Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Управління персоналом
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Резюме

Початок трудової діяльності на новому місці роботи завжди пов'язане з труднощами. Це стресова ситуація для знову прийшов працівника, так і для колективу організації, в яку він прийшов.

Після укладення трудового договору починається процес адаптації. Адаптація в організації - це взаємне пристосування нового працівника і колективу організації, результатом якого стає се ефективне функціонування. Адаптація - це багатоаспектний процес, який розглядається як соціальна, виробнича, професійна, психофізіологічна, організаційна та економічна адаптація.

Важливе значення для ефективності процесу адаптації має облік менеджером індивідуальних психологічних особливостей знову прийшов працівника. В даному випадку слід звернути увагу на розвиненість його пізнавальної сфери. Вона становить одну з найважливіших сторін життєдіяльності особистості. Пізнання навколишнього світу допомагає людині орієнтуватися в дійсності, сприяє досягненню поставлених цілей. Пізнавальні процеси охоплюють увагу, відчуття, сприйняття, пам'ять, мислення, уяву.

Важливою також вважається інформація про особливості розвитку особистісної сфери нового працівника. І тут слід враховувати тип його темпераменту і риси характеру.

Темперамент - це поєднання стійких вроджених психічних властивостей, що визначають динаміку діяльності людини. З античних часів виділяються чотири класичних типи темпераменту: сангвінічний, холеричний, флегматичний і меланхолійний.

В даний час все більше поширення одержує нова класифікація темпераменту залежно від методу мислення, ставлення до інформації і здатності адаптуватися. За цими ознаками розрізняються екстраверти та інтроверти.

Характер - це сукупність основних психічних властивостей людини, що виявляються в його поведінці. Характер людини проявляється в його відношенні до своїх обов'язків, до інших людей, до самого себе. У психології виділяються дев'ять класичних типів характерів: гипертимный, аутистичний, лабільний, демонстративний, психастенический, застряючий, конформный, нестійкий, циклоидный. Приблизно 55 -60% персоналу мають одним із класичний типів характеру. Решту 40-45% персоналу не вписуються в класичні типи характерів і являють собою різні їх поєднання. Темперамент і характер особистості багато в чому визначають професійну орієнтацію і в повній мірі повинні враховуватися в процесі адаптації.

Вивчення наявних майбутнього члена колективу соціальних потреб і мотивів діяльності, морально-етичних установок характеризує розвиток його соціальної сфери.

Крім того, на успішність процесу адаптації працівника на новому робочому місці впливає своєчасно і грамотно здійснений процес його професійної орієнтації. Під нею розуміється система соціально-економічних, психолого-педагогічних, медико-біологічних, виробничо-технічних заходів, спрямованих на надання допомоги людині у виборі професії. Її основний зміст включає в себе інформацію про потрібні для сучасного суспільства професіях, вимоги до охочих оволодіти ними, а також оцінку можливостей особистості до освоєння обраної професії або заняття певної посади.

У процесі адаптації працівник проходить кілька стадій, серед яких загальне ознайомлення з ситуацією і пристосування, асиміляція, ідентифікація. У торгової організації нерідко виникає й таке явище, як вторинна адаптація. Зазвичай в ній потребують працівники, переместившиеся в результаті кадрової перестановки з однієї посади на іншу.

Успішна адаптація працівників торгової організації потребує грамотному керуванні цим процесом. Це можливо у разі злагодженості дій відділу по управлінню персоналом і керівника підрозділу, в яке приходить новий працівник. Для цього розробляються загальні і спеціалізовані програми адаптації. В залежності від потреб організації вони можуть містити 6-9 розділів, поєднуючи інформацію про життєдіяльність організації, посадові обов'язки та вимоги до їх виконання в даній конкретній торговельній компанії і т. д.

Грамотно спланована і здійснена робота по адаптації працівників в організації дозволяє їй зберігати стабільність кадрового складу і підтримувати високий рівень ефективності її функціонування.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

РЕЗЮМЕ
Резюме
Резюме
Резюме
Резюме
Резюме
Резюме
РЕЗЮМЕ
Резюме
Резюме
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси