Меню
Головна
 
Головна arrow Право arrow Адміністративне право
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Адміністративно-правове регулювання видів діяльності, здійснюваних людиною і громадянином як соціально-діяльнісним суб'єктом

Наступна складова адміністративно-правового статусу фізичної особи обумовлена його соціально-діяльнісної активністю. Фізична особа - не просто людина і громадянин. Він до того ж ще є соціально-діяльнісним суб'єктом, що знаходить втілення в нормах адміністративного права, адміністративні правовідносини, суб'єктивні адміністративні права та обов'язки.

Соціально-діяльнісна активність фізичних осіб передбачає їх схильність до певних видів зайнятості: професійної, громадської, творчої, соціальної. У Конституції РФ встановлено численні права, свободи і обов'язки громадян. Наприклад, кожен має право на вільне використання своїх здібностей і майна для підприємницької та іншої не забороненої законом економічної діяльності, право вільно розпоряджатися своїми здібностями до праці, вибирати рід діяльності і професію, право на освіту, право на участь у культурному житті. Громадянам гарантується свобода літературної, художньої, наукової та інших видів творчості, викладання. Захист Вітчизни є обов'язком і обов'язком громадянина Російської Федерації. Громадянин зобов'язаний нести військову службу відповідно до федеральним законом, а при наявності умов, передбачених Конституцією РФ, має право на заміну військової служби альтернативної громадянської службою 127. Ст. 34, 37, 43, 44, 59; 1791.

Юридичні можливості фізичних осіб як суб'єктів адміністративного права здійснювати різноманітну соціально-діяльнісну зайнятість дозволяють поглянути на їх статус як багатопрофільний. Розуміння цього аспекту правового становища індивідуальних суб'єктів неминуче приводить до висновку про те, що за своїм адміністративно-правовим становищем вони одночасно можуть мати права і нести обов'язки не тільки людини, громадянина, але і підприємця, державного службовця, військовослужбовця, студента, пенсіонера і т. д.

Адміністративно-правове регулювання приналежності людини і громадянина до соціальних груп, заснованих на родинних, сімейних та інших суспільних зв'язках

Ця складова адміністративно-правового статусу фізичної особи характеризує його схильність належати до численних соціальних груп, заснованих на родинних, сімейних, дружніх та інших суспільних зв'язках. Серед таких груп сім'я, аматорські союзи і клуби та інтересам", громадські об'єднання. Різноманітні спеціальні статуси цієї категорії індивідуальних суб'єктів: батьки і діти, любителі-мисливці, туристи, колекціонери, члени професійних спілок та політичних партій, молодіжних, релігійних та інших об'єднань, кооперативів. В якості володарів перерахованих соціально-групових статусів вони набувають відповідні адміністративні вдачі і обов'язки за своїм народженням або бажанням особистого інтересу і стають членами певних малих і великих організованих соціальних груп (сім'ї, організації, об'єднання, партії, кооперативу, асоціації, спілки). Зазначене членство оформляється, як правило, необхідними документами, що мають не тільки організаційний, але й юридичне значення. Діяльність членів названих груп регулюється нормами різних галузей права, в тому числі адміністративного, а також звичаями, організаційними та корпоративними нормами. Два останніх види норм фіксуються в статутах, положеннях, регламентах.

Докладний розгляд особливостей міжнародно-правового і конституційного регулювання прав і свобод людини і громадянина обумовлена тим, що органи (посадові особи) адміністративної влади схильні їх порушувати і досить часто. Це може відбуватися в силу володіння ними владними правами, правом вирішувати або не вирішувати на власний розсуд питання, з якими до них звертаються громадяни, а також культивировавшегося в попередні сторіччя відносини російського чиновництва до громадян як до підданих і безправним. Та й самі громадяни часто не знають своїх юридичних прав, свобод, обов'язків.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Суб'єкти адміністративного права: поняття і види. Адміністративно-правовий статус громадянина, іноземця, особи без громадянства
Особливості адміністративно-правового регулювання статусу та діяльності іноземних громадян та осіб без громадянства
Адміністративно-правове регулювання статусу громадянина, пов'язане з належністю до громадянства Російської Федерації
Метод адміністративно-правового регулювання
Міжнародно-правові та конституційні основи адміністративно-правового статусу людини і громадянина
Адміністративно-правове регулювання статусу громадянина, пов'язане з належністю до громадянства Російської Федерації
Метод адміністративно-правового регулювання
Міжнародно-правові та конституційні основи адміністративно-правового статусу людини і громадянина
Правове регулювання сімейних відносин за участю іноземних громадян та осіб без громадянства
Адміністративне управління та адміністративно-правове регулювання в гуманітарній (соціально-культурної) сфери
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси