Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Земельне право Росії
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Призначення та види документації по плануванні території

Планування території - це вид містобудівної діяльності, здійснюваної після розробки документів територіального планування та містобудівного зонування (але перед здійсненням громадянами та юридичними особами процедур інженерних вишукувань, архітектурно-будівельного проектування і будівництва) з метою реалізації їх положень та впорядкування землекористування і забудови в окремих кварталах, мікрорайонах і інших елементів планувальної структури, що визначають межі забудованих і незабудованих земельних ділянок (їх обмеження та обтяження) і перебувають у приватної або публічної власності, а також отримується в результаті містобудівна документація.

Проекти планування конкретизують вимоги правил землекористування та забудови, що приймаються в ході містобудівного зонування території муніципального освіти. З 31 грудня 2012 р. проекти планування забудованих і незабудованих територій та проекти межування (для незабудованих територій) можуть затверджуватися тільки при наявності документів територіального планування (схем територіального планування Російської Федерації, суб'єктів РФ і муніципальних районів та генеральних планів для міських округів і поселень). До вказаної дати земельні ділянки зі складу публічних земель можуть надаватися громадянам та юридичним особам за допомогою попереднього узгодження місць розміщення об'єктів при відсутності документів територіального планування, містобудівного зонування та планування території.

У ході здійснення процедури планування території відбувається виділення меж мікрорайонів, кварталів, встановлюються червоні лінії, виділяються території загального користування, інші території, зайняті публічними об'єктами (об'єктами транспортної, інженерної, іншої інфраструктури). Після такої фіксації кордонів публічних об'єктів настає друга стадія планування території, коли проводиться межування земельних ділянок для надання громадянам і юридичним особам.

Проект межування території включає в себе кілька різновидів креслень межування території, на яких відображаються в тому числі межі сформованих земельних ділянок, які планується надати фізичним та юридичним особам для будівництва (наприклад, для малоповерхового будівництва), а також межі публічних сервітутів.

У складі проекту межування (або у вигляді окремого документа) здійснюється підготовка містобудівних планів земельних ділянок. У такому плані повинні зазначатися: межі ділянки; межі зон дії публічних сервітутів (якщо вони є); мінімальні відступи від меж ділянки в цілях визначення місць допустимого розміщення будинків, будівель, споруд, за межами яких заборонено будівництво будинків, будівель, споруд; інформація про містобудівний регламент (в тому числі інформація про всіх передбачених містобудівним регламентом види дозволеного використання земельної ділянки); інформація про розташованих у межах земельної ділянки об'єктах капітального будівництва, об'єкти культурної спадщини (якщо такі є); інформація про технічні умови підключення об'єктів капітального будівництва до мереж інженерно-технічного забезпечення. До складу містобудівного плану земельної ділянки може включатися інформація про можливості або неможливості його розділення на декілька земельних ділянок.

Рішення про підготовку документації з планування території приймається органом місцевого самоврядування поселення або міського округу за власною ініціативою або па підставі пропозицій фізичних або юридичних осіб, зацікавлених у наданні земельних ділянок.

Після опублікування рішення про підготовку документації з планування території фізичні або юридичні особи мають право подати органу місцевого самоврядування поселення або орган місцевого самоврядування міського округу свої пропозиції про порядок, терміни підготовки і зміст документації але плануванні території. Проекти планування території та проекти межування території, підготовлені в складі документації з планування території на підставі рішення органу місцевого самоврядування поселення або міського округу, до їх затвердження підлягають обов'язковому розгляду на публічних слуханнях.

Затверджуючи проект планування (сам по собі або із включеним до його складу проектом межування), орган місцевого самоврядування тим самим визнає його відповідність вимогам документів територіального планування та містобудівного зонування, технічним регламентам, регіональних і місцевих нормативів містобудівного проектування. У разі якщо така перевірка була проведена формально, а правам і законним інтересам громадян і юридичних осіб згодом було заподіяно шкоду, останній підлягає відшкодуванню в повному обсязі (ст. 59 ГрК РФ).

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Документація внутрішнього аудитора
Види кошторисної документації в будівництві
Планування торгового залу і розміщення торгового обладнання
Документ 1 "Вимоги до Проектної документації"
Правовий режим особливо охоронюваних природних територій
Призначення покарання нижче нижчої межі
Вимоги до режиму деяких особливо охоронюваних природних територій
Мережеве планування складських процесів
Напрямок Російською Федерацією запиту іноземної держави про видачу особи, яка перебуває на його території
Землі рекреаційного призначення
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси