Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в будівництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Розміщення будівельних машин та інструментів

Виробниче обладнання, інструмент і пристосування повинні протягом усього періоду експлуатації відповідати вимогам діючих державних стандартів і технічних регламентів.

Розміщення виробничого обладнання повинно відповідати вимогам діючих нормативних актів і Правил та забезпечувати послідовність операцій технологічного процесу.

Розміщення обладнання, вихідних матеріалів, заготовок, деталей, агрегатів, готової продукції, відходів виробництва і тари, у виробничих приміщеннях і на робочих місцях не повинно являти небезпеку для персоналу.

Рухомі частини обладнання (передавальні механізми, зубчасті, ланцюгові та пасові передачі, з'єднувальні муфти тощо), з якими можливе зіткнення обслуговуючого персоналу, повинні мати надійні і справні огорожі або повинні бути забезпечені іншими засобами захисту, що забезпечують безпеку робіт. У випадках якщо виконавчі органи або рухомі частини обладнання, що становлять небезпеку для людей і не можуть бути огороджені або забезпечені іншими засобами захисту з-за їх функціонального призначення, повинна бути передбачена сигналізація, що попереджає про пуск обладнання в роботу, і засоби його зупинки і відключення від джерел енергії.

Огородження, що відкриваються догори, повинні фіксуватися у відкритому положенні. У конструкції огороджень, відкриваються вниз, повинні мати пристосування для їх утримання у закритому (робочому) положенні.

Включення обладнання слід здійснювати тільки після його огляду, а також після огляду огороджувальних пристроїв (при їх наявності).

Огорожі та захисні пристрої обладнання повинні бути встановлені на відповідне місце, закріплені і пофарбовані відповідно до вимог чинних державних стандартів та технічних регламентів. Сітчасте огородження допускається застосовувати з комірками розміром не більше 10 х 10 мм.

Не допускається працювати на обладнанні зі знятим, незакріпленим або несправним обгороджуванням.

Пристрої для зупинки та пуску устаткування повинні розташовуватися так, щоб ними можна було зручно користуватися з робочого місця та виключалась можливість самочинного їх включення.

Контрольно-вимірювальні прилади повинні монтуватися на щитах, спеціальних панелях і стінах таким чином, щоб їх шкали і елементи світлової сигналізації були чітко видні з робочого місця.

На несправне устаткування керівник дільниці вивішує табличку, яка вказує, що працювати на даному устаткуванні не дозволяється. Таке обладнання повинно бути вимкнено. Під час роботи обладнання забороняється його ремонт та обслуговування (чистка, змазка тощо).

Вибракування інструменту, пристосувань повинна проводитися у відповідності з встановленим графіком, але не рідше одного разу на місяць.

При розміщенні виробничого обладнання повинно передбачатися пристрій транспортних проїздів для доставки до робочих місць агрегатів, вузлів, деталей і матеріалів.

Ширина проїзду встановлюється у залежності від габаритів транспортуються об'єктів та транспортних засобів і повинна відповідати діючим нормативним актам. Робочі місця, проїзди, проходи та обладнання повинні бути вільними і не захаращуватися матеріалами, деталями, відходами виробництва і тарою.

При організації робочих місць, на яких виконуються роботи в пози "сидячи" і "стоячи", повинні враховуватися вимоги діючих державних стандартів. Інструмент, пристосування та комплектуючі вироби повинні знаходитися в безпосередній близькості від працюючого. Допоміжне обладнання повинно розташовуватися так, щоб воно не виходило за межі встановленої для робочого місця майданчика. Матеріали, деталі, агрегати, готові вироби у робочого місця повинні укладатися способом, що забезпечує їх стійкість і зручність захоплення при використанні вантажопідйомних механізмів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Безпечна експлуатація будівельних машин і механізмів
Визначення вартості експлуатації будівельних машин
Оптимізація вартості будівельної продукції при розміщенні замовлень на виконання робіт для державних потреб
Практика уніфікації машин, їх деталей та вузлів
Безпечна організація будівельно-монтажних робіт
Розвиток методів визначення меж безпечного стану будівельних систем
Формування вартості будівельної продукції
Розміщення по рейтингах
Електробезпека на будівельному майданчику
Договір будівельного підряду
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси