Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг торговельного підприємства
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Суб'єкти маркетингу в роздрібній торгівлі

Перш ніж давати характеристику суб'єктам маркетингу роздрібної торгівлі, слід чітко визначити поняття роздрібного торгового підприємства. Існують такі визначення:

Торговельне підприємство - це первинна, основна ланка сфери торгівлі, її самостійний господарський суб'єкт з правом юридичної особи, створений для закупівлі, зберігання, реалізації товарів і представлення різного роду супутніх послуг у цілях задоволення потреб ринку і отримання прибутку.

Підприємство торгівлі - об'єкт господарської діяльності, який здійснює з використанням процесів, обладнання та технологій продаж товарів, виконання робіт і надання послуг торгівлі покупцям (ГОСТ Р 51773-2009 "Послуги торгівлі. Класифікація підприємств торгівлі").

Підприємство роздрібної торгівлі - торгове підприємство, яке здійснює купівлю-продаж товарів, виконання робіт і надання послуг покупцям для особистого, сімейного, домашнього використання.

Підприємство роздрібної торгівлі - підприємство торгівлі, що здійснює продаж товарів, виконання робіт і надання послуг торгівлі покупцям для особистого, сімейного, домашнього використання. До підприємств роздрібної торгівлі відносять магазини і об'єкти дрібнороздрібної (торговельної) мережі. (ГОСТ Р 51773-2009).

Роздрібна торговельна мережа являє собою сукупність великого числа підприємств, що розрізняються по ряду ознак, до найважливіших з яких відносяться: форма торговельного обслуговування, розмір торгової площі, асортимент реалізованих товарів, величина товарообігу й ін.

Класифікація торговельних підприємств за видом передачі товару

Є багато класифікацій сучасних типів торгових підприємств за різним ознаками. Початковим є підхід до класифікації з виду передачі товару.

По виду передачі товару виділяють наступні види роздрібної торгівлі:

- стаціонарна та напівстаціонарна;

- пересувна (розвізних і розносна);

- посылочная.

До стаціонарної і підлозі стаціонарної торговельної мережі належать магазини, магазини-склади, павільйони, палатки, кіоски, торгові автомати. Це основний вид роздрібної торгівлі. Магазинна торгівля надає покупцям великий вибір товарів та послуг, створює комфортні умови для здійснення покупок, приваблює покупців можливістю ознайомитися з новими товарами (викладка в торгових залах, рекламні матеріали, демонстрації та дегустації товарів тощо), забезпечує максимальні гарантії захисту прав споживача (психологічні чинники, збереження іміджу підприємства). При цьому чим більше торговельне підприємство, тим більше очевидні названі переваги.

До пересувної торговельної мережі належать автомагазини, а також інші засоби, пристосовані для торгівлі вразвоз або рознос. До неї відноситься і дрібна торгівля", при якій торговці організовують продаж ходових товарів (тютюнових виробів, солодощів, газет, квітів тощо) у людних місцях. "Вулична торгівля включає продаж товарів повсякденного попиту (хліб, молочні продукти, яйця, фрукти, овочі), організовану в житлових кварталах з допомогою пересувних засобів.

Посылочная торгівля - вид роздрібної торгівлі, за якою покупець може придбати товар без відвідування магазину. В даний час цей вид торгівлі набуває популярності.

Доцільність розвитку посилкової торгівлі визначається такими факторами, як:

- скорочення часу на здійснення покупки товару;

- створення економічних шляхів товароруху;

- розширення асортиментного пропозиції товарів у важкодоступних і віддалених районах;

- пропозиція широкого асортименту товарів в невеликій кількості (обсязі).

Покупець вибирає товар, виходячи з асортименту, представленого в каталогах, проспектах, телемагазинах.

Послугами посилкової торгівлі користуються не тільки кінцеві споживачі (населення), але і підприємства.

Для організації і здійснення посилкової торгівлі необхідно створення спеціалізованих торговельних підприємств або підрозділів підприємств-виготовлювачів. Споживачі товарів виробничо-технічного призначення іс

використовують цю форму торгівлі для отримання невеликих партій інструментів, запасних частин, ремкомплектів, в тому числі і без індивідуальних замовлень, стандартними посилками.

Розвитку посилкової торгівлі сприяє комп'ютеризація. Відкриття віртуальних магазинів посилкової торгівлі надає користувачам комп'ютерних мереж можливість замовляти та отримувати необхідні ресурси з максимальним комфортом. Підприємства посилкової торгівлі повинні в цьому випадку розробити порядок приймання, оформлення, виконання замовлень на поставку товарів посилками і доведення їх до покупців у встановлені терміни.

Однак слід зазначити, що стримуючим моментом у розвитку цього виду торгівлі є правова незахищеність споживача, навіть не через нестачу правових норм, а з-за труднощів практичної їх реалізації.

З точки зору споживача ризик при подібній покупці є мінімальним, якщо у покупця є можливість вільно обміняти або повернути товар.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Особливості маркетингу в роздрібній торгівлі
Маркетинг в роздрібній торгівлі
Роздрібна торгівля - активний елемент маркетингу
Організатори оптової та роздрібної торгівлі
Маркетинг торгівлі
Політика ціноутворення в роздрібному торговельному підприємстві
Показник структури асортименту реалізованих товарів як критерій конкурентоспроможності роздрібного торгівельного підприємства
Маркетинговий підхід до формування асортиментної політики роздрібного торговельного підприємства
ТОРГОВЕЛЬНИЙ ОБІГ ВИРОБНИЧИХ АКТИВІВ ПІДПРИЄМСТВА
Взаємозамінність зубчастих передач
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси