Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Конкурентоспроможність товарів і послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Свідоцтва безпеки товарів в сфері обігу і експлуатації

Процес придбання безпечного товару (як і справжнього товару) є ймовірнісним процесом, а тому визначається місцем продажу. Можливість зустріти небезпечний товар вище при покупці з лотків біля метро, на ринках, на вокзалах, в поїздах або в переходах. Саме у цих місцях діють "стихійні" торговці, у яких дозволу на торгівлю немає і бути не може.

Прикладом може бути практика реалізації влітку лісової ягоди. Остання, маючи виключно цінними властивостями, може мати дуже серйозний недолік - високий вміст радіоактивних елементів, так як її збір для масової реалізації часто здійснюється в радіоактивно забруднених районах. Тому на кожному колгоспному або продуктовому ринку міста ягоди повинні перевірятися у лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи, в яких за допомогою спеціального радіометричного приладу встановлюється наявність у них стронцію і цезію-137. Невипадково ягоди, зібрані в радіоактивно небезпечних регіонах, намагаються продати так звані нелегальні торговці, які не мають відповідних дозволів на реалізацію продукції. Вони можуть торгувати і на самому ринку, і на підступах до нього (що буває найчастіше), і в інших місцях стихійно виникла торгівлі. Ягоду у таких продавців, як правило, купують малозабезпечені, необізнані і легковажні покупці. Кажуть, що "найдешевша чорниця буває тільки в Чорнобилі".

Свідченням безпеки є супровідна документація - згадані вище сертифікати відповідності, а також висновку наглядових органів (пожежного, ветеринарного, санітарно-епідеміологічного нагляду тощо). Свідченням безпеки ряду товарів (автомобілів, антикварних виробів) можуть бути документи по страхуванню. Як очевидно з ланцюжка управління ризиком (представленої на початку параграфа), знизити тяжкість наслідків від псування або крадіжки твори мистецтва, аварії чи викрадення автомобіля покликана процедура страхування.

Для кваліфікованих споживачів має значення походження згаданих вище документів. Так, у 2.7.4 показується на прикладі автомобілів, як рівень експериментальної бази випробувального центру, який видає згадану вище документацію, визначає ступінь надійності інформації про безпеку.

Найважливішим фактором безпеки послуг торгівлі продовольчими товарами є організація торгівлі швидкопсувними харчовими продуктами. На жаль, для багатьох російських магазинів (навіть мережевих магазинів столиці) типова наступна картина: реалізація простроченого товару; нечаста практика уцінки продукції, у якій термін придатності на межі закінчення.

У зв'язку з викладеним вище становить інтерес практика торгівлі в країнах Європи, США, Японії. Жорстока конкуренція власників магазинів виключає наявність у продажу простроченого товару. В багатьох країнах торгівля простроченим товаром карається таким штрафом, що підприємство після його справляння стає банкрутом.

У зарубіжних супермаркетах за день-два до закінчення терміну реалізації продукти уцінюють на 30-50%. У ряді магазинів Франції при купівлі одного-двох подібних продуктів три-чотири найменування відпускаються безкоштовно. У ряді американських міст існують магазини, в яких всі прострочені товари продаються за 1 дол. У деяких магазинах Німеччини, Іспанії організовуються спеціальні полиці з простроченим товаром (безкоштовним).

У магазинах, що торгують біологічно чистим товаром, а також в супермаркетах, які позиціонують себе як продавців найсвіжіших продуктів, встановлено особливий режим торгівлі. Так, у ряді лондонських супермаркетів чим ближче кінець терміну придатності, тим вище знижка на товар. Невипадково небагаті люди відвідують магазин за пару годин до закриття, коли на молочні продукти, овочі, фрукти, м'ясо, рибу ціни істотно знижені. Деякі магазини працюють за наступним принципом: реалізовувати все, що викладено на прилавок у цей день. Основна знижка протягом робочого дня становить 20%, а за півгодини до закриття вона може досягати 95%. У Японії ряд ресторанів купує в магазинах продукти з закінченням терміну придатності і на їх основі організовує шведський стіл за низькими цінами.

Таким чином, у межах діючих термінів придатності можлива істотна зміна цінності харчового товару, що сприймається як різна ступінь свіжості (безпеки) продукту.

Узагальненим критерієм безпеки банківських послуг є надійність, яка визначається майнової та інформаційною безпекою.

Майнова безпека забезпечує для фізичних осіб гарантію збереження вкладів і визначається за кількісними (розміром капіталу, рівня ліквідності, характеристиками річного балансу тощо) та якісних характеристик (наявність ліцензії, страхування внесків), а також опосередковано виходячи з галузі вкладання грошей, складу акціонерів банку та ін.

На світовому ринку банківських послуг клієнти звертають увагу на збереження таємниці банківських вкладів, що можна віднести до характеристики інформаційної безпеки. Світовим лідером серед надійних банків є банки Швейцарії. Їх головна конкурентна перевага - підвищена збереження банківської таємниці.

У травні 2004 р. в Брюсселі Швейцарія і ЄС підписали угоду, згідно з яким швейцарські банки звільнені від обов'язку ділитися з європейськими органами влади конфіденційною інформацією про рахунки своїх клієнтів. Тим самим Швейцарія ще раз підтвердила право на банківську таємницю у себе в країні. Імідж найбільш надійного захисника вкладів клієнтів дозволив цій маленькій країні сконцентрувати в національних банках приблизно третину загальної суми всіх світових станів, що зберігаються за кордоном.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Вимоги безпеки при експлуатації будівельних лісів
Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для формування м'ясопродуктів
Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для засолу
ЗЛОЧИНИ ПРОТИ БЕЗПЕКИ РУХУ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТРАНСПОРТУ
Маркетинг у сфері товарного обігу
Теоретико-методологічні основи безпеки життєдіяльності у соціальній сфері
Паспорт безпеки об'єкта соціальної сфери
Радіаційна безпека товарів
Контроль вимог безпеки та екологічності при експлуатації обладнання
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси