Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Економіка підприємства
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Аутсорсинг як інструмент реформування підприємств

Один з інструментів реформування підприємств - аутсорсинг.

Аутсорсинг - це передача виконання неперспективною, з комерційної точки зору, зовнішньої діяльності організації, здатної виконувати її ефективніше, тобто з прийнятною якістю і меншими витратами, ніж у внутрішнього підрозділу, або з більш високою якістю і без суттєвих відмінностей у вартості і т. д.

У буквальному сенсі аутсорсинг (від англ. outsourcing) означає "використання зовнішніх джерел". Мовою бізнесу, аутсорсинг можна визначити як делегування певних функцій стороннім організаціям, що спеціалізуються на відповідних видах діяльності. Підприємство може доручити зовнішній стороні виконання окремих маркетингових функцій, а саме планування маркетингової діяльності, проведення досліджень, PR-підтримку та інше, або координацію маркетингової діяльності в цілому - від розробки стратегії до залучення спеціалізованих організацій та у разі необхідності.

Головна перевага аутсорсингу - це те, що, передаючи функції підрозділу ведення сторонньої організації, підприємство може сконцентрувати свої зусилля на основній діяльності, тим самим підвищуючи ефективність свого бізнесу (наприклад, зосередитися на виробництві продукції і її безпосередньому збуті).

Ще одна перевага - аутсорсингом я структура, маючи безцінний досвід роботи з різними підприємствами, постійне самовдосконалюється, використовує нові і передові інструменти, володіє широкими зв'язками на відповідному ринку.

Все це дозволяє аутосорсерам дозволяє їм знаходити оптимальні рішення і нестандартні ходи.

Стратегія аутсорсингу дозволяє вирішити таку важливу проблему, як нестача кваліфікованих кадрів, здатних реалізувати найскладніші завдання. На сьогоднішній день вартість на ринку хорошого фахівця досить висока. А якщо обсяг робіт великий, то рано чи пізно вигідніше платити за виконану роботу, а не за витрачений на неї робочий час. Якість виконуваних сторонньою організацією робіт обумовлено законами конкуренції, і в разі невдоволення виконану аутсорсером роботи його просто замінять на іншого.

Стратегія аутсорсингу передбачає довгострокове співробітництво двох організацій, засноване на принципах партнерства. Враховуючи тісні відносини аутсорсера і наймача, а також час, необхідний для встановлення цих відносин, часта зміна аутсорсера не йде на користь бізнесу підприємства. Наймач повинен враховувати, що усунення помилок в ході роботи з наявним аутсорсером в більшості випадків менш болісно, ніж адаптація до нового партнера.

Договір аутсорсингу являє собою документально оформлені відносини між замовником та аутсорсером на оплатній основі з передачі певних функцій на обслуговування іншого підприємства, що знаходиться на території держави чи за його межами і що спеціалізується у відповідній області, на тривалий період з метою концентрації на основних видах діяльності, підвищення якості виконуваних робіт (послуг), зниження витрат, оптимізації оподаткування та економічних ризиків, що відповідає стратегії розвитку підприємства щодо забезпечення конкурентоспроможності підприємства.

На сучасному етапі розвитку економічних відносин стає все більш актуальним питання про вибір підприємства-аутсорсера по наданню послуг на основі аутсорсингу. Стратегія вибору аутсорсера включає шість етапів (рис. 15.1).

Згідно з даними компанії Frost & Sullivan, протягом останніх трьох років сумарний ринок IT-аутсорсингу Франції, Німеччини, Гонконгу, Японії, Великобританії і США збільшився на 51,6 млрд дол. А за оцінками аналітичної групи Datamonitor і консалтингової компанії Everest Group, за один лише 2004 р. ринок ІТ-аутсорсингу збільшився на 37% і склав 163 млрд дол.

Рис. 15.1. Стратегія вибору аутсорсера

Розвивається аутсорсинг і в Росії. У ряді галузей російської економіки, включаючи нафтогазову та кольорову металургію, передача тих чи інших видів діяльності на бік вага частіше виступає в якості інструменту реорганізації підприємств. У той же час практика реформування російських підприємств свідчить про збільшення потреби вітчизняних підприємств у методичному забезпеченні проведення оцінки економічної ефективності аутсорсингу.

Аутсорсинг передбачає серйозну залучення сторонньої організації в бізнес клієнта. Таким чином, важливий фактор аутсорсингу - довіра з боку компанії-наймача. Клієнт, який бажає отримати від роботи аутсорсера максимум віддачі, повинен ділитися інформацією, необхідною для успішної реалізації поставлених завдань, навіть якщо ця інформація є конфіденційною. Тому наймачеві краще відразу переконатися в тому, що обрана компанія-аутсорсер дотримується основні принципи етики такого роду бізнесу, а саме: не працює одночасно з підприємствами, які є прямими конкурентами, і готова зберігати в таємниці інформацію, яку клієнт вважає конфіденційною, в тому числі після можливого розірвання контракту.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Реструктуризація та реформування підприємств. Реінжиніринг та аутсорсинг на підприємстві
Аутсорсинг як інструмент сервісної логістики
Гарантії і компенсації працівникам при ліквідації, реформуванні підприємства і скорочення чисельності персоналу
Маркетинг сфери послуг аутсорсингу
Управління зовнішньоекономічною діяльністю на підприємстві
Аутсорсинг
Аутсорсинг персоналу
Соціальний аутсорсинг
Застосування аутсорсингу
Переваги аутсорсингу
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси