Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Основи реклами
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Технологія виробництва

Сценарій створюється співробітниками рекламного агентства або співробітниками компанії-рекламодавця і надсилається у студії-продакшн, яка займається виробництвом телевізійної реклами. Далі зазвичай режисер і художник створюють спільно так званий story-board на цей сценарій (це називають також розкадровкою або експлікацією). Мальована розкадровка дозволяє замовнику більш ясно уявити, як буде виглядати наступний ролик.

На наступному етапі відбувається підбір акторів і майданчиків для зйомок. Всі підібрані варіанти проглядаються режисером, і вибирається декілька варіантів для кожної з позицій. Відібрані актори і місце зйомок затверджуються замовником ролика, яким може виступати як рекламне агентство, так і безпосередньо рекламодавець.

Коли всі пункти затверджені і ясні, збирається представницьке нарада, на якій присутні представники клієнта, агентства, студії-продакшн і режисер. Професіонали називають таку нараду, використовуючи англійську термінологію, Pre-Production Meeting (PPM). На цій нараді обговорюються всі деталі майбутньої роботи. Після обговорення всіх деталей призначається дата зйомок.

Зйомка - найважливіший етап. Чому? Та тому що, якщо щось було упущено на зйомках, потім буває важко це виправити... А якщо доходить до повторних зйомок, то захід обертається серйозними фінансовими втратами.

Відзнятий матеріал проявляється, потім робиться корекція кольору. Якщо режисер і оператор співпрацюють не перший раз і знають один одного добре, то ця задача може вирішуватися оператором самостійно.

Після зйомок настає наступний етап: постпродакшн. Слово, у визначенні якого частенько є різночитання. Постпродакшн - це всі роботи над знятим матеріалом після зйомок. Монтаж, створення спецефектів, додавання графіки. Постпродакшн, як правило, справа рук не однієї людини. Крім власне монтажера або інженер відеомонтажу, зазвичай беруть участь і інші фахівці: дизайнер, модельєр, текстурщик, візуалізатор, звукорежисер, композитор, музиканти (якщо необхідно), диктор.

Попередній варіант монтажу з музикою і аниматиками (якщо використана комп'ютерна графіка) показується клієнту. Він, якщо вважає за необхідне, обов'язково вносить свої поправки. Далі йдуть остаточний монтаж, створення копій для ефіру і передача замовнику готового ролика.

З даної схеми виробничого процесу ніяк не можна виключити попереднє тестування ролика за участю представників цільової аудиторії. Попереднє тестування дозволяє виключити всілякі помилки та неточності, які можуть вплинути на сприйняття аудиторії і стати перешкодою на шляху до бажаного результату. Часто тестується вже готовий до ефіру відеоролик. І у випадку, якщо тест дає негативні результати, доводиться робити або переозвучку, або перемонтаж, що, безсумнівно, призводить до подорожчання проекту. Саме тому сьогодні все частіше фахівці вважають необхідним проведення тестування на ранніх стадіях виробництва.

У використанні технологій, як і виділено раніше, додатково до зйомки може бути використана комп'ютерна графіка. Іноді рекламний ролик взагалі може бути зроблений на комп'ютері. Але фахівці вважають, що за допомогою однієї тільки комп'ютерної графіки дуже важко донести до глядача рекламну ідею. І якщо в клині лише комп'ютерна графіка, лише створений її засобами сюрреалістичний світ, то глядач залишається холодним, хоча побачене і вражає уяву. Тому в даний час технології створення рекламних роликів використовують, як правило, розумне поєднання відзнятого матеріалу, створеного з допомогою графічних комп'ютерних програм. Хоча зрозуміло, що в кожній конкретній ситуації рішення, як знімати і які технології використовувати, приймається з урахуванням вимог і завдань, що пред'являються до телевізійного ролика.

Ми говорили про телевізійному ролику і його основні компоненти та етапи створення. Але відеореклама поширюється сьогодні не тільки на телебаченні. Ми можемо побачити її в Інтернеті і на вуличних екранах. Принципи її створення практично одні і ті ж. Тільки тривалість роликів, разметаемых в Інтернеті і в зовнішній рекламі, може бути більш тривалою, ніж па телебаченні. Це легко пояснюється тим, що реклама на телебаченні обмежена в обсязі і, крім того, вона значно дорожче, ніж на інших носіях, які можуть поширювати рекламний відеоматеріал.

Отже, у цій главі ми розглянули основні рекламні продукти, поширювані в різних каналах. Базовими є: рекламні колажі для поширення в друкованих ЗМІ та зовнішній рекламі; аудіоролики, які можуть бути поширені на радіо і в Інтернеті, а також у метро, на транспорті і т. д.; відеокліпи (відеоролики), що розповсюджуються на телебаченні, в Інтернеті та на вуличних екранах.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Технології профілактики сімейного неблагополуччя та соціального сирітства
Секрет виробництва (ноу-хау)
Технологія підвищення ефективності державної цивільної служби
Типові технології прийняття управлінських рішень
Технології стаціонарного соціального обслуговування в соціальних житлових будинках
Основні технології маркетингових комунікацій
Пізнавально-цільова технологія
Комп'ютерні технології як продовження і результат розвитку європейської культурної традиції
Теоретичні засади технологій формування сприятливого середовища та забезпечення соціального благополуччя
Сутність, значення та закономірності розвитку інформаційних систем і технологій в сучасній економіці
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси