Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Довідник адвоката
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Представництво в арбітражному суді

Громадяни мають право вести свої справи в арбітражному суді особисто або через представників. Ведення справи особисто не позбавляє громадянина права мати представників. Права і законні інтереси недієздатних громадян захищають в арбітражному процесі їх законні представники - батьки, усиновителі, опікуни або піклувальники, які можуть доручити ведення справи в арбітражному суді іншому обраному ними представнику.

Представниками громадян, у тому числі індивідуальних підприємців, можуть виступати в арбітражному суді адвокати та інші надають юридичну допомогу особи.

В арбітражному суді справи організацій ведуть їх органи, що діють у відповідно до законодавства РФ або установчими документами організацій, а також адвокати та інші надають юридичну допомогу особи.

Від імені ліквідованої організації в суді виступає уповноважений представник ліквідаційної комісії.

Представниками організацій можуть виступати в арбітражному суді за посадою керівники організацій, що діють у межах повноважень, передбачених законодавством РФ, установчими документами, або особи, які перебувають у штаті зазначених організацій, або адвокати, а також інші особи, чиї повноваження засвідчені в установленому законом порядку.

Представником в арбітражному суді може бути дієздатна особа з належним чином оформленими і підтвердженими повноваженнями на ведення справи.

Не можуть бути представниками в арбітражному суді:

- судді, слідчі, прокурори, помічники суддів і працівників апарату суду. Дане правило не поширюється на випадки, якщо зазначені особи виступають в арбітражному суді в якості представників відповідних органів або законних представників;

- особи, що не володіють повною дієздатністю або перебувають під опікою чи піклуванням.

Повноваження керівників організацій, що діють від імені організацій, підтверджуються наданими ними суду документами, що засвідчують їх службове становище, а також установчими та іншими документами.

Повноваження законних представників підтверджуються поданими суду документами, що засвідчують їх статус і повноваження.

АПК РФ передбачає, що повноваження адвоката на ведення справи в арбітражному суді засвідчуються у відповідності з законом, однак на практиці судді не приймають від адвокатів ордера і не допускають участь адвоката виключно на підставі ордера, вимагаючи пред'явлення оформленої в установленому законом порядку довіреності.

Таким чином, адвокатам доцільно, виступаючи представниками в арбітражному процесі, виписувати у відповідному адвокатському освіті ордер, щоб уникнути можливих негативних наслідків у вигляді дисциплінарного провадження, але не пред'являти даний ордер в суді. Від довірителя адвокатам необхідно отримати довіреність на представлення його інтересів у суді і виступати в арбітражному процесі як представника на підставі даної довіреності.

Повноваження інших представників на ведення справи в арбітражному суді повинні бути виражені в довіреності, виданої та оформленої відповідно до законом, а у випадках, передбачених міжнародним договором РФ або федеральним законом, в іншому документі. Довіреність від імені організації повинна бути підписана її керівником або іншою уповноваженою на це її установчими документами особою і скріплений печаткою організації. Повноваження представника також можуть бути виражені в заяві представляється, зроблене в судовому засіданні, на що вказується в протоколі судового засідання.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ПРЕДСТАВНИЦТВО В СУДІ
Арбітражні суди, їх місце і роль у судовій системі Російської Федерації
Склад арбітражного суду
Міжнародний комерційний арбітраж
Прийняття необгрунтованого рішення керівником організації (філії, представництва), його заступниками і головним бухгалтером, що спричинило за собою порушення збереження майна, неправомірне його використання або інший збиток майну організації (п. 9 ч. 1 ст. 81 ТК РФ)
Комерційний арбітраж (третейські суди)
Види представництва в суді
Комерційне представництво
Зобов'язання про представництво і посередництво
Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення в арбітражних судах
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси