Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Безпека життєдіяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Заходи пожежної безпеки при експлуатації систем вентиляції і кондиціонування повітря

Системи вентиляції і кондиціонування забезпечують в приміщеннях, де виділяються шкідливі речовини, повітрообмін, при якому концентрація газів, парів або пилу не перевищує нормативної гранично допустимої концентрації шкідливих речовин. При виділення горючих газів або пилу в приміщеннях з короткочасним перебуванням людей системи забезпечують повітрообмін, при якому концентрація вибухонебезпечних речовин у повітрі приміщення не перевищує гранично допустиму взрывобезопасную концентрацію. У приміщеннях категорій А і Б системи вентиляції і кондиціонування повітря запобігають поширенню вибухонебезпечних і шкідливих речовин через дверні і технологічні отвори, а також нещільності в огороджувальних будівельних конструкціях. З допомогою витяжних систем місцевої вентиляції уловлюються горючі пари, гази, пил і виробничі відходи від місць їх виділення, що дозволяє запобігти накопичення горючих речовин у приміщенні. Системи вентиляції запобігають утворенню вибухонебезпечних сумішей в приміщеннях при аварії технологічного обладнання з інтенсивним виділенням вибухонебезпечних парів або газів.

Основні протипожежні вимоги до систем вентиляції і кондиціонування повітря спрямовані на запобігання утворенню вибухонебезпечного середовища, обмеження кількості горючих елементів і матеріалів, запобігання утворення в займистою середовищі джерел запалювання, обмеження поширення пожежі по воздуховодам.

Запобігання утворенню вибухонебезпечного середовища в приміщеннях категорій А і Б досягається застосуванням робочої та аварійної вентиляції, а також конструктивними рішеннями. Витрата повітря, яке необхідно подавати в приміщення для забезпечення гранично допустимої вибухобезпечною концентрації парів і газів, визначають розрахунком на підставі кількості речовин, що надходять в приміщення.

При відсутності даних про кількість що виділяються в повітря приміщень шкідливих і вибухонебезпечних речовин витрата вентиляційного повітря визначають по кратності повітрообміну.

Матеріал для виготовлення повітропроводів, колекторів, фільтрів і шумоглушників для вентиляційних систем вибирають залежно від характеру переміщуваного середовища з урахуванням вимог пожежної безпеки. Повітропроводи виготовляють із негорючих матеріалів при прокладанні їх в приміщеннях і складах категорій А, Б і В, приміщеннях житлових, громадських і адміністративно-побутових, технічних поверхах, горищах і підвалах загального призначення, у приміщеннях для розміщення вентиляційного обладнання, а також при переміщенні по воздуховодам повітря з температурою 80 °С і більше або вибухонебезпечних і пожежонебезпечних сумішей. Повітроводи з важкогорючих матеріалів допускається передбачати для систем вентиляції одноповерхових житлових, громадських і адміністративно-побутових будинків (крім приміщень з масовим перебуванням людей), а також для приміщень категорій Г і Д (крім колекторів і транзитних ділянок).

Для очищення повітря, що подається в приміщення вентиляційними системами, встановлюють волокнисті фільтри з негорючих матеріалів або масляні фільтри з замасливателями з температурою спалаху не нижче 130 °С.

З негорючих матеріалів виконують шумоглушники для систем вентиляції, кондиціонування повітря і повітряного опалення, а також теплову ізоляцію поверхонь вентиляційного устаткування, кондиціонерів і повітропроводів для приміщень категорій А і Б, поверхонь обладнання і повітроводів, розміщених на горищах і в підвалах загального призначення.

Металеві повітропроводи, вентилятори і знепилюючі обладнання заземлюють з урахуванням вимог ПУЕ, якщо системи вентиляції видаляють вибухонебезпечні речовини. Для запобігання попадання в системи вентиляції предметів, які при ударі викрешують іскри, застосовують захисні сітки в місцях забору повітря або магнітні вловлювачі.

До експлуатації допускаються вентиляційні системи, які повністю пройшли передпускові випробування і мають інструкції з експлуатації, журнали ремонту та експлуатації. Інструкції з експлуатації систем вентиляції вибухонебезпечних виробництв повинні бути складені по кожному вентилируемому приміщення (цеху, відділення) або технологічному ділянці. В них повинні бути вказані порядок включення і виключення обслуговуючим персоналом вентиляції при нормальних умовах експлуатації і в аварійному випадку, а також порядок і терміни очищення повітроводів і обеспыливающего обладнання.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Заходи пожежної безпеки при експлуатації газовикористовуючого обладнання
Вентиляція і кондиціонування
Пожежна безпека при експлуатації аміачних холодильних установок
Пожежна безпека
Вентиляція, кондиціонування
Вимоги безпеки при експлуатації будівельних лісів
Пожежна безпека на підприємствах переробної промисловості
Система забезпечення пожежної безпеки
Поняття, система та юридична характеристика злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту
Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для формування м'ясопродуктів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси