Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в будівництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Акустичні коливання, джерела шуму, класифікації, дія, нормування

Інтенсивне шумове вплив на організм людини несприятливо впливає на протікання нервових процесів, сприяє розвитку втоми, змін серцево-судинної системи і появи шумової патології, проявом якої є поволі прогресуюче зниження слуху. У виробничих умовах джерелами шуму є працюючі верстати і механізми, ручні механізовані інструменти, електричні машини, компресори, підйомно-транспортне, допоміжне обладнання (вентиляційні установки, кондиціонери) і т. д.

За характером спектра шуми підрозділяються на широкополосні і тональні.

По тимчасових характеристиках шуми підрозділяються на постійні і непостійні. У свою чергу непостійні шуми можуть бути хитаються в часі, переривчастими і імпульсними.

В якості характеристик постійного шуму на робочих місцях, а також для визначення ефективності заходів по обмеженню несприятливого впливу приймаються рівні звукового тиску в децибелах (дБ).

В якості загальної характеристики шуму на робочих місцях застосовується рівень звуку в децибелах, що представляє собою середню величину частотних характеристик звукового тиску.

Основні заходи по боротьбі з шумом - технічні, які проводяться потремо головним напрямкам:

o усунення причин виникнення шуму або зниження його в джерелі;

o ослаблення шуму на шляхах передачі;

o безпосередня захист працюючих.

Ефективним засобом зниження шуму є заміна гучних технологічних операцій на малошумні або повністю безшумні. Зниження шуму в джерелі досягається вдосконаленням конструкції або схеми тієї частини обладнання, яка виробляє шум; застосуванням в конструкції матеріалів із зниженими акустичними властивостями; обладнанням на джерелі шуму додаткового звукоізолюючого пристрою або огорожі, розташованого по можливості ближче до джерела. Одним з найпростіших технічних засобів боротьби з шумом є установка звукоізолюючого кожуха, що закриває шумний вузол машини.

Значний ефект зниження шуму від обладнання дає застосування акустичних екранів, отгораживающих галасливий механізм від робочого місця або зони обслуговування машини.

Застосування звукопоглинальних облицювань для обробки стелі і стін галасливих приміщень призводить до зміни спектру шуму в бік більш низьких частот, що істотно покращує умови праці.

Оскільки з допомогою технічних засобів в даний час не завжди вдається вирішити проблему зниження рівня шуму, велика увага повинна приділятися застосуванню засобів індивідуального захисту (антифони, заглушки та ін). Ефективність засобів індивідуального захисту може бути забезпечена їх правильним підбором залежно від рівнів і спектру шуму, а також контролем за умовами їх експлуатації.

Електромагнітні поля, класифікація, джерела впливу, нормування

Джерелом електромагнітних полів є атмосферна електрика, радіовипромінювання Сонця і галактик, електричне і магнітне поля Землі, штучні джерела (магнетронные генератори), фідерні лінії, що з'єднують окремі частини генератора, фланцеві з'єднання хвилеводних трактів і відкриті кінці хвилеводів, лінії електропередачі напругою до 1000 В, пристрої захисту, автоматичні прилади, сполучні шини джерелами промислової частоти.

Джерелами постійних магнітних полів є магніти, соленоїди, імпульсні установки полупериодического типу, литі металокерамічні магніти. Електромагнітне поле - сукупність змінного електричного і магнітного полів. В залежності від довжини хвилі весь діапазон розбитий на піддіапазони: сверхдлинноволновый (більше 10 км), довгохвильовий (10 км - 1 км), средневолновый (1 км - 100 м), короткохвильовий (100 м - Юм), ультракоротковолновый (Юм - 1 мм). Між діапазонами немає різких переходів, вони іноді перекриваються, а межі між ними умовні.

Вплив електромагнітного поля на людину залежить від значення напруженості поля, потоку енергії, частоти коливання, периметра поверхні тіла. Електромагнітне поле впливає на людину наступним чином: в електричному полі атоми і молекули, з яких складається тіло людини, поляризуються, при цьому полярні молекули орієнтуються по напрямку поширення електромагнітного поля в електролітах, якими є рідкі складові тканин і кров. Змінне електричне поле викликає нагрівання тканин людини за рахунок поляризації діелектрика. Чим більше напруженість поля і час впливу, тим сильніше виявляються ці ефекти. Надлишкова теплота відводиться до нормального межі шляхом збільшення навантаження на механізм терморегуляції. Однак починаючи з густини енергії 10 м Вт/см2, званої тепловим порогом, температура тіла підвищується, що завдає йому шкоди. Електромагнітне поле має біологічну дію на тканини людини при інтенсивності поля менше теплового порога. Вплив постійних магнітних полів залежить від напруженості і часу впливу. При напруженості вище гранично допустимої відбувається порушення нервової серцево-судинної системи, органів дихання, травлення та біохімічного показника крові.

Основним параметром, який характеризує біологічна дія електромагнітного поля промислової частоти, є напруженість електричного поля. Магнітна складова поля помітного впливу на організм людини не надає.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Акустичні коливання і вібрації
Іонізуюче випромінювання, характеристики, джерела впливу на організм, нормування
ЗАХИСТ ВІД АКУСТИЧНИХ І МЕХАНІЧНИХ КОЛИВАНЬ
Вібрація та її вплив на організм, нормування і захист
Інфразвукові коливання
Захист від електромагнітних полів та випромінювань. Забезпечення безпеки при використанні офісної техніки
Джерела електромагнітних полів
Іонізуюче випромінювання, характеристики, джерела впливу на організм, нормування
Вплив електромагнітних полів
Способи захисту від шкідливого впливу електромагнітних полів і випромінювань оптичного діапазону довжин хвиль
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси