Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Ціноутворення та кошторисна справа у будівництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Резерв коштів на непередбачені роботи і витрати

У зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва включається резерв коштів на непередбачені роботи і витрати. Резерв засобів призначений для відшкодування вартості робіт і витрат, потреба в яких виникає в процесі розробки робочої документації або в ході будівництва в результаті уточнення проектних рішень або умов будівництва по об'єктах (видами робіт), передбаченим у затвердженому проекті.

Резерв визначається від підсумкової суми за гол. 1-12, але його величина не повинна перевищувати 2% для об'єктів соціальної сфери і 3% - для об'єктів виробничого призначення.

За унікальним і особливо складних об'єктах будівництва величина коштів на непередбачені роботи і витрати може бути встановлена в розмірі до 10% за погодженням з відповідним уповноваженим федеральним органом виконавчої влади в галузі будівництва. При складанні кошторисних розрахунків по об'єктах-аналогах та іншим укрупненими нормативами на передпроектній стадії резерв коштів на непередбачені роботи і витрати допустимо встановлювати у розмірі до 10%.

При складанні кошторисів на додаткові роботи, виявлені в процесі будівництва (ремонту), резерв коштів на непередбачені роботи і витрати не враховується.

Резервні засоби показуються окремим рядком з розподілом по гр. 4-8.

Частина резерву коштів на непередбачені роботи і витрати, передбаченого у зведеному кошторисному розрахунку, в розмірі, погодженому замовником і підрядчиком, може включатися до складу твердої договірної ціни на будівельну продукцію. При виробництві розрахунків між замовником і підрядником за фактично виконані обсяги робіт ця частина резерву підряднику не передається, а залишається у розпорядженні замовника.

Додаткові кошти на відшкодування витрат, що виявилися після затвердження проектної документації в зв'язку з введенням в дію нових законодавчих та нормативних актів, слід включати в зведений кошторисний розрахунок окремим рядком (у відповідні глави) з подальшим зміною підсумкових показників вартості будівництва та затвердженням зроблених уточнень інстанцією, яка затвердила проектну документацію.

Кошти, передбачені за підсумком зведеного кошторисного розрахунку

За підсумком зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва зазначаються такі кошти.

1. Зворотні суми, що враховують вартість:

- від реалізації замовником матеріалів і деталей, отриманих від розбирання тимчасових будівель і споруд, які визначаються розрахунками за цінами можливої реалізації за вирахуванням витрат по приведенню їх у придатний стан і доставку до місця складування;

- матеріалів і деталей, одержуваних від розбирання конструкцій, знесення і перенесення будівель і споруд, у розмірі, обумовленому з розрахунку;

- меблів, устаткування та інвентарю, придбаних для меблювання житлових і службових приміщень для іноземного персоналу, що здійснює шеф-монтаж устаткування;

- матеріалів, одержуваних у порядку попутного видобування.

Зворотні суми, наведені за підсумком зведеного кошторисного розрахунку, складаються з підсумків зворотних сум, показаних довідково в об'єктних і локальних кошторисних розрахунках (кошторисах).

2. Сумарна за підсумками об'єктних і локальних кошторисних розрахунків і кошторисів балансова (залишкова) вартість устаткування, демонтованого або переставляемого в межах чинного реконструюється або технічно перевооружаемого підприємства. У цьому випадку техніко-економічні показники проекту визначаються з урахуванням повної вартості будівництва, що включає також вартість переставляемого обладнання.

3. Суми коштів на пайову участь підприємств і організацій у будівництві об'єктів загального користування або общеузловых об'єктів.

4. Підсумкові дані про розподіл загальної кошторисної вартості будівництва мікрорайону або комплексу житлових, громадських будівель по напрямках капітальних вкладень у випадку, коли в складі цього будівництва передбачені вбудовані, прибудовані або окремо розташовані будівлі і споруди, що відносяться до різних напрямків капітальних вкладень. Розрахунок розподілу коштів по напрямках капітальних вкладень зазвичай наводиться у складі пояснювальної записки до зведеного кошторисного розрахунку вартості будівництва.

5. Сума ПДВ.

Сума коштів по сплаті ПДВ приймається в розмірі, встановлюваному законодавством РФ, від підсумкових даних за зведеним кошторисним розрахунком на будівництво і показується окремим рядком (в гр. Л-8) під найменуванням "Кошти на покриття витрат по сплаті ПДВ". Якщо по окремих видах об'єктів будівництва законодавства РФ встановлені пільги по сплаті ПДВ, то до цього рядка включаються кошти, необхідні для відшкодування витрат підрядних будівельно-монтажних організацій зі сплати ними ПДВ постачальникам матеріальних ресурсів і іншим організаціям.

Таблиця 6.6. Приклад складання зведеного кошторисного розрахунку (табл. 6.6).

Приклад складання зведеного кошторисного розрахунку

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Оцінка ефективності роботи з кадровим резервом
Резерв на ремонт основних засобів
Аналіз непрямих витрат
Облік витрат, не збільшують вартість основних засобів
Порядок визначення коштів, які включаються до глави 9 "Інші роботи і витрати"
Зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва
Автоматизація кошторисних розрахунків
Локальні кошторисні розрахунки (кошториси)
Об'єктні кошторисні розрахунки (кошториси)
Визначення основних складових ПЗ у локальних кошторисних розрахунках
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси