Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Теоретичні основи товарознавства і експертизи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Конструкція і принцип роботи товару

Конструкція товару - інженерне рішення будови, структури, плану і взаємного розташування агрегатів, частин, вузлів і деталей товару. Метою конструювання є раціональне і гармонійне поєднання різних способів для розробки і виготовлення тих чи інших деталей виробу.

Конструкція, так само як і сировину, визначає властивості товару. Так, конструкція кузова, рульового управління, гальмівної та амортизаційної систем впливають на безпеку легкового автомобіля. Одночасно майже кожен вузол чи агрегат легкового автомобіля бере участь у формуванні декількох властивостей. Наприклад, кузов одночасно впливає на комфорт, дизайн, безпека, надійність та інші властивості автомобіля.

Конструкція і принцип роботи обумовлюють властивості товару. Розглянемо кілька прикладів.

Побутові електричні пральні машини випускаються з двома основними принципами роботи - пранням в барабані (рис. 15.3) і пранням в баку за допомогою активатора (рис. 15.4).

Пральні машини барабанного типу маю складну конструкцію, високу собівартість і ціну, але дозволяють отримати високу ефективність відпирання білизни (до класу А). Активаторные пральні машини мають більш просту конструкцію, меншу собівартість виробництва і більш низьку роздрібну ціну, але дають низьку ефективність відпирання білизни (клас G). Для підвищення ефективності відпирання білизни розроблені пральні машини, що поєднують активатор і барабан.

Рис. 15.4. Побутова електрична пральна машина з вертикальним завантаженням білизни і вертикальним барабаном і активатором:

1 - верхня кришка; 2 - відділення для відбілювача; 3 - відділення для прального порошку; 4 - фільтр-уловлювач; 5 - барабан; 6 - панель управління; 7 - активатор

Сучасні телевізори кольорового зображення випускаються з декількома принципами показу зображення: з електронно-променевою трубкою, рк, плазмові та проекційні.

Рис. 15.3. Побутова електрична барабанна пральна машина з фронтальним завантаженням білизни:

1 - панель управління: 2 - бункер дозатора миючих засобів; 3 - дверцята завантажувального люка; 4 - барабан; 5 - засувка; 6 - кришка фільтра-уловлювача

Телевізори з електронно-променевою трубкою мають невисоку вартість; відпрацьовану технологію показу зображення в динаміці, високу чіткість зображення, найбільш природне перенесення кольорів, великий термін служби (до 15 років).

Однак у числі недоліків таких телевізорів наступне: розмір екрану технологічно обмежений (близько 38 дюймів), великі габарити, наявність геометричних спотворень, недостатня чистота кольору, вплив магнітних полів на якість зображення.

Телевізори з рідкокристалічним екраном мають малу товщину і низьке енергоспоживання, однак володіють більш високою вартістю, помітною залежністю відтінку і яскравості зображення від кута перегляду, нерівномірністю яскравості, неідеальною передачею кольору, сповільненістю показу динамічного зображення, обмеженим терміном служби.

Плазмові телевізори можуть випускатися з великим - до 60 дюймів - плоским екраном, володіють високою яскравістю і контрастністю зображення, не дають мерехтінь, забезпечують перегляд під великим кутом, однак мають високу вартість, обмежений термін служби, високе енергоспоживання, недостатню точність перенесення кольорів і чіткість зображення.

У проекційних телевізорів екран такий же великий, як у плазмових, але вони істотно нижче за ціною, володіють високим дозволом, крупногабаритны, мають низьку якість передачі кольору і недостатня швидкодія, невеликий кут огляду, найбільш короткий термін служби.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Основні організаційно-економічні засади зберігання товарів
Принципи організації зберігання товарів
Принцип безпосередності регулює питання роботи суду з доказами поділу
Розвантаження товарів
Роздільне зберігання товарів підвищеного і зниженого споживчого попиту
Передача товарів, виконання робіт, надання послуг для власних потреб
Захист споживачів через правове забезпечення якості товарів (робіт, послуг)
Придбання товарів (робіт, послуг) у іноземній організації
Вогнестійкість будівельних конструкцій
Принципи роботи тренінгової групи
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси