Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Репутаційний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Просування у зовнішніх та внутрішніх аудиторіях

Після того, як розроблений образ керівника, допомагає "олюднити" компанію, вселити до неї довіру і інтерес суспільства, виникає потреба у просуванні цього образу в різні цільові аудиторії. Кожній з них лідер повинен демонструвати ті сторони своєї особистості, які є найбільш значущими для даної групи, - лише так можна зміцнити свій авторитет в їх очах. Розглянемо технології репутаційного менеджменту стосовно до різним цільовим аудиторіям.

ЗМІ

Як вже зазначалося, журналісти ставляться до дифузної цільової аудиторії репутації і виступають від імені та в інтересах товариства. Вони оцінюють організацію за такими параметрами, як захист прав громадян, у тому числі співробітників підприємства, охорона навколишнього середовища, прозорість діяльності і т. п. Оскільки ЗМІ значною мірою формують популярність і громадська думка, організації просто необхідно вибудовувати позитивні комунікації з журналістами. Публічність і відкритість першої особи - найважливіша передумова його стійкої репутації. Добре відомий глава компанії відразу викликає довіру у клієнтів і ділових партнерів. ЗМІ також виявляють до медійному особі підвищений інтерес і готові брати у нього інтерв'ю, коментарі, експертні оцінки. Завдяки подібним безкоштовним публікацій рекламний бюджет організації може бути істотно скорочено. Але було б помилкою будувати репутацію тільки з допомогою розкручування в ЗМІ. Існує багато медійних персонажів з числа депутатів, підприємців, політиків, діячів шоу-бізнесу, які постійно беруть участь у всіляких телепрограмах, вважаючи, що тим самим вони забезпечують собі міцний авторитет. Насправді часта поява на телеекранах без жодного приводу, врешті-решт, призводить до того, що подібні телегерої набридають глядачам, їх перестають запрошувати на телебачення, в результаті публіка про них швидко забуває.

Серйозний керівник не може так ризикувати своєю репутацією, тому його спілкування зі ЗМІ має бути дозованою і виправданим. Існують певні принципи, відповідно до яких створюється і підтримується паблісіті керівника з допомогою ЗМІ. Перерахуємо їх:

o поступове формування популярності. Не варто організовувати агресивну масовану інформаційну кампанію, в результаті якої відразу в десяти виданнях з'являться позитивні статті про керівника. Явно замовний характер таких публікацій стане очевидний і викличе негативний ефект;

o стимулювання природного інтересу журналістів до глави компанії. Його поява в ЗМІ завжди має виглядати виправданим;

o позиціонування першої особи компанії в якості головного ньюсмейкера, тоді його поява на екрані телевізора або

у газетній публікації буде доречним, до того ж інформації, що виходить від керівника номер один, довіряють набагато більше;

o відсутність бюрократичних перешкод на шляху журналіста, який бажає взяти інтерв'ю у генерального директора. Чим доступніше для ЗМІ керівник, тим більше позитивних публікацій про нього з'явиться;

o підтримка існуючої медіаактивності, навіть коли популярність першої особи вже досягнута, оскільки його мовчання конкуренти і публіка можуть розцінити як поява у компанії проблем. Керівник повинен як і раніше присутній в інформаційному просторі, хай і не в такому обсязі, як на початковому етапі.

Професійне і ділове співтовариство

Важливим інструментом зміцнення репутації першої особи є просування в професійному та діловому спільнотах, які відносяться до функціональних цільовим аудиторіям репутації. Представники цієї цільової групи чинять, можливо, вирішальний вплив на формування ділової репутації першої особи, оскільки працюють у тієї ж ринкової ніші і краще за інших можуть оцінити рівень знань та кваліфікацію керівника, реальне положення справ на підприємстві.

Якщо керівник зуміє заробити повагу у колег по цеху, це стане його найважливішим репутаційним ресурсом. Крім того, професійні асоціації допомагають керівникові, у якого не вистачає власних можливостей, консолідовано, разом з іншими галузевими підприємствами відстоювати інтереси своєї організації в органах влади. І чим вище авторитет керівника серед колег, тим більш вагому підтримку він отримає.

Існує чимало способів проявити себе в професійному співтоваристві, до основних з них можна віднести наступні:

o активну участь у роботі галузевої асоціації, у якої, як правило, багато напрямків діяльності. Це і вироблення єдиних галузевих стандартів, і захист інтересів виробника, і лобіювання потрібних законопроектів;

o участь у роботі профільних виставок, конференцій, симпозіумів. Галузеві форуми - прекрасна можливість розповісти про накопичений досвід і успіхи свого підприємства, а також продемонструвати свою професійну компетентність;

o регулярні виступи в галузевій пресі зі статтями, що розповідають про нових технологіях, цікавих проектах, виробничих досягненнях і т. п.

Ділове співтовариство живе за тими ж законами, що і професійне, будучи при цьому більш численним, оскільки об'єднує представників всіх галузей економіки та бізнесу. В діловому співтоваристві налічується багато різних організацій, кожна з яких виражає інтереси певних груп. Активну участь в житті даного співтовариства дозволяє керівнику значно розширити ділові контакти, знайти нових партнерів, клієнтів, інвесторів. Завоювати авторитет серед представників бізнес-еліти непросто, оскільки потрібно пред'явити свої реальні досягнення, підкріпивши їх цікавими комерційними та соціальними ініціативами та проектами. Але якщо завойовано визнання, воно буде стабільним і довгостроковим.

Напрямками діяльності, що сприяють зміцненню репутації керівника в діловому співтоваристві, можуть стати наступні:

o вступ в найбільш рейтингову ділову асоціацію, яка об'єднує керівників вітчизняного бізнесу, і активна робота в ній;

o виступ на значущих заходах ділового співтовариства, які мають великий суспільний резонанс;

o ініціювання власного соціального проекту або активну участь у вже існуючому;

o виступ в ділових і суспільно-політичних ЗМІ в якості експерта з питань розвитку російської економіки, підтримки бізнесу і т. п.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ВНУТРІШНЯ І ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА РОСІЇ В ПЕРШІЙ ЧВЕРТІ XIX СТОЛІТТЯ
Менеджмент в умовах невизначеності зовнішнього середовища
Просування в каталогах
Професійні та ділові навички фахівця з PR та реклами
Ділові бесіди
Підбір, профорієнтація і ділова оцінка персоналу
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси