Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Медіапланування

Медіапланування є ключовим елементом сучасної рекламної діяльності, оскільки вартість простору і часу - найважливіша частина бюджету рекламодавця. Дві основні ролі медіапланування зводяться до наступного - це аналіз ринку та оцінка ефективності каналів мас-медіа.

Медіапланування - складання плану рекламної кампанії, при оптимальному виборі необхідних каналів розміщення реклами у ЗМІ на основі даних маркетингових та медіа досліджень, що проводяться з метою досягнення максимальної ефективності рекламної кампанії.

У медіаплані рекламної кампанії описуються обрані типи реклами, терміни розміщення, вартість (пакетна або разова покупка, спонсорство тощо), а також ефективність проведеної рекламної кампанії.

Стратегічне медіапланування будується на аналізі цільових аудиторій, цільових регіонів і ринків, маркетингової ситуації і включає:

o постановку рекламних цілей; визначення пріоритетних категорій ЗМІ;

o прийняття рішення про використання якої-небудь однієї або декількох концепцій медіапланування;

o завдання оптимальних рівнів показників ефективності (ефективних частоти, охоплення тощо);

o планування етапів рекламної кампанії в часі (підготовчий, початковий, підтримка, посилення), з урахуванням сезонності, конкурентних умов тощо;

o визначення та обґрунтування оптимального рекламного бюджету;

o розподіл бюджету за категоріями ЗМІ.

Цілі рекламної кампанії полягають у просуванні товару на ринок, збільшення продажів, підвищення впізнаваності товару або послуги, зростання відвідуваності сайту або торговельної мережі.

В процесі медіапланування визначаються способи використання часу і простору для досягнення цілей маркетингу. Однією з таких цілей є поява рекламного звернення перед цільовою аудиторією.

Медиасредство реклами - один із способів доставки рекламного звернення до одержувача (телебачення, рекламний щит, Інтернет). Комбінація засобів доставки реклами називається медіамікс. Носій реклами - конкретна програма, журнал або радіостанція.

Традиційно головною опорою медіапланування є медіастратегія, яка зазвичай розробляється фахівцями медиаотделов агентства спільно з командами з дослідження та розробки реклами і маркетологами, що представляють торговельну марку. Після формування плану відділ закупівлі, іноді входить до складу рекламного агентства, виконує подальші дії.

Для кожного потенційного споживача продукту або послуги існує ідеальний час і простір, коли він може отримати рекламне повідомлення. Це той момент, коли споживач перебуває в "коридорі пошуку" або шукає більш детальну інформацію, перш ніж вступити у цей коридор. Метою фахівця з медіапланування є показ звернення потенційному споживачеві в цей ідеальний момент. Найефективніша реклама повинна демонструвати споживачеві продукт в той момент, коли інтерес і увага до нього досить високі.

Медіаплан має ряд цілей, що відображають базові завдання, які можуть бути вирішені лише в тому випадку, якщо рекламодавець використовує стратегічний план дій. Основними питаннями медіастратегії є: кому призначена реклама, які географічні регіони вона повинна охоплювати, коли потрібно рекламувати товар, яка повинна бути тривалість кампанії, яку площу або час займе оголошення.

Розробка медіастратегії

Якщо регіональні або національні обсяги продажів неоднакові, то найчастіше медиапланировщики забезпечують баланс обсягів продажів з допомогою маневрування рекламним впливом на різних ринках. Формули для розподілу асигнувань па рекламу можуть використовувати одну чи кілька характеристик ринку: цільова аудиторія, розподіл і вартість медіазасобів, результати збуту компанії.

Географічні стратегії можуть допомогти місцевим підприємствам витримати натиск національних корпорацій. Ідеальний бюджет розміщення реклами підтримує рішення задач збуту в кожному регіоні. При слабкому збуті значних вкладень у рекламу робити не слід, якщо тільки пет серйозних причин очікувати значного зростання обсягу продажів. Втім, і при наявності хороших показників збуту далеко не завжди слід проводити серйозні рекламні інвестиції. У будь-якому випадку необхідно аргументоване прогнозування високої ефективності рекламних вкладень. Тому недаремним буде спільне планування рекламної кампанії фахівцями з маркетингу і реклами.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Етап розробки макету (НДР)
Прийоми розробки і виборів управлінських рішень в умовах невизначеності і ризику
Моделі, методологія і організація процесу розробки управлінського рішення
Розробка аудіоролика
Розробка "легенди"
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси