Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Основи реклами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Класифікація за жанрами.

Єдиного підходу до класифікації жанрів реклами, на жаль, не існує, хоча багато спроби здійснювалися. Автор підходить до класифікації рекламних жанрів з власної позиції, але з урахуванням того, що вже було зроблено іншими дослідниками. При цьому ми виділяємо жанрові освіти у всіх трьох форматних групах: модульної, рубричной і текстової.

В рамках модульної реклами можна виділити жанр рекламного колажу, який має усталену структуру. У рубричной реклами виділяємо текстові оголошення і фотообъявления.

У групі текстової реклами представлений досить широкий спектр жанрових утворень, більшість яких повторює структуру журналістських жанрів. У західній практиці всю текстову рекламу, яка до того ж ще й оформлена у стилістиці видання, прийнято називати адветориал (advertorial). У російської практиці цей термін не прижився, і ми використовуємо термін "текстова реклама".

Розділимо всі жанри текстової реклами на дві групи. У першій групі представлені жанри виключно для реклами і просування продукту. Наприклад, жанр "життєва історія" є розповідь про людину, що використовує певний товар або послугу для вирішення проблеми у певній життєвій ситуації. У жанрі "життєва історія" досить часто представляють свої послуги психологи, екстрасенси. Жанр, умовно названий нами "досвід користування", являє емоції, відчуття і результати від застосування того або іншого товару. Часто цим жанром користуються виробники нерецептурних лікарських препаратів, косметики та парфумерії, побутової хімії.

У другій групі представлені жанри журналістики, використовувані в рекламних цілях. Серед них: інформаційні - замітка, звіт, репортаж, лист, питання-відповідь; аналітичні - інтерв'ю, кореспонденція, огляд, рецензія; художньо-публіцистичні - замальовка, нарис.

Жанри постійно взаємодіють між собою. Це породжує нові, ще не усталені і до часу не загальновизнані варіанти. Ми не відносимо такого роду освіти до власне жанрами, а розглядаємо їх як нестандартні рекламні ходи.

Представляється доцільним представити структуру жанрів за всіма трьома формальними групами реклами (табл. 2.2).

Таблиця 2.2. Структура форм і жанрів в друкованих ЗМІ

Форми реклами

Жанри реклами

Модульна

Колаж

Рубричной

Текстове оголошення Фотооголошення

Текстова

1-я група: рекламні жанри:

- "життєва історія";

- "досвід користування";

- консультація фахівця.

2-я група: жанри журналістики, використовувані для рекламних цілей:

- інформаційні - замітка, звіт, репортаж, лист, питання-відповідь;

- аналітичні - інтерв'ю, кореспонденція, огляд, рецензія;

- художньо-публіцистичні - замальовка, нарис

Аналізуючи рекламу, багато авторів розглядають тільки жанр колажу, хоча не завжди називають його саме так, або зовсім не згадують про жанровою специфікою.

Наприклад, автор досить відомої книги "Тексти друкованої реклами" Христо Кафтанджиев досліджує структуру друкованої реклами в цілому, не класифікуючи її за жанровим критеріями, але, безсумнівно, говорить про колажі.

Інші автори говорять про колажі як про рекламному зверненні, рекламному посланні. На наш погляд, рекламне послання і рекламне звернення містяться в будь-якому жанрі реклами.

Жанр рекламного колажу ми визначаємо як структурований і завершений рекламний продукт, з вербальними і візуальними складовими, з якими рекламодавець звертається до покупцям і споживачам. З його допомогою він сподівається переконати покупців зробити покупку, скористатися послугами, вступити в ділові відносини.

Рекламний колаж - найбільш поширений жанр в друкованих ЗМІ. В структуру рекламного колажу входять слоган, зображення, текст, фірмовий і адресний блоки.

Класифікація за місцем розміщення.

Друковані ЗМІ відрізняються великою різноманітністю місць розміщення. У газетах можна виділити розміщення:

o на внутрішніх шпальтах;

o на першій і останній смугах;

o вгорі смуги ("Горище");

o внизу смуги ("Підвал");

o у розділах видання або спеціальних додатках ("Корисне сусідство");

o у вигляді вкладиша рекламного проспекту.

У журналах виділяють наступні місця розміщення:

o на базовій смузі;

o на вставлення;

o на гейтфолдере (подвійний обкладинці);

o на обкладинці;

o на розвороті;

o рубричное розміщення;

o нестандартне розміщення.

Базової смугою в журналі вважається внутрішня смуга, яка знаходиться за межами 1/3 від початку і 1/5 від кінця номери. Але більшість видань вважають внутрішньої смугою будь-яку, не входить до продаються окремо розвороти.

Розворотом теоретично вважаються будь-які дві сусідні смуги. Але практично редакції пропонують в якості розворотів тільки смуги на початку номера. Так, російське видання журналу Forbes виділяє 1-ї, 2-ї, 3-ї і 4-й розвороти та два розвороту між змістом.

Вклейка - форматна смуга, яка не входить в загальну нумерацію сторінок. Як правило, вона відрізняється по щільності паперу або фактурі від основної (базової) смуги.

Більшість журналів виділяє розміщення реклами з прив'язкою до конкретних рубриками. Російський Vogue, наприклад, для розміщення рекламного пропонує наступні рубрики: "Над номером працювали", "З нами працювали", "Вибір Vogue", "Розвідка", "Покупки", "Перші особи", "Гороскоп", "Точка зору". Як правило, можливе розміщення рекламної смуги або частини смуги всередині самої рубрики.

Багато видань виділяють також розміщення за типом верстки - вертикальної та горизонтальної.

Таким чином, ми класифікуємо рекламу в друкованих ЗМІ на підставі трьох критеріїв: форма реклами, жанри та особливості розміщення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Класифікація реклами в ЗМІ
Реклама як продукт: основні жанри реклами
Інструментальні жанри
Жанри і різноманіття форм
Жанри та жанровий поділ
Надання земельних ділянок з публічної власності без попереднього узгодження місць розміщення об'єктів будівництва
Надання земельних ділянок з публічної власності з попереднім погодженням місць розміщення об'єктів будівництва
Поняття і класифікація робочих місць
Основні типи акцій та їх класифікація. Нормативне регулювання емісії акцій, їх розміщення та обігу
Розміщення по рейтингах
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси