Меню
Головна
 
Головна arrow Політологія arrow Геополітика сучасного миру
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Інформаційний рівень національної безпеки

Сьогодні в забезпеченні національної безпеки на перший план все більш виразно виходить інформаційний рівень безпеки. Справа в тому, що сучасна інформаційна революція розгортається на тлі інформаційних війн, які своєю головною метою якраз і ставлять підрив національної безпеки держав. Інформаційна війна являє собою всеосяжну, цілісну стратегію, покликану віддати належне значимості та цінністю інформації у питаннях управління та реалізації національної політики; вона націлена на фактори уразливості, що неминуче виникають в умовах зростаючої залежності від інформації. Об'єктом першочергової уваги стають інформаційні системи, включаючи відповідні лінії передачі, оброблювальні центри і людський фактор в цих системах, а також інформаційні технології, використовувані в системах озброєнь.

Не секрет, що у перемоги США над СРСР у " холодній війні вирішальну роль зіграло інформаційне зброю. З тих пір концепція інформаційної війни безперервно удосконалюється. Сьогодні вона передбачає наступні вузлові моменти.

В адміністративній і економічній областях об'єктами нападу можуть бути системи управління підприємствами, населеними пунктами, містами і регіонами. При цьому можливі: а) руйнування зазначених систем або маніпулювання закладеної в них інформацією, що здатне уповільнити темпи розвитку країни в цілому або окремих галузей; б) переорієнтація розвитку галузей у напрямку, вигідному для сторони, яка застосувала інформаційна зброя; в) внесення дезінформації, фінансову та банківську сфери; г) спотворення національної статистичної звітності, на основі якої приймаються управлінські рішення, в тому числі і стратегічного характеру.

В науково-технічній галузі можливі: а) зміна або блокування окремих напрямків досліджень, продовження яких невигідно атакуючій стороні, націлювання досліджень на безперспективні галузі; б) введення дезінформації; поширення пропагандистських матеріалів; в) формування громадської думки з метою надання потрібного впливу на найбільші науково-дослідні центри та окремих вчених.

Сьогодні в інформаційній війні широко використовуються методи секретних служб, зокрема анонімне поширення необхідної інформації по Інтернету, адресна висилка відомим журналістам та громадським діячам електронних видань, нібито виходять з респектабельних і незалежних джерел. Російські військові експерти вважають, що Росія залишається одним з основних об'єктів електронної розвідки і спеціальних операцій. Американські системи електронного шпигунства "Ешелон" і "Карнівор" ведуть моніторинг кіберпростору Росії. Аналізу піддаються практично всі електронні повідомлення, що виходять за межі нашої країни.

Новий підхід до забезпечення інформаційної безпеки передбачає створення глобальних і інтегрованих інформаційно-телекомунікаційних систем і мереж, розвиток технологій і стандартов1. Наприклад, обчислювальна потужність інформаційної мережі, що складається з трьох підмереж: датчиків (сенсорів), вузлів, приймають рішення, та виконавчих вузлів, перевершує Інтернет і навіть володіє ресурсом інтелектуального пошуку. Згідно з розпорядженням Уряду РФ від 27 лютого 2008 року № 233-р передбачається розгортання російського національного проекту, націленого на створення повноцінної інфраструктури в Росії.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Проблеми національної економічної безпеки в сучасній світовій економіці
Конкурентоспроможність товарів і послуг як фактор національної безпеки
Національні інтереси, національна безпека і зовнішня політика Росії
Рівень прибутку на інвестиції.
Цивільна оборона (ЦО) у системі національної безпеки
Рівні загроз безпеки міста та їх оцінка
Якість будівництва і рівень експлуатації для забезпечення безпеки будівельного об'єкта
Структура системи національної економічної безпеки
Цілі, завдання та інформаційне забезпечення аналізу техніко-організаційного рівня виробництва
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси