Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетингові дослідження
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Пропозицію про проведення дослідження (marketing research proposal). Етика відносин між замовником і виконавцем при підготовці і укладенні договору

По завершенні планування роботи дослідницька фірма зазвичай складає та направляє замовнику пропозицію про проведення дослідження (marketing research proposal). За американською традицією воно містить десять розділів.

1. Коротка анотація (Executive summary). Тут коротко перелічуються основні положення пропозиції в цілому і окремих його розділів.

2. Супутня інформація (Background). Тут обговорюються питання, що виходять за рамки даного дослідницького проекту, але мають до нього якесь відношення.

3. Вирішуються проблеми або мети дослідження (Problem definition/objectives of the research). Якщо конкретні маркетингові проблеми, які повинні бути вирішені в результаті дослідження, ще невідомі, у реченні чітко вказується, що завдання дослідження - виявити проблеми.

4. Пропонований підхід (Approach to the problem). Ця частина містить огляд наукової та спеціальної прикладної літератури, в якій обговорюються відповідні до даної ситуації аналітичні моделі. Тут, по можливості, пояснюється, якими дослідними питаннями, гіпотезами, факторами визначається вибір підходу.

5. Схема і методи дослідження (Research design). Тут вказується, якого типу дослідження пропонується проводити (пошукові, описові або причинні), який метод буде застосований (наприклад, опитування по пошті, по телефону, персонально; спостереження тощо); - які вимірювальні шкали будуть використовуватися. Якщо мова йде про опитуванні, то якою буде анкета (тип питань, число питань, середня тривалість інтерв'ю).

6. Методика побудови вибірки (Sampling) і її розмір.

7. Польові роботи або збір даних (Field work/data collection). Тут обговорюється, як будуть збиратися дані, що будуть залучатися до роботи субпідрядники. Описано механізм контролю даних.

8. Аналіз даних (Data analysis). Тут пропонуються методи, за допомогою яких будуть аналізуватися отримані дані. Наприклад, це можуть бути прості частотні розподілу, крос-табуляція, одновимірний аналіз, багатовимірний аналіз. Тут же вказується, як передбачається інтерпретувати результати.

9. Форма представлення результатів дослідження (Reporting). Показується, в якій формі буде представлений остаточний звіт, буде проводитися презентація, будуть випускатися проміжні звіти, і якщо так, то на яких стадіях.

10. Розцінки і терміни (Cost and time). Тут наводиться ціна проекту і терміни проведення кожного етапу. Для великих проектів передбачається план платежів.

11. Додатки (Appendixes). У додатку наводиться будь-яка статистична чи інша інформація, цікава лише деяким.

Підготовка пропозицій про проведення дослідницького проекту дуже корисна. Вона допомагає маркетингового менеджера представити проект, додає впевненості, що дослідник і менеджер погодили все, що з ним пов'язано. Сама розробка пропозицій передбачає планування, яке допомагає досліднику виконати проект.

Хоча користь від підготовки речень безсумнівна, але у зв'язку з його розробкою у нас в країні поки ще нерідко виникають етичні проблеми. Потрібно знати, що в цивілізованому світі вважається неетичним запитувати у дослідницької фірмі докладні пропозиції тільки для того, щоб розібратися в ситуації на основі цієї безкоштовної експертизи. Тим більше непристойно запитувати такі пропозиції відразу в декількох фірмах з тим, щоб потім об'єднати все цінне, що в них є, і провести дослідження власними силами. Тільки якщо замовник оплатив роботу щодо складання детального пропозиції, він може надходити з отриманими матеріалами як завгодно.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Проведення міжнародних переговорів. Укладення договорів, угод, контрактів
Дослідження, спрямовані на виявлення проблем (problem identification research)
Укладання договору на проведення оцінки
Розірвання трудового договору за подання працівником роботодавцю підроблених документів при укладенні трудового договору (п. 11 год. 1 ст. 81 ТК РФ)
Класифікація маркетингових досліджень за схемою проведення
Дослідження, спрямовані на вирішення проблем (problem solving research)
Характеристика консультанта, клієнта-замовника і їх відносин
Порядок укладання, ведення та припинення договору страхування
Фріланс як сучасна форма взаємодії замовника та виконавця
Укладення договору на торгах
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси