Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Маркетинг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Маркетинг в роздрібній торгівлі

Роздрібна торгівля являє собою товарообмінний процес, спрямований на задоволення потреб людей шляхом вільного продажу товарів і послуг, що представляють цінність для покупця.

Вона орієнтує вітчизняних виробників максимально враховувати запити суспільства. В основі роздрібної торгівлі використовується теорія індивідуального вибору, що виходить з принципу пріоритету споживача.

Роздрібний бізнес інтегрує в собі інтереси продавця в отриманні доходів і потреби покупця в отриманні високоякісних товарів, послуг з метою виявлення та якісного задоволення попиту покупців.

У роздрібній торгівлі виділяють три основних етапи створення торгового процесу і на кожному етапі маркетинг вирішує певні завдання управління бізнесом, дозволяє збільшити доходи і активно реагувати на ринкові тенденції.

Перший етап припускає аналіз товарної ніші з урахуванням конкурентного оточення і платоспроможності покупців цільового сегмента. На даному етапі необхідно виконати аналіз ринкового середовища з виділенням ринкової частки, можливого потенціалу та місткості цільового сегмента.

Оцінку конкурентоспроможності компанії треба виконати в режимі SWOT-аналізу з урахуванням як власних переваг і недоліків, так і лідера конкуренції. Необхідно оцінити переваги в маркетингових стратегіях з цінової, товарної політики, дистрибуції та позиціонування.

Поряд з обліком зовнішніх і внутрішніх факторів важливо правильно визначити місце розташування торгової точки, яка має враховувати переваги потенційних споживачів і можливості роздрібного магазину.

Обґрунтуванням місця розташування підприємства роздрібної торгівлі є комплексна оцінка:

• характеристики району (промисловий, офісний, спальний);

• інтенсивності транспортних потоків поблизу магазину;

• можливого радіусу охоплення покупців;

• наявності місця та зручності паркування транспорту;

• наявності поблизу магазину аналогічних торгових точок, а також промислових об'єктів.

На цьому етапі особливо ретельно треба виконати сегментацію споживачів з виділенням соціального становища покупців і мотивів покупки. Поряд з цим доцільно створити інформаційну базу даних постійних клієнтів. Основними інструментами дослідження сегментації можуть бути фокус-групи покупців, комерційні листівки, анкетування, візуальні спостереження, презентації.

Другий етап передбачає розробку програми маркетинг-міксу, системне і гнучке використання всіх його інструментів. На цьому етапі організація торгового процесу супроводжується формуванням товарної політики. При цьому необхідно виконати аналіз привабливого і стійкого асортименту з позиції рівня попиту, можливої споживчої задоволеності, прибутковості торгівлі. Важливим доповненням до товарної політики є вибір надійних постачальників і створення оптимального рівня товарних запасів.

Особливо ретельно необхідно розробити цінову політику з урахуванням порогу ціни, рівня середньоринкової ціни, еластичності попиту, ціни конкурентів, тенденцій розвитку ринку та реальних можливостей магазину. Істотним доповненням до другого етапу є робота по створенню можливих торгових знижок, націнок з використанням механізмів стимулювання торгівлі: розпродажі, накопичувальні дисконтні картки, купони, розіграші, конкурси, гнучкі форми розрахунків, кредит.

На цьому етапі дуже важливо виробити політику розподілу. При цьому треба продумати роботу з постачальниками для вигідних комерційних зв'язків на основі концепції партнерства, а також оцінити наявність автотранспорту, можливого сервісу обслуговування клієнтів.

Стимулювання продажів є найбільш дієвим важелем збільшення кількості потенційних покупців. В цілях стимулювання підприємства роздрібної торгівлі розробляють: програми лояльності, заохочення на основі пластикових карток; дисконтні, бонусні програми; "подарункові карти" для VIP-персон та постійних клієнтів; "накопичувальні картки", розіграші та інші промоакції.

Третій етап передбачає оцінку ефективності фінансово-економічних показників, у тому числі: виручки, сумарних витрат, оборотності товарно-матеріальних цінностей, прибутку і рентабельності торговельних угод.

На даному етапі дуже важливо передбачити наявність єдиної торгово-звітної системи на базі автоматизованого обліку для бухгалтерських та касових операцій. Суттєвим доповненням є розробка стандарту обслуговування клієнтів з включенням розрахункового показника якості обслуговування.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Особливості маркетингу в роздрібній торгівлі
Роздрібна торгівля - активний елемент маркетингу
Суб'єкти маркетингу в роздрібній торгівлі
Організатори оптової та роздрібної торгівлі
Маркетинг торгівлі
Маркетинг в оптовій торгівлі
Концепції управління у роздрібній торгівлі
Методологія оцінки конкурентоспроможності послуг роздрібної торгівлі
Особливості маркетингу роздрібного торговельного підприємства
Стратегія цільового маркетингу роздрібного торговельного підприємства
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси