Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Правознавство
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Припинення громадянства

Для припинення громадянства передбачається добровільне бажання людини змінити своє громадянство. Закон про громадянство РФ (ст. 18) встановлює декілька підстав припинення громадянства.

Глава з них - це вихід з громадянства - втрата особою за власним волевиявленням.

Закон встановлює підстави для можливої відмови у виході з громадянства (ст. 20): якщо громадянин має не виконане перед РФ зобов'язання, притягнуто як обвинуваченого у кримінальній справі або стосовно нього є що вступив в законну силу обвинувальний вирок суду, громадянин не має іншого громадянства або гарантій його набуття.

Крім цього, припинення громадянства можливе за іншими підставами, передбаченими законом і міжнародним договором РФ. зокрема при скасуванні рішень з питань громадянства.

Рішення про набуття або припинення громадянства РФ підлягає скасуванню, якщо буде встановлено, що дане рішення приймалося на підставі поданих заявником підроблених документів або свідомо неправдивих відомостей. Факт використання підроблених документів або повідомлення завідомо неправдивих відомостей повинен бути встановлений в судовому порядку. Скасування рішення з питань громадянства здійснюється Президентом РФ або іншим повноважним органом, що відають справами про громадянство і прийняли таке рішення.

Громадянство дітей

У Законі про громадянство Російської Федерації спеціальна глава (IV) присвячена регулюванню громадянства дітей. Громадянство дітей у віці до 14 років слід громадянства батьків. У віці від 14 до 18 років змінюється громадянство дітей при наявності їх згоди. Громадянство дитини не може бути припинено, якщо в результаті цього він стане особою без громадянства. Не змінюється громадянство дитини при зміні громадянства батьків, позбавлених батьківських прав. У разі зміни громадянства дитини не потрібна згода його батьків, позбавлених батьківських прав.

Дитина набуває громадянство РФ згідно ст. 25 в наступних випадках:

o якщо обидва його батьки (єдиний батько) набувають громадянство Росії. Громадянство дитини припиняється у разі припинення його громадянства батьків (одного з батьків) за умови, що дитина не стане особою без громадянства:

o якщо один з батьків, які мають інше громадянство, набуває громадянство РФ. їх дитина, що проживає на території Росії, може набути громадянство РФ за заявою здобуває громадянство батьків. Коли один з батьків, які мають інше громадянство, набуває громадянство РФ, їх дитина, що проживає за межами Росії, може набути громадянство РФ за заявою обох батьків;

o якщо один з батьків має інше громадянство, але набуває громадянство РФ, а інший батько - особа без громадянства, дитина може набути громадянство РФ за заявою батьків, що здобуває громадянство. Коли один з батьків, який набуває громадянство РФ. є ліпом без громадянств;!, а інший має інше громадянство, їх дитина може набути громадянство РФ за заявою обох його батьків.

У разі припинення громадянства РФ одного з батьків дитина зберігає громадянство РФ. Громадянство дитини може бути припинено одночасно з припиненням громадянства РФ одного з батьків при наявності письмової згоди другого з батьків - громадянина Росії і за умови, що дитина не стане особою без громадянства.

Дитина, яка є громадянином РФ. зберігає громадянство Росії при усиновленні (удочеріння) іноземними громадянами. Громадянство такої дитини може бути припинена за заявою його усиновителів за умови, що дитина не стане особою без громадянства (ст. 26).

Діти та недієздатні особи, над якими встановлено опіку чи піклування громадянина Росії, набувають громадянство РФ у спрощеному порядку за заявою опікуна або піклувальника. Дитина АБО недієздатна особа, які є громадянами Росії і над якими встановлено опіку чи піклування іноземного громадянина, зберігають громадянство РФ. У всіх можливих випадках забезпечується збереження або придбання усиновленими громадянства Російської Федерації (ст. 27).

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Конституційно-правові основи громадянства в Російській Федерації
Інститут громадянства в Росії
Особливості адміністративно-правового статусу громадянина, іноземця та особи без громадянства
Набуття римського громадянства
ПРИПИНЕННЯ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ
Конституційно-правові основи громадянства в Російській Федерації
Інститут громадянства в Росії
Правовідносини батьків і дітей
Правовідносини батьків і дітей
Обов'язки батьків і дітей. Відповідальність батьків за неналежне виховання дітей
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси