Меню
Головна
 
Головна arrow Маркетинг arrow Конкурентоспроможність товарів і послуг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Заходи забезпечення автентичності на рівні компаній і підприємств

Товаровиробники приймають наступні заходи по захисту своєї продукції;

- організаційно-правові;

- технічні.

Організаційно-правові заходи полягають у діяльності товароизготовителей проти фальсифікаторів при підтримці професійних об'єднань та з допомогою запрошених патентних повірених.

Дуже актуальною заходом є діяльність товароизготовителей, об'єднаних в професійні асоціації (наприклад, "Російський союз виробників соків", "Російський союз підприємств молочної галузі", бізнес-асоціація "Русбренд" та ін). Типова практика цих саморегулівних організацій наступна: спочатку в досудовому порядку вони намагаються домовитися з фальсифікаторами; у разі відмови від діалогу апелюють до федеральним наглядовим органам і споживчим організаціям; при небажанні виробника виправити становище звертаються в суд. Належність виробника (услугодателя) до саморегулівної організації, яка відображається в маркуванні товару і рекламних проспектах, - одна з гарантій достовірності.

Цілий ряд фірм з метою створення надійного юридичного захисту запрошують патентних повірених, які можуть "знайти" можливі варіанти "паразитизму" та провести реєстрацію целою комплексу елементів бренду. Так, компанія "Мултон", щоб підстрахувати марку "Добрий сік", зареєструвала ряд схожих назв (наприклад, "Добрий сон"), причому тим же шрифтом, що і у оригіналу.

Для боротьби з підробкою, вже вийшла на ринок, існує сукупність заходів: подача скарги в арбітражний суд, Федеральну службу з інтелектуальної власності, патентам і товарним знакам (Роспатент), судові органи. В процесі судового розгляду треба довести плагиатору схожість марки-паразита з брендом "до ступеня змішування" (термін із Закону РФ від 23.09.1992 № 3520-1 "Про товарні знаки обслуговування і найменування місць походження товарів"). Так, Єкатеринбурзької фірмі "Калина", що випускає шампунь "Маленька фея", вдалося в результаті судового розгляду довести факт схожості до ступеня змішування з шампунем "Мила фея", випущеним фірмою р. в Казані.

Технічні заходи полягають у використанні товароизготовителями різних елементів захисту своєї продукції: оригінальна форма тари, лазерне гравіювання тощо За сукупністю застосовуваних елементів захисту підприємства алкогольної промисловості змагаються між собою "за перші рядки в рейтингу захищеності".

Прикладом технічних заходів є розробка оригінальної конструкції тари (пляшок, флаконів, пробок) при освоєнні нової алкогольної продукції, духів тощо Головна вимога до технічних заходів - це створення умов, коли вартість підробки продукції буде призводити до економічної недоцільність виробництва і реалізації підроблених товарів.

З кожним роком споживач пред'являє все більш жорсткі вимоги як до автентичності товару, так і до рівня його захисту від підробки. У відповідь на ці вимоги виробники створюють все нові і більш складні схеми захисту. Так, український завод "Хортиця", що позиціонує свою продукцію як алкоголь абсолютної якості, ввів стандарт захисту "Ступінь абсолютного захисту", зокрема: кожної одиниці продукції присвоюється ідентифікаційний номер; пляшка оснащується оригінальною саморазрушающимся ковпачком з дозатором; на етикетці, виготовленої за спеціальною технологією, створюються райдужні відблиски; у склі пляшки є особливі грані: наноситься дата розливу на ковпачок і пляшку в одній площині.

До технічним заходам також належить забезпечення торговельних організацій приладами та інструкціями, які дозволяють виявити підробку. Так, у 2000 р. хорватська фармацевтична компанія "Пліва" ("Pliv") - розробник антибіотика "Сумамед" - поставляла в аптеки невеликі прилади - "верифікатори", що дозволяють відрізнити підробку від оригіналу. Застосування приладу дозволило відмовитися від підробок, але не могло не позначитися на роздрібній ціні препарату. По суті, покупцям довелося оплачувати боротьбу з фальсифікаторами. Іншим прикладом використання інструментальних методів для ідентифікації фальсифікату може служити створення дочірньою компанією "ДТТ" фірми "Дюпон" портативного приладу "Brend Scan", який дозволяє моментально визначати вміст або відсутність эластановой нитки "Лайкра" в матеріалах одягу.

Для ідентифікації автентичності починають широко застосовуватися радіочастотні ідентифікатори (маркери) - RFID (Radio Frequency ID). Ці пристрої необхідні для ідентифікації об'єкта на відстані за допомогою радіохвиль. У 2003 р. компанія "Джиллетт" ("Gillette") стала першою великою компанією, яка замовила 500 млн одиниць радіочастотних ярличків-мікрочіпів і провела їх випробування в мережах магазинів "Tesco" і "Wall-Mart". Підвищена активність компанії об'єкясняется тим, що із-за підробок її продукції вона змушена була в 2000 р. закрити кілька своїх заводів.

На замовлення Московського заводу "Кристал" спеціально для бренду "Путінка" розроблено, запатентовано і впроваджено унікальну декорація ковпачка, що забезпечує (на думку заводчан) безпрецедентну гарантію захисту продукту від підробки. На ковпачок з висувним трубчастим дозатором спеціальним способом нанесена високоякісна багатошарова плівка з голографічним зображенням написи "Путінка R". Цей спосіб застосовувався тільки в банківській сфері (при виготовленні пластикових карт).

Розглянуто заходи щодо забезпечення достовірності, необхідно ще раз підкреслити той факт, що ступінь захищеності стає одним з головних конкурентних переваг. При постановці нового товару на виробництво повинна бути продумана його надійна "антипіратська" захист.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Заходи забезпечення автентичності на рівні держави
Заходи забезпечення автентичності
Регіональний рівень додаткового соціального забезпечення
Ситуації, при яких компанії має сенс виходити на міжнародний рівень
Цілі, завдання та інформаційне забезпечення аналізу техніко-організаційного рівня виробництва
Рівень 2
Перший рівень
Федеральний рівень додаткового соціального забезпечення
Оцінка підприємства методом компанії-аналога
Оподаткування на рівні підприємств
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси