Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Управління продажами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

РЕКЛАМА

Рекламна діяльність

Все різноманіття форм просування послуг, як і просування товарів, засноване на використанні (варіантах використання) двох базових способів реклами і особистих продажів.

Реклама як опосередкована (неособисту) форма інформування про товар або послугу повинна стимулювати активний попит на послугу, тобто забезпечувати максимальне число дзвінків, відвідувань зі словами "хочу" та "продайте, будь ласка".

Особисті продажі - особиста форма пропозиції послуги конкретному представникові певної цільової групи в умовному форматі: "Купи мушлю, купи мушлю, купи...".

Складність питань, пов'язаних з оцінкою ефективності витрат на рекламу, а також необхідність реалізації індивідуального підходу в кожному конкретному випадку не дозволяють давати готові рекомендації і поради.

В даний час доречним здається виклад можливих підходів та варіантів вирішення питань аналізу ефективності рекламних заходів. В глобальному сенсі ефективність реклами - це ступінь досягнення поставлених перед рекламою цілей, і, як правило, у фірми є бажання досягти поставленої мети з мінімальними витратами. Більш точно і сухо, ефективність витрат - відношення кількісного вираження ефекту до витрат, цей ефект викликав.

Основні проблеми пов'язані з кількісним виразом чисельника дробу (згідно з поданим визначенням поняття "ефективність"). Важко визначити, наскільки виросла ваша виручка саме через вкладених у рекламу конкретних доларів.

Оцінка ефективності реклами в цілому пов'язана з вивченням комплексу взаимовлияющих факторів, питань і проблем, виміряти які часто практично неможливо.

Однак неможливість точного вимірювання загальної ефективності реклами зовсім не означає, що від досліджень ефективності необхідно відмовитися. Неможливість точного числового виразу не означає неможливість інтервальної імовірнісної оцінки подібного роду оцінок цілком достатньо для визначення ефективності рекламної кампанії.

Просування будь послуги необхідно починати з позиціонування: хто ми (місія); для кого працюємо (цільова група); як хочемо виглядати (імідж).

Далі визначаємо конкурентні переваги, формуємо цінову політику, визначаємо канали комунікації з представниками цільової групи; формулюємо і оформляємо аргументоване звернення до представників цільової групи; розписуємо заходи, що забезпечують контакт представника цільової групи з унікальною пропозицією. В цю просту теоретичну схему вписуються будь-які дії по просуванню.

Проте все перераховане вище не має сенсу при наявності номенклатурно-родинних зв'язків. Практика набагато різноманітніше і складніше, у тому числі з-за існування персонально обумовлених зв'язків, але надалі по тексту будемо вважати, що неринкові механізми не роблять істотного впливу на процес просування.

Вміло поставлена реклама дозволяє швидше подолати бар'єри між виробником і споживачем. Рекламної діяльності передують маркетингові дослідження, що стосуються вивчення смаків споживачів, ринку і т. п.

Засобами ТБ і радіо значно простіше впливати на емоційний свідомість людини завдяки "картинці" і озвученої інформації. Друк, навпаки, має незрівнянно більше можливостей сконцентрувати увагу споживачів на тих деталях, які важко сприймаються на телеекрані, наприклад, цифровому фактичному матеріалі.

Реклама в ЗМІ може бути ефективною в тому разі, якщо вона:

o несе в собі запам'ятовується ідею, відповідну менталітету тієї аудиторії, на яку спрямована;

o підкреслює перевага, якість свого товару;

o має чітку змістовну, смислову спрямованість;

o впроваджує у свідомість споживачів певний стереотип, який отримує подальший розвиток у подальшому рекламному матеріалі;

o звертається безпосередньо до споживача;

o привертає увагу оригінальною формою спілкування. Види реклами - у пресі, на радіо, на телебаченні; зовнішня; пряма поштова розсилка.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Організація рекламної діяльності
Планування рекламної діяльності
Різні типи рекламних агентств, їх переваги та недоліки
Правове та етичне регулювання рекламної діяльності
Рекламна кампанія та етапи її проведення
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси