назвати спеціальними. Зазначимо допомога на виховання дитини. Воно надається одному з батьків, який зайнятий вихованням дитини, при цьому не працює або працює менше 30 годин в тиждень. Додатковою умовою виступає дохід сім'ї, він не повинен перевищувати 30 000 євро в рік на подружню пару, або 23 000 євро в рік на самотнього батька. Допомога виплачується до досягнення дитиною двох років і складає 300 євро в місяць. Крім того, можна відзначити посібник самотньому батьку, який призначається на період не більше 72 місяців до досягнення дитиною віку 12 років. Розмір допомоги залежить від віку дитини і від території проживання і досягає 170 євро в "старих землях" та 151 євро в "нових землях".

Страхування по безробіттю

Зазначимо, що це досить старий вид страхування, хоча воно і було засновано пізніше інших - в 1927 р.

Право на страхову виплату є у працездатного громадянина, не має роботи з незалежних від нього причин, зареєстрованого в службі зайнятості. Розмір виплат залежить від стажу заявника та в окремих випадках від його віку. Крім того, початок виплати допомоги може бути відкладено, якщо трудовий контракт розірваний без поважної причини. Допомога досягає 60% заробітної плати для отримувачів, які не мають дітей, і 67% - для осіб з дітьми. Отримання допомоги пов'язано також з пошуком роботи (у разі відмови або неявок виплата допомоги призупиняється на термін до 12 тижнів). Мінімальний термін виплати допомоги 156 днів. Максимальний - один рік. Літнім безробітним строк виплати допомоги може бути збільшений, крім того, вони можуть піти на пенсію по досягненні віку 60 років.

Якщо ж безробітний не має права на страхові виплати або втратив таке право, в разі малозабезпеченості йому надається фіксований мінімальний посібник.

Страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань

Фінансування даного виду страхування проводиться виключно за рахунок коштів роботодавця, причому страхові платежі здійснюються з повного заробітку, а не в межах максимальної величини. Відповідно відшкодування є більш високим, ніж у випадку з загальним захворюванням або травмою в побуті.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Страхування по хворобі
Автомобільне страхування
Особливості монтажного страхування
Обов'язки батьків і дітей. Відповідальність батьків за неналежне виховання дітей
Система виплат по соціальному страхуванню
Виховання дітей, які залишилися без піклування батьків
Безробіття та її форми
Ринок праці і безробіття
Страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
Внески на обов'язкове соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
Соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси