Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в будівництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 5. Захист людини від небезпек механічного травмування

Підготовка будівництва і утримання території будівельного майданчика

З початку будівництва необхідно провести низку обов'язкових підготовчих заходів. Будівельний майданчик повинна відповідати вимогам безаварійного виробництва робіт, екологічної та пожежної безпеки, організації безпечних переміщень вантажів та евакуації відходів. Особливо важливо дотримуватися ці вимоги до виробництва робіт в умовах сформованої міської забудови.

Особливу гостроту питання підготовки та облаштування будівельного майданчика придбали до теперішнього часу, коли будівництво ведеться найчастіше в обмежених умовах, поряд з житловими, офісними будівлями, історичними пам'ятками. Тому зросли вимоги до проведення підготовчих робіт і утримання будівельного майданчика.

До теперішнього часу в Росії сформована широка нормативна база, що регламентує процес підготовки будівельного виробництва. Можна виділити чотири основних етапи підготовки будівництва:

o загальна організаційно-технологічна підготовка;

o підготовка будівельної організації до виконання виробничої програми;

o підготовка до будівництва об'єктів;

o підготовка до виробництва будівельно-монтажних робіт. Загальна організаційно-технологічна підготовка будівництва забезпечує планомірне та збалансоване за всіма видами ресурсів розгортання і здійснення будівництва у відповідності з встановленими завданнями на основі взаємопов'язаної діяльності замовника, проектної, генпідрядної і субпідрядних організацій і інших учасників інвестиційного процесу. На цьому етапі розробляється проект організації будівництва.

Підготовка будівельної організації до виконання виробничої програми передбачає, зокрема, розробку та вдосконалення системи оперативно-диспетчерського управління будівельним виробництвом.

Важливими є будівельні генеральні плани для підготовчого і основного періодів будівництва із зазначенням розташування постійних будівель і споруд, місць розміщення тимчасових, у тому числі мобільних (інвентарних)будівель і споруд, постійних і тимчасових доріг, інженерних мереж, місць розміщення складських майданчиків, пунктів очищення коліс автотранспорту, контейнерів-накопичувачів для побутового і будівельного сміття, побутових приміщень і з розробкою заходів по забезпеченню безпеки руху транспорту і пішоходів, вибухопожежної і пожежної безпеки споруджуваного об'єкта і т. д., що передбачають дотримання вимог щодо охорони, гігієни праці та навколишнього середовища (виробничого контролю за дотриманням санітарних правил при виробництві робіт).

При розробці будівельних генеральних планів на період виконання робіт щодо зведення підземної частини об'єктів основну увагу слід приділяти конкретизації рішень по влаштуванню огороджень і обноски котловану і інших місць виробництва робіт, підготовки майданчиків для роботи будівельних, монтажних та інших машин, установок і засобів механізації, розміщення майданчиків для складування будівельних конструкцій.

При розробці надземної частини на будівельному генеральної плані повинні бути позначені необхідні прив'язки, основні розміри споруджуваного будови, будівель і споруд, прилеглих до зони монтажу і впливають на основні рішення з організації майданчики і виробництва робіт. Розміщення вантажопідйомних машин слід проводити з урахуванням вимог безпеки, для чого на будівельному генеральної плані треба показувати монтажну зону, зону роботи кранів, небезпечну зону.

Проект виробництва робіт (ППР) є основним документом, який організовує проведення робіт згідно з технологічними правилами, вимогами до охорони праці, екологічної безпеки та якості робіт, що забезпечує моделювання процесу, прогнозування можливих ризиків, визначення оптимальних строків будівництва, необхідних ресурсів та обладнання будмайданчика.

В організаційно-технологічній документації повинні бути особливо опрацьовані питання дотримання вимог безпеки, серед яких:

o оснащення баштових кранів додатковими засобами обмеження зони їх роботи;

o встановлення захисних екранів;

o організація дорожнього руху транспорту та пішоходів;

o організація побутових і санітарних умов для робітників;

o прибирання і вивіз сміття;

o зовнішній вигляд та утримання огорож.

Внеплощадочные підготовчі роботи передбачають будівництво зовнішніх під'їзних шляхів до будівельної майданчику і баз постачання залізничних колій і автомобільних доріг, причалів, ліній електропередачі і зв'язку, водопровідних мереж з забірними спорудами, каналізаційних колекторів з очисними спорудами.

Внутрішньомайданчикові підготовчі роботи передбачають попередню підготовку території, інженерну підготовку території будівельного майданчика, зведення мобільних (інвентарних) комплексів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Захист від механічного травмування
етап. Моніторинг небезпек і стану зон перебування людини
ЗАХИСТ ВІД АКУСТИЧНИХ І МЕХАНІЧНИХ КОЛИВАНЬ
ЗАХИСТ ВІД НЕБЕЗПЕК ТЕХНОСФЕРИ
Динамічні характеристики будівлі і життєдіяльність людини
Електробезпека на будівельному майданчику
Порядок визначення засобів, що включаються в главу 1 "Підготовка території будівництва"
Забезпечення комфортних умов на будівельному майданчику
Підготовка будівельного виробництва
Договірні відносини в будівництві та їх вплив на систему ціноутворення
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси