Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Державна громадянська служба
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Етапи реформування державної цивільної служби

В зарубіжних засобах масової інформації, спираючись в основному на радянський досвід, поширена думка про "керованої демократії" в Росії. Що стосується радянського періоду, то тут не виникає особливих проблем. Дійсно, радянська демократія була керованою і управлялася вона комуністичною партією. Що стосується нинішньої ситуації, коли президент спирається на перемогла па виборах партію "Єдина Росія", то це нічого не говорить про "керованої демократії". Більшість президентів чи прем'єрів у світі приходять до влади переважно як лідери тих чи інших політичних партій. Тому розмови про російської "керованої демократії" - це політичний прийом тиску на наших керівників політичної влади і державний апарат.

Поняття "керованої демократії" відносно Росії і багатьох інших народів, які захищають свій суверенітет, просто нав'язується деякими центрами глобального впливу. Російська модель демократії може бути названа "суверенною демократією", оскільки ми хочемо бути відкритою нацією серед інших відкритих націй і співпрацювати з ними за справедливими правилами, а не управлятися ззовні. Розгул корупції та її проникнення у всі державні і соціальні структури говорить про те, що в Росії не відпала необхідність будівництва вертикалі влади як політичної, так і адміністративної.

Перетворення адміністративної вертикалі влади здійснюється для підвищення ефективності державного управління, формування і розвитку системи цивільної служби, її окремих видів, якісної підготовки і раціонального використання кадрового складу державних органів. Зміцнення громадянської служби у Російської Федерації є найважливішим інструментом вибудовування адміністративної вертикалі, а також проводяться в суспільстві і державі перетворень, пов'язаних з розвитком соціальної сфери, національної безпеки, формуванням інститутів громадянського суспільства і правової культури російських громадян. Її оновлення розглядається як пріоритетне в області сучасного державного будівництва.

Здійснення перетворень у сфері державної цивільної служби здійснюється в кілька етапів. Перший етан, який можна назвати підготовчим, почався з кінця 1993 р. і завершився в середині 2003 р. У цей час були прийняті Указ Президента РФ від 22 грудня 1993 р. № 2267 "Про затвердження Положення про федеральної державній службі", Федеральний закон "Про основи державної служби Російської Федерації", Концепція реформування системи державної служби Російської Федерації (затв. Президентом РФ 15 серпня 2001 р.)1, Указ Президента РФ від 12 серпня 2002 року № 885 "Про затвердження загальних принципів службового поведінки державних службовців", Федеральний закон "Про систему державної служби Російської Федерації". Всі ці закони і укази мали рамковий характер, намічали лише можливі шляхи здійснення тих чи інших інституційних структур. Цей етап характеризувався формуванням наукового підходу до здійснення модернізації інституту державної (цивільної) служби країни в цілому.

Другий етап почався з прийняття Федерального закону "Про державну громадянської службі Російської Федерації", який набув чинності з 1 лютого 2005 р. Він сформулював та нормативно закріпив діяльність лише одного з видів державної служби - цивільної служби. Для реального здійснення цього закону протягом 2004-2010 рр. було прийнято близько 10 федеральних законів, понад 30 указів Президента РФ і безліч постанов Уряду РФ, в яких апробувалися, нормативно оформлялися і удосконалювалися механізми функціонування даного виду державної служби, стабілізувалася його структура, оптимізувався складу цивільних службовців.

В якості координатора реалізації заходів, передбачених федеральними законами і підзаконними актами, була визначена Адміністрація Президента РФ. Безпосередньо функції, пов'язані з реформуванням державної служби, здійснює утворене в структурі Адміністрації Управління Президента РФ з питань державної служби і кадрів. Одним з його завдань є сприяння Президентові РФ у визначенні основних напрямів реформування та розвитку державної служби, забезпечення узгодженого взаємодії органів державної влади з цих питань.

У планах реформування цивільної служби передбачається велика робота по встановленню об'єктивного співвідношення посад федеральної цивільної служби та типових посад цивільної служби суб'єктів РФ, а також співвідношення посад федеральної цивільної служби, військових посад та посад правоохоронної служби. Передбачається, що указом Президента РФ буде встановлено співвідношення класних чинів, військових і спеціальних звань за всіма видами державної служби. Але поки ця робота не виконана.

Особлива увага приділяється змісту програм реформування цивільної служби в суб'єктах РФ. Ця робота в більшості суб'єктів Федерації проводиться досить планово, поступово і в міру ефективно. У рамках реалізації регіональних програм реформування цивільної служби проводяться відповідні заходи по здійсненню "пілотних" проектів і експериментів за участю як федеральних державних органів, так і зарубіжних партнерів. Дана робота була проведена в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування в Чуваської Республіці, Красноярському краї, Самарської і Саратовської областях.

Проведене реформування цивільної служби показало досить багато нестиковок у механізмі її функціонування, деяка кількість поставлених завдань так і не було вирішено, незважаючи на те, що зроблено чимало важливих кроків для їх реалізації. Нове побудова структури федеральних органів виконавчої влади не забезпечило належного розвитку та ефективної роботи цих органів. У російській історії взагалі не зазначено скільки-небудь значних перетворень, що пройшли легко, гладко і без опору з боку "реформованого матеріалу".

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Державна громадянська служба як адміністративна влада
Сутність та особливості державної цивільної служби
Державна громадянська служба як наука про державно-адміністративному управлінні
Технологія підвищення ефективності державної цивільної служби
Девіантні шляхи розвитку державної цивільної служби
Проходження державної цивільної служби
Організаційні та правові засади державної цивільної служби
Принципи державної (цивільної) служби
Заборони, пов'язані з громадянською службою
Вступ на державну громадянську службу
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси