Меню
Головна
 
Головна arrow Соціологія arrow Технологія соціальної роботи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Порядок приймання, утримання і випуску осіб, які перебувають в соціальному установі для дітей і підлітків

Підставами прийому у спеціалізовані установи для неповнолітніх, які потребують соціальної реабілітації, є:

1) особисте звернення неповнолітнього;

2) заява батьків неповнолітнього або інших його законних представників з урахуванням думки неповнолітнього, який досяг віку десяти років, за винятком випадків, коли облік думки неповнолітнього суперечить його інтересам;

3) направлення органу управління соціального захисту населення або погодженого із цим органом клопотання посадової особи органу чи установи системи профілактики бездоглядності і правопорушень неповнолітніх;

4) постанова особи, яка провадить дізнання, слідчого, прокурора або судді у випадках затримання, адміністративного арешту, взяття під варту, засудження до арешту, обмеження волі, позбавлення волі батьків або інших законних представників неповнолітнього;

5) акт оперативного чергового районного, міського відділу (управління) внутрішніх справ, відділу (управління) внутрішніх справ іншого муніципального освіти, відділу (управління) внутрішніх справ закритого адміністративно-територіального освіти, відділу (управління) внутрішніх справ на транспорті про необхідність прийому неповнолітнього в спеціалізований заклад для неповнолітніх, які потребують соціальної реабілітації. Копія зазначеного акта протягом п'яти діб надсилається в орган управління соціального захисту населення;

6) напрям "гарячої лінії" щодо розв'язання проблем безпритульності та бездоглядності неповнолітніх департаменту соціального захисту населення.

У спеціалізовані установи для неповнолітніх, які потребують соціальної реабілітації, не можуть бути прийняті діти і підлітки, які перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, вчинили правопорушення і злочини, а також з явними ознаками загострення психічного захворювання і з захворюваннями, які вимагають активного медичного втручання.

Безпритульні діти, доставлені в територіальні чергові частини підрозділів органів внутрішніх справ, що надходять до установи відповідно до Порядку взаємодії органів внутрішніх справ, охорони здоров'я та соціального захисту населення по виявленню неповнолітніх безпритульних дітей, надання їм медичної та соціальної допомоги після санітарної обробки і обстеження в стаціонарних лікувально-профілактичних установах (з картками індивідуального обліку).

Підставою для поміщення в заклад для дітей, які добровільно звернулися, є їх особиста заява. У цьому випадку інформація про поміщення дитини до закладу в письмовому вигляді направляється до органів опіки та піклування, а також батькам або його законним представникам.

Звернутися за допомогою до установи можуть батьки (опікуни, піклувальники), що опинилися у важкій життєвій ситуації (стаціонарне лікування, відрядження тощо). У такому випадку підставою для поміщення дитини до закладу є їх заяву, до якої додається довідка з медичного закладу, копія посвідчення про відрядження, санаторно-курортної карти або інший документ, що підтверджує необхідність приміщення дитини в стаціонар. Зарахування дитини в цьому випадку погоджується з органом соціального захисту населення, у віданні якого перебуває установа.

За клопотанням органів опіки та піклування зарахування дітей здійснюється за погодженням з органом соціального захисту населення, у віданні якого перебуває установа. У клопотанні мають бути зазначені причини приміщення дитини та інформація про місцезнаходження батьків або законних представників.

Аналогічно поміщаються в установи діти за клопотанням інших служб і відомств, що входять у міську систему профілактики бездоглядності і правопорушень (комісії у справах неповнолітніх і захисту їх прав, органи охорони здоров'я, освіти, внутрішніх справ, громадські організації та ін).

Неповнолітні обслуговуються у спеціалізованих установах для неповнолітніх, які потребують соціальної реабілітації, в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації і законодавством суб'єктів Російської Федерації, протягом часу, необхідного для надання їм соціальної допомоги і (або) їх соціальної реабілітації.

При прийомі у заклад проводиться медичний огляд неповнолітнього.

Цінні речі, предмети, які становлять небезпеку для життя і здоров'я неповнолітнього і оточуючих, приймаються установою на зберігання.

Відповідно до п. 3 ст. 60 Сімейного кодексу РФ (СК РФ) право дитини на розпорядження належним йому на праві власності майном визначається ст. 26 і 28 Цивільного кодексу РФ.

Відомості про надійшов в установу неповнолітньому заносяться в журнал обліку осіб, які перебувають в установі. Неповнолітній зараховується до закладу наказом директора, на нього оформляється особова справа.

Неповнолітньому, який залишився без піклування батьків, надається повне державне забезпечення.

У відповідності зі ст. 122 СК РФ керівник установи зобов'язаний повідомити про прийом неповнолітнього, який залишився без піклування батьків, органи опіки та піклування за місцем знаходження установи. Орган опіки та піклування забезпечує влаштування дитини згідно ст. 123 названого Кодексу.

Випуск неповнолітніх з установи оформляється наказом директора на підставі:

- розпорядження (рішення) органу опіки та піклування про передачу неповнолітнього під опіку (піклування), на усиновлення, у прийомну сім'ю, до закладу для дітей - сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, системи освіти, охорони здоров'я, соціального захисту;

- особистої заяви батьків (осіб, які їх замінюють). Особам, яким передається неповнолітній, видається довідка про його випуск з установи.

Неповнолітні, які добровільно звернулися в установу, мають право його покинути, про що на підставі їх особистої заяви робиться відмітка в журналі обліку осіб, які перебувають в установі.

Особисті справи неповнолітніх зберігаються в закладі протягом 25 років.

Установа здійснює різні форми патронажу над неповнолітніми, у тому числі добровільно покинули заклад, підтримує контакти з ними після закінчення їх перебування в установі.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Сутність і зміст методів організаційно - управлінської діяльності керівника установи соціального обслуговування
Процесуальний порядок прийняття рішень про видачу
Установи для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків
ОРГАНІЗАЦІЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СОЦІАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Особистий огляд, огляд речей, що знаходяться при фізичній особі
Правове забезпечення соціальної роботи установ соціального обслуговування
Завдання в галузі цивільної оборони, покладені на керівника установи соціального обслуговування
Функції установи соціального обслуговування в галузі цивільної оборони
Економічний аналіз діяльності соціальних закладів
ПСИХОЛОГІЧНЕ КОНСУЛЬТУВАННЯ ПІДЛІТКІВ
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси