Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Оподаткування комерційної діяльності
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Лекція 8. Особливості оподаткування окремих видів доходів, витрат і категорій платників податків

Обчислення і сплата податку на прибуток податковими агентами

Іноземні організації, не пов'язані з постійним представництвом Російської Федерації і одержують доходи від джерел у Росії, визнаються платниками податків податку на прибуток, але самостійно визначають суми податку і не перераховують їх до бюджету. Ці обов'язки покладено на організації, які виплачують зазначений дохід даного нерезиденту і є по російському податкового законодавства податковими агентами. Організації - податкові агенти, які виплачують дохід іноземної організації, зобов'язані перерахувати утриману суму податку протягом трьох днів після дня виплати або перерахування їй грошових коштів або іншого доходу.

Російські організації, що виплачують доходи платникам податків у вигляді дивідендів, а також у вигляді відсотків за державними і муніципальним цінних паперів, що підлягають оподаткуванню, зобов'язані визначити суму податку окремо по кожному такому платнику податків та по кожній виплаті, утримати податок та перерахувати його до бюджету. У тому випадку, якщо за державними і муніципальним цінних паперів не є можливості визначити джерела суму доходу, що підлягає оподаткуванню, платник податків - одержувач доходу повинен самостійно здійснити обчислення і сплату податку у вигляді авансових платежів з отриманих доходів.

З 1 січня 2013 р. Федеральним законом № 97-ФЗ від 29.06.2012 передбачені положення, коли податкові агенти - російські організації звільняються від обов'язків щодо обчислення й утримання сум податку з доходів, виплачуваних іноземним організаціям, а саме при виплаті: відсоткового доходу за державними і муніципальним цінних паперів, процентного доходу за звертаються облігаціями, выпушенными відповідно до законодавства іноземних держав, процентних доходів за борговими зобов'язаннями перед іноземними організаціями.

По закінченні податкового періоду підлягає сплаті податок повинен бути сплачений платником податків не пізніше терміну, встановленого для подання податкових декларацій, т. е. до 28 березня наступного року.

Податок, утриманий при виплаті доходу у вигляді дивідендів або відсотків по цінних паперах, повинен бути перерахований до бюджету податковим агентом, який здійснив виплату, протягом 10 днів з дня виплати доходу.

Всі платники, незалежно від наявності у них обов'язки по сплаті податку або авансових платежів по ньому, зобов'язані після закінчення кожного звітного і податкового періоду представляти в податкові органи за місцем свого знаходження та місцем знаходження кожного відокремленого підрозділу відповідні податкові декларації.

Податкові агенти зобов'язані представляти в податкові органи за місцем свого знаходження податкові розрахунки по закінчення кожного звітного або податкового періоду, в якому здійснювалися виплати платнику податків.

Особливий порядок встановлений щодо сплати авансових платежів та сум податку, що підлягають зарахуванню до доходної частини бюджетів суб'єктів РФ. Суми авансових платежів, а також сума податку, що підлягають зарахуванню до доходної частини бюджетів суб'єктів Федерації, обчислюються платником податку самостійно за тими ставками податку, які діють на територіях, де розташовані організація та її відокремлені підрозділи, та сплачуються у строки, встановлені для подання відповідних декларацій. При цьому обчислення і сплату у федеральний бюджет сум авансових платежів, а також податку, обчисленого за підсумками календарного року, повинна проводитися за місцем знаходження головної організації без розподілу цих сум по відокремленим підрозділам.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Особливості виробництва слідчих та інших процесуальних дій стосовно окремих категорій осіб
Витрати банку, що враховуються при оподаткуванні прибутку
Система оподаткування у вигляді єдиного податку на поставлений дохід для окремих видів діяльності (єдиний податок)
Грубе порушення правил обліку доходів і витрат і об'єктів оподаткування.
Витрати, що не враховуються для цілей оподаткування
Порядок обчислення і сплати податку на доходи фізичних осіб (ПДФО)
Порядок обчислення податку і авансових платежів з податку
Порядок обчислення податку
Порядок віднесення акцизу на витрати з податку на прибуток
Пільги, передбачені податковим законодавством при обчисленні податку
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси