Меню
Головна
 
Головна arrow Логістика arrow Комерційна логістика
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Основні організаційно-економічні засади зберігання товарів

Безпека, надійність, дотримання умов зберігання. Одним з основних умов збереження якості товарів і скорочення товарних втрат є дотримання режиму зберігання. Це досягається створенням на складі оптимальних для кожного товару температури і вологості повітря. Від необхідного режиму зберігання залежить розміщення товарів на складі, визначення можливості спільного зберігання.

Відповідальність. Менеджер складу несе матеріальну відповідальність за товарні запаси, що знаходяться на складі, відповідає за внутрішньоскладському документообіг.

Ефективність. Результативне використання складської площі сприяє кращій організації роботи складу і прискорює виконання складських операцій. Ефективність складського господарства означає раціональне використання складських площ, зменшення витрат часу на виконання різних операцій, гнучкість у прийнятті рішень, поліпшення догляду за обладнанням і робочими приміщеннями, отримання прибутку при менших витратах. При цьому слід пам'ятати, що не завжди тільки дотримання цих умов має позитивний результат. Домагаючись більшої ефективності, менеджер повинен оцінити значення кожного фактора. В інших випадках слід відмовитися від досягнення більшої ефективності на конкретній ділянці для того, щоб підвищити ефективність інших ланок логістичного ланцюга.

Економічність. Поряд з вищевказаними вимогами при експлуатації складських структур слід враховувати аспекти економічного цілевизначення в його безпосередньому значенні.

Питання зростання прибутку на інвестований капітал і тут є актуальними. Важливе значення мають також питання, пов'язані з доцільністю використання складських площ під зберігання того або іншого товару. Деякі товари вимагають окремого зберігання. Наприклад, зберігання тільки легкозаймистих речовин буває часом вигідніше, ніж зберігання цих речовин спільно з іншими матеріалами. Принцип економії повинен дотримуватися при виконанні всіх складських операцій. Предметом економічного аналізу повинна бути вартість зберігання товарів, яка складається з вартості зберігання кожної одиниці товару або вартості утримання кожної зони зберігання. Шляхом порівняння можна визначити, наскільки висока вартість зберігання товару по відношенню до інших операційних витрат, а також до прибутку від продажів. Якщо вартість зберігання товарів перевищує очікувану прибуток, то можливі альтернативні рішення:

o зменшити витрати утримання товару на складі за рахунок раціоналізації всіх операцій при поводженні з товаром;

o збільшити продажну ціну товару, а при неможливості підвищення ціни - виключити зі складської програми або зовсім відмовитися від його реалізації.

Гнучкість. Під гнучкістю при прийнятті рішень розуміється здатність діяти ефективно і оперативно в непередбачених ситуаціях (зміна попиту, що перевищує прогноз, зміна параметрів логістичного потоку відносно розрахункового режиму тощо). Гнучка організація складського господарства скорочує частоту проміжного звернення до товарів на всій протяжності їх зберігання.

Робота по виконанню замовлень споживачів

На окремих складах інтегрованої ланцюга поставок концентрується велика кількість товарів різних постачальників. Створення товарних запасів на цих складах необхідно для задоволення потреб та безперебійного постачання споживачів необхідними товарами. Залежно від характеру замовлень товарополучателей на складах дрібні партії товарів, отриманих від декількох постачальників, об'єднуються в більш великі, або товари, одержані великими партіями, відпускаються споживачам в невеликих кількостях. Відповідно з вимогами споживачів при укомплектуванні замовлень здійснюється фасування товарів, їх подсортировка і упаковка. Раціональна організація оперативних і технологічних процесів, ефективне використання ємності складських приміщень, підвищення продуктивності праці складських працівників мають велике значення для якісного і швидкого виконання замовлень споживачів.

Комплектування замовлення являє собою трудомісткий і одноманітний процес. Використання засобів штрихового кодування допомагає скоротити витрати ручної праці при визначенні кількості товарів і значно підвищити швидкість виконання замовлень. Для якісного обслуговування споживачів необхідно здійснювати перевірку укомплектованого замовлення. Перевірка може проводитися в два етапи: працівником, який безпосередньо брав участь у комплектуванні замовлення (переконатися в повній відповідності комплектації замовлення споживача); іншим працівником, які не брали участь у комплектації цього замовлення.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Роздільне зберігання товарів підвищеного і зниженого споживчого попиту
Принципи організації зберігання товарів
Розміщення товарів для складського зберігання
Зберігання товарів
Економічний аналіз нового товару
Оптимізація вартості будівельної продукції при розміщенні замовлень на виконання робіт для державних потреб
Методи виконання замовлення
Вимоги безпеки при виконанні кам'яних робіт
Вимоги безпеки під час виконання скляних робіт
Вимоги безпеки при виконанні малярних робіт
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси