Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Державна громадянська служба
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 14. Федеральна громадянська служба

Вже говорилося, що громадянська служба у відповідності з державним управлінням ділиться па два рівня - федеральної і суб'єктів РФ (регіональну). У цій главі йтиметься про федеральному рівні громадянської служби.

Визначення федеральної цивільної служби та її будова

Характеристика федеральної цивільної служби дається у Федеральному законі "Про систему державної служби Російської Федерації". В п. 2 ст. 5 цього закону сказано: "Федеральна державна громадянська служба - професійна службова діяльність громадян на посадах федеральної державної громадянської служби щодо забезпечення виконання повноважень федеральних державних органів та осіб, що заміщають державні посади Російської Федерації".

В цілому це визначення цілком узгоджується з раніше розглянутими визначеннями цивільної служби РФ. Єдине, що в ньому не виражено точно, так це те, що цивільні службовці у відповідних ситуаціях можуть не тільки забезпечувати, але й виконувати повноваження державних органів (табл. 6).

Які особливості системи федеральної цивільної служби? По-перше, вона має не субординационный, а координаційний характер. Цивільні служби всіх чотирьох гілок федеральної влади не соподчинены, а взаємодіють на принципах конвенционализма. Розташовуючись по федеральній горизонталі, вони узгоджують свої дії один з одним при підготовці законів і загальних нормативних актів, при вирішенні спільних службових завдань.

Таблиця 6. Склад кадрів федеральної державної цивільної служби за статтю, категоріями і групами посад і рівнів управління на 1 жовтня 2011 р.

Склад кадрів федеральної державної цивільної служби за статтю, категоріями і групами посад і рівнів управління на 1 жовтня 2011 р.

По-друге, ця система регулюється нормативними правовими актами. Основною і визначальною формою координації в системі федеральної цивільної служби є управління за допомогою різних державних норм - законів, указів, спільних постанов, загальних процедур і т. д. Саме ці узгоджені між гілками влади закони, укази, постанови, процедури регламентують їх права та обов'язки, забезпечують необхідні стримування і противаги у взаєминах один з одним. Вироблення і прийняття таких нормативних актів - одна з найактуальніших завдань усіх гілок федеральної державної влади.

І, по-третє, абсолютна більшість на посадах федеральної цивільної служби займають жінки, їх у два з половиною рази більше, ніж чоловіків. Значною мірою це пов'язано, з одного боку, з наявною в Росії тендерної диспропорцією, з іншого - з низькою оплатою цивільних службовців, в силу чого чоловіки прагнуть її уникати, оскільки не можуть забезпечити потреби своїх сімей.

З організаційної сторони федеральна громадянська служба виступає як адміністративно-управлінська система, яка об'єднує апарати чотирьох гілок федеральної державної влади. У сукупності ці цивільні служби утворюють федеральну адміністративну владу, яка є (разом з політичною владою) необхідною складовою федеральної державної влади (рис. 7).

Крім цього, федеральна цивільна служба має два рівня підсистем: центрально-федеральну і федерально-територіальну. Первинний (або центрально-фе

Структура федеральної громадянської служби у фінансових органах апарати поки не віднесені до громадянської службі; пунктирні лінії означають напівдержавний характер цих структур

Рис. 7. Структура федеральної громадянської служби у фінансових органах апарати поки не віднесені до громадянської службі; пунктирні лінії означають напівдержавний характер цих структур

деральный) рівень виникає під впливом диференціації цих чотирьох структур на певні федеральні органи. Вторинний (або федерально-територіальний) рівень повинен проводити федеральну політику, взаємодіючи і координуючи свої дії з регіональними виконавчими, судовими органами та іншими органами влади.

Оскільки громадянська служба зазвичай спрямована на забезпечення виконання повноважень тих державних органів, у складі яких здійснюється, то в кожному з них має свою специфіку, що дозволяє говорити про цивільних службах цих органів, рівнів і гілок влади як складових частин єдиної громадянської служби країни.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Механізми взаємодії федеральної і регіональної цивільних служб
Організація і компетенція федеральних служб, керованих Президентом РФ, Урядом РФ і здійснюють адміністративне управління в області фінансів
Громадянська служба федеральної законодавчої влади
Громадянська служба федеральної виконавчої влади
Шляхи вдосконалення федеральної цивільної служби
Механізми взаємодії федеральної і регіональної цивільних служб
Організація і компетенція федеральних служб, керованих Президентом РФ, Урядом РФ і здійснюють адміністративне управління в області фінансів
Громадянська служба федеральної виконавчої влади
Громадянська служба федеральної законодавчої влади
Шляхи вдосконалення федеральної цивільної служби
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси