Меню
Головна
 
Головна arrow Історія arrow Історія Білорусі
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

ПЕРЕДМОВА

Це видання входить до серії книг, призначених для підготовки до іспитів з соціально-гуманітарних дисциплін.

Наведені в книзі відповіді на екзаменаційні питання, безумовно, не можуть замінити собою підручники, навчальні посібники, посібники з соціально-гуманітарних наук. Їх мета інша - дати студентам можливість ефективно і швидко закріпити базові курси навчальних лекцій. Матеріал серії "Відповіді на екзаменаційні питання" дається у стислому, концентрованому вигляді, доступному викладі і відображає всі основні питання типових програм навчальних курсів.

Як доповнення до навчальних посібників книги серії "Відповіді на екзаменаційні питання" можуть бути корисними і в самому учбовому процесі, так як, по суті, містять довідкові відомості про основні поняття навчальної дисципліни, їх ознаках і особливостях.

Дані книги студенти можуть використовувати для контролю ступеня засвоєння фундаментальних знань відповідних навчальних курсів, систематизації вивченого матеріалу, що необхідно для успішної відповіді на іспиті, так і в щоденному навчанні.

СЕРІЯ "ВІДПОВІДІ НА ЕКЗАМЕНАЦІЙНІ ПИТАННЯ"

Вступ до мовознавства

Історія Білорусі

Історія освіти та педагогічної думки

Історія суспільних рухів і політичних партій

Концепції сучасного природознавства

Культурологія

Логіка

Загальна психологія та педагогіка

Загальне мовознавство

Основи ідеології білоруської держави

Основи психології та педагогіки

Педагогіка сучасної школи

Політологія

Психологічна компетентність керівника

Релігієзнавство

Риторика

Соціальна робота

Соціологія

Соціологія права

Соціологія праці

Соціологія управління

Філософія

Економічна соціологія

Естетика

Етика

Етикет


ВВЕДЕННЯ

Вивчення вітчизняної історії є найважливішою складовою частиною сучасної освіти. Курс історії Білорусі викладається в усіх вищих навчальних закладах на першому ступені вищої освіти в рамках циклу соціально-гуманітарних дисциплін на основі нормативного документа "Освітній стандарт "Вища освіта. Перша ступінь. Цикл соціально-гуманітарних дисциплін" (затверджений і введений в дію постановою Міністерства освіти Республіки Білорусь від 1 вересня 2006 р.). Це видання складено на основі типової навчальної програми "Гістория Беларусі. Тыпавая вучэбная праграма для вышэйшых навучальных устаноў" (затверджена Міністерством освіти Республіки Білорусь від 15 квітня 2008 р.).

Даний посібник містить систематизований виклад курсу історії Білорусії з найдавніших часів до початку XXI ст. Матеріал розподілено по п'яти великих розділів, які складаються з 79 відповідей на модельні питання курсу. Згідно з типовою програмою викладення основного матеріалу передує "Введення в дисципліну "Історія Білорусі", в якому викладено основні методологічні положення і принципи вивчення історії та охарактеризовано основні підходи до вивчення історії, що застосовуються в даний час.

Відповіді на питання містять основні дати, факти, персоналії, явища, поняття, які є базовими для засвоєння курсу історії Білорусі студентами неісторичних спеціальностей. Матеріал викладено таким чином, щоб дати студенту обсяг інформації з вітчизняної історії, що дозволяє орієнтуватися у всіх періодах історії Білорусі і дає можливість дізнатися найважливіші досягнення матеріальної і духовної культури білоруського народу, усвідомити етапи становлення форм державності на території Білорусі, білоруської державності і державного суверенітету Республіки Білорусь, засвоїти місце і роль білоруських земель у геополітичних процесах в різні історичні періоди.

Дана книга не замінює підручників і навчальних посібників. Мета видання - допомогти студенту ефективно закріпити знання, отримані на лекціях і семінарських заняттях. Матеріали посібника можна використовувати в ході самостійної роботи для контролю засвоєння матеріалу лекційного курсу та систематизації знань з історії Білорусі, а також при підготовці до заліків та іспитів.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Як грамотно відповісти на запитання членів комісії
Відповіді на питання
Відповідь на питання: "Ассертивное поведінка - ресурс?"
Системи екологічного менеджменту на основі міжнародних стандартів ISO серії 14000
Характеристики різноманітності відповідей
Характеристики основної тенденції у відповідях
Правила запису відповідей
Вкажіть правильне питання!
Вибір типу питання
Системи менеджменту якості на основі міжнародних стандартів ІСО серії 9000
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси