Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в будівництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вимоги безпеки при застосуванні машин безперервної дії

Технологічні лінії, що складаються з декількох послідовно встановлених і одночасно працюючих засобів безперервного транспорту (конвеєрів, транспортерів тощо), повинні бути оснащені:

а) двосторонньою сигналізацією з усіма постами управління;

б) блокуванням приводів обладнання, що забезпечує автоматичне відключення тієї частини технологічної лінії, яка здійснює завантаження зупиненого або зупиненого агрегату.

При вантажно-розвантажувальних робіт із застосуванням машин безперервного дії необхідно виконувати наступні вимоги:

o укладання вантажів повинен забезпечувати рівномірне завантаження робочого органу та стійке положення вантажу;

o подача і зняття вантажу з робочого органу машини повинні проводитися за допомогою спеціальних подають і приймальних пристроїв.

o Забороняється:

o пускати в роботу стрічковий конвеєр при засміченості і нагромадження проходів, а також при відсутності або несправності:

- огорож приводних, натяжних і кінцевих барабанів,

- тросового вимикача,

- заземлення електрообладнання, броні кабелів або рами конвеєра;

o розкривати кришки гвинтових конвеєрів до їх зупинки;

o проштовхувати транспортований матеріал або випадково потрапили в конвеєр предмети і брати проби для лабораторного аналізу під час роботи гвинтового конвеєра;

o експлуатувати гвинтовий конвеєр при торканні гвинтом стінок кожуха, при несправних кришках і несправних ущільненнях. Швидкість руху стрічки конвеєра при ручній грузообработки

не повинна перевищувати 0,5 м/с-при масі оброблюваного вантажу до 5 кг і 0,3 м/с при більшій масі. Для запобігання просипання транспортується сировини і утворення пилу у виробничих приміщеннях кришки і течі гвинтових конвеєрів повинні бути ущільнені.

При роботі підвісних візків, штовхаючих конвеєрів повинні бути прийняті заходи по виключенню падіння матеріалів і виробів при їх транспортуванні. Конвеєри повинні бути обладнані пристроями, що відключають приводи при перевантаженні конвеєра. Навісні пристрої підвісних конвеєрів повинні забезпечувати зручність установки і зняття вантажів, що транспортуються.

Приводні та поворотні зірочки колискові конвеєрів, шестерні і з'єднувальні муфти приводів повинні мати суцільні металеві або сітчасті огорожі. В місцях постійного проходу людей і проїзду транспортних засобів під трасою конвеєра слід встановити металеві сітки для уловлювання падаючих з конвеєра вантажів. Висота установки сіток від поверхні землі повинна відповідати габаритам застосовуваних транспортних засобів та забезпечувати вільний прохід людей.

Вимоги безпеки при роботі автотранспорту

Основними причинами небезпек, аварій і нещасних випадків, пов'язаних з експлуатацією транспортних засобів, є:

o порушення правил дорожнього руху на вулицях і дорогах, а також у всіх місцях, де можливий рух транспортних засобів, наприклад внутрішньозаводські території);

o порушення правил безпеки;

o необережні дії виконавців робіт;

o відсутність механізації виконуваних робіт;

o неправильний і небезпечний прийом праці, робота в небезпечній зоні;

o несправність устаткування, пристосувань, інструменту, машин;

o виконання невластивої роботи;

o слизькість підлоги, територій, платформ, кузовів, сходів, буферів, підніжок автомобілів;

o незнання правил безпеки виконання робіт, пристрої автомобіля, обладнання.

Травматизм є наслідком порушення вимог безпеки: при виконанні технічного обслуговування, ремонту і зберігання рухомого складу автотранспорту; водінні автомобілів; навантаження та розвантаження вантажних автомобілів.

Для організації руху автотранспорту на виробничій території повинні бути розроблені і встановлені на видних місцях схеми руху транспортних засобів і основні маршрути переміщення працівників.

Для підігрівання двигуна і системи живлення, усунення льодових утворень та пробок дозволяється застосовувати тільки гаряче повітря, гарячу воду або пару.

Не допускається використовувати відкритий вогонь для розігріву вузлів автомобіля, а також експлуатувати машини при наявності течі в паливних і масляних системах.

Керівник зобов'язаний інформувати водія перед виїздом на лінію про умови роботи на лінії та особливості перевезеного вантажу.

У місцях посадки (висадки) людей у транспортні засоби повинні бути обладнані спеціальні майданчики або застосовуватися інші пристрої, що забезпечують безпеку людей. Перед початком руху транспортного засобу водій зобов'язаний переконатися в закінчення посадки, в правильності розміщення людей і попередити їх про початок руху. Подача автомобіля заднім ходом в зоні, де виконуються якісь роботи, повинна здійснюватися водієм тільки по команді одного з працівників, зайнятих на цих роботах. Перевезення великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорогах, відкритим для загального користування, повинна виконуватися з дотриманням вимог Інструкції з перевезення великогабаритних та великовагових вантажів автомобільним транспортом і погоджуватися з органами ГИБДД МВС Росії в установленому порядку.

При завантаженні автомобіля навалювальних або штучним вантажем необхідно дотримувати наступні вимоги:

o навалювальний вантаж повинен рівномірно розподілятися по всій площі кузова автомобіля;

o штучні вантажі, що підносяться над бортами кузова, повинні бути закріплені;

o ящиковий, бочковий та інший аналогічний штучний вантаж повинен бути укладений у кузов автомобіля і закріплений так, щоб при пересуванні автомобіля він не міг переміщуватися по підлозі кузова. Причепи, напівпричепи та платформи автомобіля, призначені для перевезення довгомірних вантажів, повинні бути обладнані:

а) знімними або відкидними стійками і щитами, встановлюваними між кабіною і вантажем;

б) поворотними кругами. Поворотні круги повинні мати пристосування для їх закріплення при русі без вантажу і стопори, що запобігають розворот причепа при русі назад.

Причепи повинні мати пристрій, що не вимагає його підтримки для зчеплення з тягачем.

Перевезення автотранспортом небезпечних вантажів повинно виконуватися згідно з вимогами Правил перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом. При перевезеннях небезпечних вантажів на руках у водія або супроводжує вантажі особи має бути свідоцтво про допущення транспортного засобу до перевезення небезпечного вантажу конкретного класу і найменування, що видається органами ДАІ МВС Росії.

Автомобілі, в яких перевозять балони зі стисненим газом, повинні бути обладнані спеціальними стелажами з виїмками по діаметру балонів, оббитими повстю. Балони під час перевезення повинні мати запобіжні ковпаки. У жаркий час року балони необхідно укривати брезентом без жирних (масляних) плям.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Вимоги безпеки при технічному обслуговуванні машин рибообробних
Вимоги безпеки при виконанні малярних робіт
Облік вимог безпеки та екологічності при постановки нової продукції на виробництво (ГОСТ 15.201 - 2000)
Вимоги безпеки при прокладанні підземних комунікацій
Вимоги безпеки при розробці траншей і котлованів
Вимоги безпеки при розробці траншей і котлованів
Вимоги безпеки при виконанні кам'яних робіт
Вимоги безпеки під час виконання скляних робіт
Вимоги безпеки при виконанні малярних робіт
Забезпечення безпеки робіт з сортированию, заморожування і способу соління риби
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси