Меню
Головна
 
Головна arrow Економіка arrow Податкові системи зарубіжних країн
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Податок на додану вартість

Платниками цього податку є підприємці (фізичні та юридичні особи), які здійснюють поставки (продажу) товарів, робіт і послуг, що підлягають оподаткуванню у Франції.

Об'єкт обкладення ПДВ формується в разі практично будь реалізації - передачі підприємств в цілому, реалізації патентів і промислових прав і т. д. Малі підприємства (чий оборот з реалізації товарів не перевищує 76 тис. євро та 26 тис. євро за обсягами наданих послуг) можуть не реєструватися в якості платників ПДВ.

Податкова база визначається виходячи з ціни фактичної реалізації, включаючи сплачені комісійні, страхові платежі, сплачені відсотки та інші види платежів, пов'язаних з реалізацією товарів і послуг. Інші непрямі податки (акцизи) включаються в базу обкладання ПДВ. При імпорті база оподаткування цим податком формується як митна вартість товару плюс мито. Сума податку, що підлягає сплаті в бюджет, визначається як різниця між обчисленою сумою і "входить" податком.

Стандартна ставка ПДВ становить 19,6%, застосовується також знижена ставка 5,5% у відношенні товарів першої необхідності і деяких друкованих видань. Знижена ставка в розмірі 2,1% встановлена для медикаментів та ліків, газет, деяких театральних постановок. Не підлягають оподаткуванню цим податком фінансові послуги, послуги в області охорони здоров'я, освіти та деякі інші види послуг.

Акцизи

Франція використовує різні схеми оподаткування тих товарів, які традиційно відносяться до групи підакцизних. Це можуть бути акцизні податки, мита, збори, парафискальные платежі. Практично кожен з цих платежів має свою історію запровадження та використання, а тому в даний час формується досить строката картина податкових та інших платежів, які умовно можуть бути об'єднані поняттям акцизи.

Можна виділити наступні шість груп акцизних платежів.

1. Податки на алкоголь і спиртні напої. Для цілей оподаткування у цю групу включаються напої з відсотковим вмістом спирту понад 1,2% (0,5% для пива).

2. Внутрішні податки на споживання енергоносіїв (нафта, природний газ, вугілля): внутрішні податки на нафту і нафтопродукти; внутрішній податок на споживання природного газу; внутрішній податок на вугілля.

3. Мита на тютюн (тютюнові вироби) - сплачуються в різні організації, пов'язані з соціальним страхуванням.

4. Податки на розваги - вводяться на вхідні квитки на деякі спортивні заходи, ставки в букмекерських конторах. Ці доходи підлягають зарахуванню в місцеві бюджети.

5. Мито на дорогоцінні метали. Держава гарантує якість золота, срібла і платини, ставлячи клеймо на відповідні вироби. Ця державна послуга є платною - за неї стягується мито.

6. Податок на діяльність, забруднює навколишнє середовище (податок на забруднення). Податок вводиться на зберігання та розміщення відходів, а саме: діяльність домашніх господарств (побутове сміття), промислові відходи, викиди в атмосферу забруднюючих речовин та деякі інші види діяльності, що завдають шкоди навколишньому середовищу.

Податки, внески і відрахування на соціальне страхування. Група цих платежів, що діють в даний час у Франції, досить велика і включає в себе наступні основні види:

o податок на фонд заробітної плати;

o податок на освіту;

o податок на професійну освіту;

o будівельний податок;

o страхові внески:

- на медичне страхування;

- на сімейне страхування;

- солідарний внесок (внески по соціальному боргу);

- на пенсії по старості;

- на сприяння житловому будівництву (два типи);

- на допомогу по безробіттю;

- на додаткові пенсії (шість видів).

Платниками цих податків і внесків є як

працівники, так і роботодавці, а також самозайняті особи, а за деякими видами платежів - особи, які не працюють (як правило, на добровільній основі).

Податок на фонд заробітної плати діє для компаній, які є податковими резидентами Франції, а також для постійних представництв іноземних компаній в країні. Податкова база визначається як сума виплат на користь працівників, вироблена цими організаціями. Податкові ставки встановлені в рамках прогресивної шкали - від 4,25% (відносно річної суми доходів менше 7156 євро) до 13,6% (відносно доходів, що перевищують 14 259 євро).

Оподатковуваною базою по групі страхових платежів виступають або вся сума виплаченої заробітної плати і преміальних, або така в межах "страхованої величини" (вона може відрізнятися для різних видів страхування). Хоча платниками страхових платежів, є і працівники, і роботодавці (а також самозайняті), розподіл податкового тягаря кожного з платежів між названими двома групами осіб розрізняється.

Ставки за деякими видами страхових платежів, встановлені для роботодавців, наведені в табл. 3.9.

Таблиця 3.9. Ставки страхових платежів

Вид платежу

База

Ставка, %

Медичне страхування

Заробітна плата

12,8

Сімейне страхування

Заробітна плата

5,4

Сприяння житловому будівництву

Заробітна плата

0,4

Солідарний внесок (внески по соціальному боргу)

В межах застрахованої величини

0,3

Пенсійне страхування по старості

Заробітна плата

8,35 + 1,6

Страхування по безробіттю

В межах застрахованої величини

4,19

У ряді галузей економіки є обов'язковими і інші види страхових платежів, зв'язані з імовірністю нещасних випадків, травматизму та іншими подібними обставинами.

У Паризькому регіоні в цю ж групу включаються також платежі, метою яких є фінансування дотацій пасажирському транспорту. Приблизно 50% вартості проїзду у даному регіоні покривають ці збори.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Податок на додану вартість (податок на товари і послуги - Goods and Service Tax або GST)
Особливості застосування податку на додану вартість і акцизів у сфері зовнішньоторговельного регулювання
Податок на додану вартість
Податок на додану вартість
Податок на додану вартість
Акцизи
Акцизи
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси