Меню
Головна
 
Головна arrow Культурологія arrow Художня культура XX століття
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

АВАНГАРДИЗМ

Світ ворожий особистості. Пошуки сенсу буття

Предмодернизм. Свобода і насолода

Особливості предмодернизма як художнього руху

Предмодернизм - перший (початковий) період художнього розвитку епохи авангардизму; група художніх напрямів у художній культурі другої половини XIX ст., відкриває цілу стадію новітнього художнього розвитку (стадію втрачених ілюзій).

У період предмодернизма особливості модернізму тільки складалися, художники у своїх пошуках не впадали у крайнощі дотримувалися у всьому (у тому числі і в маскуванні) заходи. Останнє зумовило плавний перехід творів цього періоду авангарду в художню класику, що побічно підтверджують аукціони "Сотбіс", на яких твори цього періоду продаються нині за 50 і навіть 60 млн дол.

Предмодернизм об'єднує натуралізм, імпресіонізм, постімпресіонізм, парнасцианизм, прерафаэлитизм, еклектизм. Кожне з цих художніх напрямів характеризується і визначається тим, що створює таку художню реальність, яка несе стійку художню концепцію світу та особистості. Художній напрям - інваріант художньої концепції миру і особи. Далі при описі художніх напрямів заголовок кожного підрозділу голови буде містити стислу формулу інваріанта художньої концепції миру і особи.

Натуралізм. Природний людина в світі "другої природи"

Що таке натуралізм .

Натуралізм - художній напрям останньої третини XIX ст., усталене спочатку у французькій літературі, а потім поширився в Європі і США і програмно яке прагнуло до товариша художньої діяльності з науковим пізнанням, до об'єктивного зображення життя у її буденних подробицях і до зображення людських характерів у їх зумовленості спадковістю та середовищем. Пора розквіту натуралізму припадає на період кінця 60-х - середини 80-х років XIX ст. Натуралістичний підхід до реальності запропонували брати Гонкур у романі "Жермини Ласерте" (1865), де досліджувався мизерабельное існування дівчини-служниці. Золя захоплювався цим твором.

Художня концепція

Натуралізм - художній напрям, інваріант художньої концепції якого - утвердження людини плоті в речовинно-матеріальному світі; людина, навіть взятий лише як високоорганізована біологічна особина, заслуговує уваги в кожному своєму прояві; при всій своїй недосконалості світ стійкий і всі подробиці про нього общеинтересны.

У художній концепції натуралізму врівноважені бажання і можливості, ідеали та реальність, відчувається відоме самовдоволення суспільства своїм становищем, хоча натуралізм не закриває очі на недосконалість людини і світу, однак не бажає що-небудь міняти в ньому.

Попередники і традиції

Еміль Золя почав роботу (1868) над серією романів про Другий імперії. У задумі і в його здійсненні Золя спирався на реалістичне спадщина творчості Оноре Бальзака. Золя писав: "Коли шукаєш, в якому класі Бальзак побачив живі сили нації, виявляєш, що він відкрив їх у великому ізгої - народ" (газета "Le Rappel" 13 травня 1870).

Формування натуралізму споспешествовали дарвиновские еволюційні теорії біології, розробка наукових методів вивчення суспільства, застосування позитивістської філософії і детерміністських теорій до літератури (В. Тен). Прихильники натуралізму зосередилися на зображенні переважно несприятливого соціального оточення людських істот і на аналізі їх недосконалість. "Натуралістичне" розуміння природи людини було песимістичними, а часом навіть похмурим.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Особливості авангардизму
Західноєвропейський авангардизм другої половини XX століття
АВАНГАРДИЗМ І РЕАЛІЗМ
Ідеали і смисли буття людини і людства
Коротка історія пошуків парадигми. Формули буття людства
Сенс людського буття
Вільне використання твору шляхом репродукування
Безпросвітний працю / безмежну насолоду
Конституційні права, свободи та обов'язки людини і громадянина
Особливості неомодернізма як художнього руху
Особливості модернізму як художньої руху
Особливості художньої творчості XX ст.
Натуралізм
Соціологічний натуралізм
Позитивізм в культурології та формування природничо-наукового мислення
Натуралізм
Соціологічний натуралізм
Художня реальність
Художня концепція
Художня концепція
Попередники і традиції
Попередники і традиції
Попередники і традиції
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси