Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Оподаткування комерційної діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Реалізація державного майна комерційної організацією

Податковими агентами визнаються юридичні особи та індивідуальні підприємці (ІП) у разі якщо уповноважені:

o продавати майно за рішенням суду при процедурі банкрутства;

o Росмайном через спеціалізовану організацію реалізовувати конфісковане і безгосподарне майно, скарби та скуплені цінності, а також цінності, які перейшли до держави за правом спадкоємства.

Податкова база розраховується виходячи з ціни реалізованого майна, яка визначається у відповідності зі ст. 105.3 НК РФ, з урахуванням акцизу і ПДВ. Податкові агенти незалежно від того, чи є платниками податків ПДВ або не є такими, зобов'язані:

o обчислити, утримати та сплатити до бюджету відповідну суму податку;

o вести облік виплачених Спеціалізованої організації доходів, а так само утриманих і перерахованих до бюджету податків;

o представляти в податковий орган за місцем свого обліку документи і податкову декларацію для здійснення контролю за правильністю і повнотою обчислення, утримання і перерахування податків до бюджету.

При реалізації конфіскованого майна податкові агенти не мають права на включення в податкові відрахування податку на додану вартість, якщо є посередниками. У разі, якщо податковий агент є покупцем цього майна і при подальшому продажу обчислює суму ПДВ, то в цьому разі виникає право на податковий відрахування сум податку, сплачених за цими операціями.

Приклад

ЗАТ "Промінь" виграло конкурс з реалізації конфіскованого майна перейшли державі, оціненого Спеціалізованою організацією на суму 200 000 руб. Майно на суму 150 000 руб. ЗАТ "Промінь" придбало для своїх виробничих потреб та оприбуткувало на баланс, а майно, призначене для реалізації на суму 50 000 руб. врахувала на позабалансовому рахунку.

Таким чином, ЗАТ "Промінь" з майна на суму 150 000 руб. є покупцем і зобов'язана сплатити в бюджет ПДВ в сумі 22 881 руб. (150 000 · 18: 118) та на рахунку Спеціалізованої організації вартість придбаного майна в сумі 127 119 руб. (150 000-22 881) Сплачену суму податку з даного майна організація "Промінь" має право прийняти до відрахування.

По майну, прийнятому на облік на позабалансовий рахунок у сумі 50 000 руб. ЗАТ "Промінь" є посередником по операції купівлі-продажу. При реалізації даного майна обчислений ПДВ в сумі 7 627 руб. (50 000 · 18: 118) організація "Промінь" як податковий агент зобов'язана перерахувати в бюджет і на податкове вирахування не має права.

При цьому власні обороти з реалізації і обороти податкового агента не підсумовуються. У податковій декларації з ПДВ податковими агентами заповнюються спеціальні розділи.

Посередницькі договори з іноземною організацією

Організації і індивідуальні підприємці є податковими агентами при продажу товарів (майнових прав, робіт, послуг) в якості посередника іноземною компанією при дотриманні наступних умов (п. 5 ст. 161 НК РФ):

1) при постановці на облік в податковому органі РФ;

2) на основі договорів доручення, комісії або агентських з іноземною компанією, є посередниками;

3) іноземна компанія, якій належить товар або майнове право (яка виконує роботи, надає послуги), не перебуває на обліку в податкових органах РФ в якості платника податків;

4) місцем реалізації товарів (робіт, послуг, майнових прав), визнається територія РФ;

5) як посередник беруть участь у розрахунках, тобто отримують виручку від покупця (замовника) і перераховують се іноземної організації (або особі, вказаній іноземною організацією).

Якщо іноземна організація, якій надаються відповідні посередницькі послуги, перебуває на обліку в податкових органах РФ як платник податків, обов'язків податкового агента у посередника не виникає.

Податкова база визначається, як і при звичайній реалізації, на дату відвантаження і (або) отримання попередньої оплати в рахунок майбутніх поставок. Розрахувати податкову базу слід виходячи з вартості реалізованих товарів (робіт, послуг, майнових прав) з урахуванням акцизів (для підакцизних товарів) і без включення до них суми податку. Таким чином, податкова база буде рівна договірної вартості цих товарів (робіт, послуг, майнових прав) з урахуванням акцизів і без ПДВ, пред'явленої покупцю.

При утриманні податку з виручки від реалізації, яка перераховується іноземному контрагенту, застосовується ставка ПДВ у розмірі 18 або 10%.

Приклад

Російська організація ЗАТ "ОКА" уклала посередницький договір з іноземною фірмою на реалізацію приналежних їй товарів. ОКА застосовує звільнення від виконання обов'язків платника податків по ПДВ у відповідності зі ст. 145 НК РФ. Ціна реалізації за договором з покупцем складає 1 000 000 руб. без урахування ПДВ. Реалізація товарів оподатковується ПДВ за ставкою 18%. ЗАТ "ОКА" зобов'язана пред'явити ПДВ покупцеві в сумі 180 000 руб. (1 000 000 · 0,18) і при її отриманні перерахувати податок у бюджет.

За даними операціями посередник виставляє рахунок-фактуру покупцеві за тими ж правилами, які діють для платників податків.

Рахунок-фактура складається у двох примірниках, один з яких реєструється в книзі продажів і зберігається в журналі обліку виставлених рахунків-фактур, а інший передається покупцеві.

Суму податку, утриману та сплачену до бюджету за іноземного контрагента, російський посередник прийняти до відрахуванню не має права (п. 3 ст. 171 НК РФ).

У податковій декларації заповнюється титульний лист та розділ 2 "Сума податку, що підлягає сплаті до бюджету, за даними податкового агента" і представляється в податковий орган за місцем реєстрації російського агента не пізніше 20-го числа місяця, наступного за минулим податковим періодом.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Адміністративно-правовий статус державних комерційних і некомерційних організацій
Приватизація державного та комунального нерухомого майна
Фінанси комерційних організацій
Реалізація майна боржника
Порядок обліку витрат при реалізації майна, що амортизується
Податкові зобов'язання з ПДВ за посередницькими договорами
Організація і компетенція Міністерства закордонних справ РФ і підвідомчих йому органів
Виконання іноземних судових доручень в міжнародних договорах
Облік операцій з імпорту матеріальних цінностей у посередницької організації
Організація галузі закордонних справ, правові основи управління та регулювання у сфері закордонних справ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси