Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Міжнародне фінансове право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Договір страхування комп'ютерних та технічних ризиків банку

Даний вид страхування передбачає обов'язок страховика "по страхових виплатах у розмірі повної або часткової компенсації втрат доходів (додаткових витрат) особи, про страхування якої укладений договір (застрахованої особи), викликаних наступними подіями: зупинка виробництва або скорочення обсягу виробництва в результаті обумовлених подій; банкрутство; непередбачені витрати; невиконання (неналежне виконання) договірних зобов'язань контрагентом застрахованої особи, яка є кредитором по угоді; понесені застрахованою особою судові витрати; інші події".

Як видно, перелік подій, що можуть заподіяти значний фінансовий збиток від ризику настання яких банк може застрахуватися, досить широкий. Ставлення до страхування фінансових ризиків у страховиків особливе, так як для страхових компаній, що займаються таким страхуванням, встановлені більш жорсткі вимоги.

Договір страхування банку від фінансових ризиків "простою"

Російські страховики включають у правила страхування банку від простою умова відшкодування збитків, що настали внаслідок подій, перелік яких досить широкий. Так, страхові компанії в якості страхових подій у цьому виді страхування визнають простий банку щодо причини пожежі, виходу з ладу банківської комп'ютерної системи, відключення електроенергії, терористичного акту тощо, а також втрачений внаслідок такого простою дохід банку.

Страхуванням покриваються неотримані доходи, які банк отримав би за певний період його нормального функціонування. Упущений дохід банку визначається на підставі звітних документів банку і спеціальних розрахунків. За додатковою угодою може бути застрахований фінансовий ризик банку пов'язаний з непередбаченими витратами (додатковими затратами, необхідними для зниження строків простою витрати на ремонт, налагодження комп'ютерних банківських систем, придбання додаткового обладнання, оплата понаднормових працівникам тощо).

Як правило, страхуванням банку "від простою" не охоплюються фінансові ризики банку, пов'язані з невиконанням зобов'язань клієнтами або партнерами) банку (неплатежами дебіторів). Російській практиці страхування банку від простою" відповідає поширене за кордоном страхування втрати прибутку (Business Interruption). За умовами страхування втрати прибутку банку відшкодовуються збитки, понесені внаслідок настання "вогневих ризиків". При такому страхуванні втрата прибутку внаслідок неплатежів дебіторів банку не є страховим випадком, і страхове відшкодування не виплачується.

Договір страхування портфельних інвестицій (купівлі-продажу портфельних цінних паперів)

Сюди включається:

- страхування фінансових ризиків (коливань курсів валют і цінних паперів, невиконання зобов'язань з використанням фінансових інструментів та ін), вброкерской діяльності по здійсненню цивільно-правових угод з цінними паперами від імені та за рахунок клієнта або від свого імені і за рахунок клієнта на підставі відплатних договорів з клієнтом;

- страхування фінансових ризиків в дилерської діяльності за угодами купівлі-продажу цінних паперів або продажу певних цінних паперів із зобов'язанням покупки і (або) продажу цих цінних паперів за оголошеними особою, що здійснює таку діяльність, цінами;

- страхування фінансових ризиків в діяльності з управління цінними паперами - керуючий у протягом певного терміну довірчого управління переданими йому у володіння і приналежними іншій особі в інтересах цієї особи або вказаних цією особою третіх осіб: цінними паперами; грошовими коштами, призначеними для інвестування в цінні папери; грошовими коштами і цінними паперами, одержуваними в процесі управління цінними паперами.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Договір страхування фінансових ризиків банку
Договір страхування фінансового ризику несплати боргових цінних паперів
Договір страхування готівкових грошей в касі банку та цінностей, які знаходяться у сховищі банку
Договір страхування фінансових ризиків банку
Договір страхування фінансового ризику несплати боргових цінних паперів
Договір страхування готівкових грошей в касі банку та цінностей, які знаходяться у сховищі банку
Договір страхування цінностей, прийнятих банком на зберігання (цінних паперів, дорогоцінних металів і каменів, інших дорогоцінних речей та документів)
Договір страхування фінансового ризику несплати боргових цінних паперів
Цілі та форми фінансових інвестицій. Інвестиційні якості цінних паперів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси