Меню
Головна
 
Головна arrow Бухгалтерський облік і аудит arrow Аудит
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Кадрова робота

Аудиторська організація повинна встановити принципи і процедури, які покликані забезпечити розумну впевненість в тому, що вона володіє достатнім за кількістю кадровим складом, які володіють необхідними знаннями, досвідом, дотримуються етичних принципів, здатним виконувати завдання у відповідності з федеральними правилами (стандартами) аудиторської діяльності і вимог нормативних правових актів РФ, а також у тому, що аудиторські висновки та інші звіти, видані аудиторською організацією, що відповідають умовам конкретного завдання.

Принципи та процедури, встановлені аудиторською організацією, повинні охоплювати такі елементи кадрової роботи:

а) найм працівників;

б) оцінка результатів виконання роботи;

в) професійні навички працівників;

г) професійна компетентність;

д) професійний розвиток;

е) підвищення в посаді;

ж) оплата праці;

з) оцінка потреб працівників.

Рішення цих питань дозволяє аудиторської організації встановлювати кваліфікаційні вимоги та кількісні показники для найму працівників, потребу в яких відчуває аудиторська організація для виконання завдань. Процес найму працівників включає процедури, що дозволяють відбирати чесних працівників, які прагнуть розвивати свої навички та професійну компетентність, які потрібні для виконання завдань.

Розвиток навичок та професійної компетентності працівників здійснюється за допомогою:

а) професійної освіти;

б) постійного професійного навчання;

в) придбання досвіду в процесі роботи;

г) навчання менш досвідчених фахівців більш досвідченими, в тому числі всередині аудиторської групи.

Професійна компетентність працівників аудиторської організації багато в чому залежить від відповідного рівня постійного професійного навчання, що дозволяє зберігати і примножувати знання та навички працівників. Для цього у своїй діяльності аудиторська організація повинна надавати особливого значення необхідності постійного професійного навчання працівників усіх рівнів. Якщо внутрішні викладацькі ресурси відсутні, аудиторська організація може скористатися послугами сторонніх компетентних осіб, що володіють відповідною кваліфікацією.

Оцінка результатів виконання робіт, оплата праці і процедури підвищення в посаді повинні належним чином враховувати і заохочувати розвиток та підтримання професійної компетентності та дотримання етичних принципів. Зокрема, аудиторська організація повинна:

а) інформувати працівників про своїх очікуваннях щодо виконання завдань і дотримання етичних принципів;

б) оцінювати і консультувати працівників щодо порядку виконання робіт, розвитку професійної компетентності та професійного зростання;

в) допомагати працівникам зрозуміти, що призначення на більш відповідальну посаду залежить, крім іншого, від якості виконання робіт і дотримання етичних вимог;

г) допомагати працівникам зрозуміти, що недотримання встановлених принципів та процедур може призвести до дисциплінарних заходів.

Значущість і величина аудиторської організації та конкретні обставини впливають на процес оцінки результатів виконання робіт. Невеликим аудиторським організаціям потрібні менш формальні методи оцінки своїх працівників.

У аудиторської організації повинні бути встановлені наступні принципи і процедури:

а) керівник аудиту або іншого завдання і працівники аудиторської організації, що здійснюють аудит чи інше завдання, повинні володіти відповідними навичками, професійною компетентністю, повноваженнями і часом для виконання своїх функцій;

б) обов'язки керівника аудиту або іншого завдання та працівників аудиторської організації, що здійснюють аудит чи інше завдання, повинні бути чітко визначені і доведені до їх відома.

Встановлені принципи і процедури повинні включати дії, але обліку та контролю робочого навантаження.

Аудиторська організація також повинна призначати для виконання завдання відповідних фахівців, що володіють необхідними навичками, професійною компетентністю та часом, необхідними для виконання роботи у відповідності з федеральними правилами (стандартами) аудиторської діяльності і вимог нормативних правових актів РФ.

У аудиторської організації повинні бути встановлені процедури оцінки навичок і професійної компетентності своїх працівників. При призначенні аудиторських груп і визначення належного рівня нагляду повинні розглядатися наступні питання:

а) розуміння завдань і практичний досвід виконання аналогічних за характером і складністю завдань, придбаний за допомогою відповідного навчання і попередньої роботи;

б) знання і розуміння федеральних правил (стандартів) аудиторської діяльності, а також вимог нормативних правових актів РФ;

в) відповідні технічні знання, у тому числі знання відповідних інформаційних технологій;

г) знання галузі, в якій клієнт здійснює свою діяльність;

д) здатність формувати професійне судження;

е) розуміння принципів і процедур контролю якості, встановлених у аудиторської організації.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Аналіз кадрового потенціалу організації
Переміщення, робота з кадровим резервом; планування ділової кар'єри
Визначення потреби організації у кадровому резерві
Кадровий аудит і контролінг управління людськими ресурсами
Основи кадрової роботи в державній і муніципальної службі в Російській Федерації
Кадрове, інформаційне, технічне і правове забезпечення системи управління персоналом
Аналіз кадрового потенціалу організації
Кадровий консалтинг
Кадрове забезпечення
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси