Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Оподаткування комерційної діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Відновлення ПДВ, раніше прийнятого до відрахування з передоплати

Платники податків, які перерахували суми оплати, часткової оплати в рахунок майбутніх поставок, мають право прийняти до відрахування суми ПДВ, пред'явлені продавцями. Відрахування проводиться на підставі рахунків-фактур, виставлених продавцями при отриманні ними передоплати в рахунок майбутніх поставок товару, документів, які підтверджують фактичне перерахування сум передоплати, а також договору, що передбачає перерахування авансів:

Суми податку, прийняті покупцем до відрахуванню, підлягають відновленню:

o у тому податковому періоді, в якому ПДВ по придбаних товарах (робіт, послуг), майнових прав підлягає відрахуванню після оприбуткування за правилами бухгалтерського обліку;

o у тому податковому періоді, в якому відбулася зміна умов договору або розірвання договору та повернення відповідних сум оплати, часткової оплати.

Покупець зобов'язаний відновити суму ПДВ, раніше прийнятому до відрахування з попередньої оплати, якщо продавцем відвантажений товар (надана послуга, виконані роботи) вартістю меншою, ніж сплачений аванс. ПДВ підлягає відновленню на суму перевищення попередньої оплати та вартістю оприбуткованого товару (роботи, послуги), тобто до відрахування приймається сума, зазначена в кінцевому рахунку-фактурі продавця на відвантажений товар (роботу, послугу).

Приклад 1

ТОВ "Дар", яке є покупцем, у червні п. р. перерахувало постачальнику ТОВ "Приз" 100%-ву передоплату за договором поставки у розмірі 600 000 руб. (в тому числі ПДВ 91 525 руб.). ТОВ "Приз" виставило рахунок-фактуру на суму передоплати і один примірник передало ТОВ "Дар" (п. 3 ст. 168 НК РФ).

У вересні п. р. ТОВ "Приз" відвантажило товар на суму 590 000 руб. (в тому числі ПДВ-90 000 руб.) і виставила рахунок-фактуру на цю суму. У цьому ж місяці ТОВ "Дар" отримала і прийняла на облік товари. У жовтні ТОВ "Приз" повернуло суму заборгованості, що утворилася у розмірі 10 000 руб. (600 000-590 000).

За підсумками II кварталу п. р. ПДВ в сумі 91 525 руб. ТОВ "Дар" заявило до відрахуванню, а ТОВ "Приз" перерахувала до бюджету на підставі виставленого рахунку-фактури.

За підсумками III кварталу податок в сумі 90 000 руб. ТОВ "Дар" відновило з авансу і прийняв до відрахування з вартості отриманого товару, а ТОВ "Приз" відновило з отриманого авансу і прийняла до сплати в бюджет по реалізованому товару.

За підсумками IV кварталу ПДВ у розмірі 1525 руб. (10 000 · 18/118) ТОВ "Приз" відновить з суми залишку авансу, а ТОВ "Дар" зобов'язаний зменшити суму податкового вирахування і сплатити його в бюджет.

У разі якщо умовами договору передбачено поставку товарів окремими партіями після перерахування передоплати, відновлення сум ПДВ, прийнятих покупцем до відрахуванню по перерахованої 100%-ю передоплатою, слід здійснювати в розмірі, відповідному податку, вказаним у рахунках-фактурах на придбаний товар

Приклад 2

ТОВ "КРЕК" (покупець) уклало договір на поставку продукції, відповідно до якого товар поставляється рівними партіями протягом чотирьох місяців з дня отримання попередньої оплати в розмірі 100% вартості товару. У червні п. р. ТОВ "КРЕК" здійснило передоплату в розмірі 472 000 руб. (в тому числі ПДВ 72 000 руб.). На підставі рахунку-фактури, виставленого продавцем, і платіжних документів був прийнятий до відрахування ПДВ в розмірі 72 000 руб.

Щомісяця з серпня по листопад п. р. включно постачальник відвантажував партії товару, вартістю 118 000 руб. кожна (у тому числі ПДВ 18 000 руб.), які у тому ж місяці надходили на склад і були прийняті до обліку. При цьому на кожну партію постачальником виставлявся відповідний рахунок-фактура.

За підсумками II кварталу поточного року ТОВ "КРЕК" заявило до відрахуванню 72 000 руб. на підставі отриманого рахунку-фактури.

За підсумками III кварталу воно відновило ПДВ з авансу в розмірі 36 000 руб. (18 000 · 2) і прийняв до відрахування з вартості товару, одержаного в першій і другій партіях, у сумі 36 000 руб.

За підсумками IV кварталу ТОВ "КРЕК" відновить ПДВ з авансу в розмірі 36 000 руб. і прийме до відрахування з вартості товару, одержаного в третій і четвертій партіях, у сумі 36 000 руб.

Відновлення ПДВ з суми авансу, отриманого в рахунок майбутньої поставки товарів (робіт, послуг), тривалість виробничого циклу виготовлення яких, перевищує шість місяців за Переліком, затвердженим Постановою Уряду РФ від 28.07.2006 № 468 не проводиться, так як в податкову базу податку не включаються (абз. 3 п. 1 ст. 154, п. 13 ст. 167 НК РФ). Рахунок-фактура в такому випадку продавцем не складається і відповідно, покупець ПДВ до відрахуванню не приймає.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Відновлення ПДВ, раніше прийнятого до відрахування
ПДВ - податкові відрахування
Прийняті скорочення
Прийняті скорочення
Прийняті скорочення
Прийняті скорочення
Прийняті скорочення
Прийняті скорочення
Прийняті скорочення та абревіатури
Розкриття суттєвих способів бухгалтерського обліку, прийнятих облікової політикою
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси