Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Розробка та впровадження нового товару на ринок

Розробка нових товарів, організація їх виробництва і виведення на ринок вимагають великих витрат і пов'язані з підвищеним ризиком. Це є однією з причин, чому компанії розробку нових товарів пов'язують найчастіше з удосконаленням і модифікацією існуючих товарів.

Розробка і впровадження на ринок нових товарів здійснюються відповідно з принципами і методами інноваційної політики. У відповідності з цією політикою процес створення нового товару та впровадження його на ринок включає шість етапів:

Пошук ідей нових товарів

На цьому етапі базою для пошуку ідей нових товарів є внутрішні і зовнішні джерела ідей про товар.

До зовнішніх джерел належать: торгові підприємства; покупці і споживачі; конкуренти; ярмарки і виставки; різноманітні публікації; дослідні інститути; постачальники; товари інших галузей виробництва; рекламні агентства; господарські об'єднання, міністерства та інші державні інститути.

До внутрішнім джерелам ставляться: відділи і служби маркетингових досліджень фірми; відділи технічного та перспективного розвитку; патентні відділи; виробничий відділ; відділ міжнародного економічного співробітництва; відділ впровадження нових технологій; постійні або тимчасові групи співробітників для пошуку та генерування ідей.

Завдання планування нового товару складається в пошуку і розробці альтернативних варіантів товарної політики, обґрунтування їх можливих шансів і ризиків. В цілях підвищення результативності планованих заходів необхідно приділяти увагу базовим проблем інновації товару, до яких відносять наступні етапи: пошуку, оцінки і реалізації ідей.

Відбір, селекція ідей нового товару

На цьому етапі встановлюється відповідність ідеї цілям фірми, а також відповідність можливості реалізації ідеї наявних на підприємстві ресурсів. Якщо пошук і формування банку ідей спрямовані на збільшення їх обсягу, то мета відбору ідей полягає в тому, щоб виявити і відсіяти непридатні рішення.

Для проведення тестування ідей можуть застосовуватися такі критерії: вид і величина обсягу та потенціалу ринку; ситуація з конкуренцією; реалізація ідеї на стадії дослідження та розробки товару; реалізація ідеї у сфері виробництва, фінансовий і маркетинговий супровід.

В якості основних методів оцінки на цій стадії інноваційного процесу застосовуються два: чек-листи та оціночні шкали.

Чек-листи дозволяють встановити, в якому обсязі можливий товар буде потрібно або він не потрібна взагалі. Чек-лист показує, які види ризиків можуть мати місце в межах інноваційного процесу товару. Використання чек-листа допомагає заздалегідь встановити можливості запобігання можливих ризиків.

Метод оціночної шкали дозволяє здійснити оцінку ідеї шляхом зважування важливості її основних факторів в області розробки товару, забезпечення ресурсами, виробництва товару і в області збуту товару. В якості ваг важливості використовується шкала: 0, +1, +2 і -1, -2. Цей метод дозволяє провести оцінку в табличній формі або у вигляді графічного зображення.

Метод оціночної шкали дозволяє оцінити, наскільки аналізовані фактори сприяють втіленню цієї ідеї в товар. Кожен фактор отримує ряд оцінок, кожна з яких показує, наскільки ідея відповідає необхідним вимогам. Потім визначається сума балів, на основі якої роблять оцінку ідеї по окремому фактору і за сукупністю розглянутих факторів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Внутрішньокорпоративний PR-проект: від розробки до впровадження
Розробка моделі або прототипу нового товару
Маркетинговий підхід до розробки нового товару
Пошук рішень судів загальної юрисдикції; ГАС "Правосуддя"
Розвантаження товарів
Роздільне зберігання товарів підвищеного і зниженого споживчого попиту
Розвантаження товарів
Роздільне зберігання товарів підвищеного і зниженого споживчого попиту
Ціна та оплата товару
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси