Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Реклама і зв'язки з громадськістю
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Професійна діяльність фахівців PR та реклами

Зв'язки з громадськістю (PR ) та реклама, як і інші сфери професійної діяльності, обумовлені необхідністю дотримання вимог до них суспільства, тобто необхідно, щоб фахівці в галузі PR і реклами володіли професійними і особистісними якостями. Ці знання зазвичай купуються в процесі навчання.

Працівник не може володіти всіма перерахованими нижче професійними та особистими якостями, але чим більше він їх має, тим більше у нього шансів стати ефективним і успішним фахівцем. При підборі персоналу у відділ реклами та PR слід використовувати такі переліки оцінних якостей до кандидатів на вільні вакансії.

Професійні та ділові навички фахівця з PR та реклами

(рис. 7.1).

Розглянемо ці якості докладніше.

Основи PR і реклами.

Важливо засвоїти основи PR і реклами в самому початку кар'єри. Введення в посаду, інструктаж, об'єд

Професійні і ділові навички ефективних фахівців з PR та реклами

Рис. 7.1. Професійні і ділові навички ефективних фахівців з PR та реклами

яснения старших колег і набутий на роботі досвід допоможуть оволодіти цими основами.

Навички планування та оцінки. Мають ключове значення для того, щоб зробити PR і рекламу підзвітними і вимірними.

Навички письма і дизайнерські навички. Фахівця з PR та реклами обов'язково потрібно буде займатися написанням прес-релізів, звітів, промов, листів, роз'яснень дизайнерського матеріалу і т. д. Безграмотний документ може послужити приводом для критики на адресу компанії. Потрібні професійні навички художників-дизайнерів.

Презентаційні навички. Необхідно проведення великої кількості презентацій, зустрічей, конкурсів, де працівник повинен вміти виступати, робити оголошення і т. д.

Навички спілкування зі ЗМІ. Практика спілкування зі ЗМІ дозволяє домагатися висвітлення інформації і успішно проводити інтерв'ю. Фахівець повинен бути компетентним для того, щоб провести прес-конференцію або брати участь в ній.

Навички роботи з ПК та електронними засобами комунікації. Фахівець з PR повинен бути добре знайомий з усіма новими досягненнями інформаційних технологій, які впливають на суспільство та результати спілкування.

Навички управління репутацією. У кожному визначенні суті PR на перше місце ставиться репутація. Фахівці з PR повинні розуміти важливість репутації, а також те, як створюється репутація, яке місце вона займає в корпоративному балансовому звіті і як її можна швидко втратити.

Навички управління проектами. Більшість PR-програм складаються з декількох частин, і спеціалісту по зв'язках з громадськістю необхідно володіти навичками управління проектами, щоб укладатися в намічені терміни, виділений бюджет і отримати запланований дохід від реалізації бізнес-проекту.

Знання бізнесу. У будь-якій галузі народного господарства є свої особливості, і спеціалісту необхідно мати чітке уявлення про те, що є найкращою практикою в його області при обґрунтуванні бізнес-ідеї та роботи з цільовими аудиторіями споживачів.

Персональні (особисті) якості ефективних фахівців з PR та реклами

(рис. 7.2).

Розглянемо ці якості докладніше.

Товариськість. Працівник повинен отримувати задоволення, висловлюючи свої думки в усній або письмовій формі. Він повинен володіти здатністю спілкуватися з самими різними людьми, тому вміння адаптувати свій підхід і мова є фундаментальним.

Персональні (особисті) якості ефективних фахівців з PR та реклами

Рис. 7.2. Персональні (особисті) якості ефективних фахівців з PR та реклами

Творчі здібності. У будь-який проект, будь-яку програму варто внести елемент творчості, новизни, завдяки яким сповнений замовлення буде яскраво сприйматися замовниками і виділятися на загальному тлі бізнес-проекту.

Організованість. Фахівця з PR зазвичай доводиться працювати одночасно над кількома проектами, з різними людьми, консультантами, тому необхідно вміти складати і використовувати робочі розкладу, щоб встигати виконувати всю роботу вчасно. Організаційний підхід до роботи є додатковою перевагою.

Здатність до навчання. Бажання і здатність до постійного навчання на роботі - запорука просування по кар'єрних сходах.

Спокій під тиском. Стрес властивий багатьом професіям. Часом тиск створюється самостійно, якщо працівник постійно прагне до досконалості, часом його викликають зовнішні сили, якщо сталася криза. Незалежно від обставин і джерела працівник повинен володіти здатністю діяти ефективно під будь-яким тиском.

Впевненість. Впевненість породжує довіру. Справжня впевненість приходить з досвідом, і часто потрібно проробити багато років, перш ніж працівник зможе давати компетентні поради і рекомендації.

Наполегливість. Хороший фахівець з PR та реклами ніколи не буває агресивним або пасивним. Здорова наполегливість допоможе виконати роботу більш ефективно.

Чесність. PR-фахівець несе відповідальність за збереження істини, від цього залежить його репутація в колективі.

Почуття гумору. Почуття гумору допомагає налагоджувати процес спілкування і допомагає уникати вибухонебезпечних ситуацій.

В постанові від 28 липня 2003 року № 59 Міністерства праці та соціального розвитку РФ "ПРО внесення доповнень в кваліфікаційний довідник посад керівників, фахівців та інших службовців" заснована нова професія "зв'язки з громадськістю".

Таким чином, кваліфікаційний довідник посад керівників, фахівців і інших службовців доповнено наступними посадами:

o заступник директора по зв'язках з громадськістю;

o менеджер по зв'язках з громадськістю;

o начальник відділу зв'язків з громадськістю;

o спеціаліст по зв'язках з громадськістю.

У сучасній компанії повинні бути відділи PR і реклами. Великі і середні компанії мають можливість мати PR-службу ряд фахівців за різними напрямками діяльності.

Як правило, особливо виділяються обов'язки PR-менеджера, до яких відносяться встановлення і розвиток відносин зі ЗМІ, взаємодію з PR-агентствами, пошук і створення інформаційних приводів, ініціювання публікацій, підготовка та розміщення прес-релізів, організація і проведення прес-конференцій, прес-турів і т. д.

PR-фахівець здійснює аналіз, порівняння та інтерпретацію даних, пропозиції нових рішень. Його професійна діяльність вимагає переважно інтелектуальних витрат.

Компанії потрібен копірайтер, який створює тексти, виступи, прес-релізи. Основні вимоги - високий рівень розвитку творчих здібностей, неординарність мислення і хороше знання іноземних мов. Це фахівець, який через текст вміє продавати товари, послуги або ідеї.

PR-спеціаліст по зв'язках зі ЗМІ повинен взаємодіяти з журналістами, з іншими представниками засобів масової інформації, виконувати роботу за медіапланування, проведення прес-конференцій, а також за складання текстів, які подаються в редакції ЗМІ.

Іміджмейкери визначають, формують і змінюють імідж організації в цілому і її керівника. Часто в компанії працюють два іміджмейкера, кожен з яких виконує свою функцію, при цьому того іміджмейкера, який займається іміджем керівника, називається персональним іміджмейкером. У великих компаніях може бути більше персональних іміджмейкерів, так як важливий імідж кожного члена керівного складу.

Для проведення внутрішньокорпоративних заходів у компанії повинен бути фахівець але проведення внутрішніх заходів. Такий фахівець відповідає за організацію і проведення ювілеїв, свят, конкурсів, банків і т. д.

В PR-службі не обійтися також без інтерв'юера, аналітика, які займаються дослідженням громадської думки.

Модератор є керівником дискусії, завдяки якому групова робота стає більш цілеспрямованою і структурованою.

В обов'язки прес-секретаря входить велике коло обов'язків. Він працює безпосередньо з керівником всієї компанії, представляє його на різних заходах допомагає складати виступи, промови, листи тощо, які можуть вплинути на відношення до компанії з боку суспільства.

Прес-секретар займається підготовкою і організацією прес-конференцій, інтерв'ю. Він інформує керівника по всьому колу питань спілкування зі ЗМІ. Нерідко па практиці прес-секретар є помічником керівника, який крім офіційних даних володіє конфіденційною інформацією, що дозволяє йому бути вагомою фігурою в компанії. Однією з його головних функцій є контроль над всією інформацією, яка надходить в компанію або виходить з неї.

В умовах російської діяльності не всі компанії можуть містити стільки PR-фахівців. Багато співробітників PR-служб универсализированы, тобто у їх віданні декілька обов'язків.

Рекламні агентства дуже різноманітні. Поряд з агентствами, де працює не більше 10 осіб, існують великі компанії з тисячами співробітників. Більшість учасників рекламного ринку - це агентства повного циклу послуг, тобто виконують будь-які види рекламних робіт. Також існують профільні агентства, що спеціалізуються на тому чи іншому виді діяльності, наприклад виробництво сувенірної або поліграфічної продукції.

Всі рекламні компанії умовно можна поділити за напрямами діяльності:

o робота з клієнтами;

o розвиток бізнесу;

o креативне спрямування;

o дизайн;

o медіапланування;

o розміщення реклами в ЗМІ.

Ефективність співпраці компанії та рекламного агентства залежить від того, настільки професійний менеджер по роботі з клієнтами (або еккаунт-менеджер), який служить своєрідним "мостом" між агентством та замовником. Еккаунт-менеджер повинен відмінно знати специфіку діяльності всіх відділів агентства і володіти універсальними знаннями майже у всіх областях реклами.

Креативний директор є ключовою фігурою рекламного агентства. Творча розробка та реалізація рекламних концепцій, знання всіх сучасних напрямків у своїй області, рекламний креатив, значне портфоліо, вміння ставити завдання творчого відділу та контролювати їх виконання є основними вимогами до таких фахівців.

Рекламної службі потрібен художник-дизайнер, який виконує всі художні роботи з візуальним рекламних матеріалів. В залежності від обсягу задіяних рекламних засобів в компаніях можуть бути: менеджер по поліграфії, менеджер по зовнішній рекламі та ін. В їх обов'язки входить координація всього обсягу рекламних робіт за даними напрямками.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА В ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ БАКАЛАВРА ТА СПЕЦІАЛІСТА
Професійна готовність фахівця
ПРОФЕСІОГРАФІРОВАННЯ ЯК ОСНОВА ДІЯЛЬНОСТІ ФАХІВЦЯ
Загальні вимоги до професійних знань, практичних навичок і особистісних якостей консультанта
Професійна готовність фахівця
Структура професійної готовності фахівця
Основні напрямки створення ефективної інтернет-реклами
Критерії оцінки якості контакту рекламного носія
Особистісні професійно важливі якості педагога
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси