Меню
Головна
 
Головна arrow БЖД arrow Охорона праці в будівництві
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Вимоги безпеки при прокладанні підземних комунікацій

При виробництві підземних робіт необхідно дотримувати правила і норми безпечного ведення гірничопрохідницьких робіт, затверджені у встановленому порядку міністерствами та відомствами.

Для кожного підземного об'єкта будівництва повинні бути затверджені заходи щодо запобігання та ліквідації аварій, а працюючі повинні бути навчені правилам поведінки під час можливих аварій. До початку підземних робіт повинні бути виконані заходи по забезпеченню збереження існуючих підземних і надземних комунікацій, будівель і споруд. Керівники підземних робіт перед початком їх виконання повинні бути ознайомлені з геологічними і гідрогеологічними умовами ділянки робіт. При зміні умов, що створюють можливість виникнення аварій, роботи слід зупинити до прийняття відповідних заходів. Кожна ділянка має бути забезпечений запасом інструменту, матеріалів, засобів пожежогасіння та інших засобів, необхідних при ліквідації аварії, а також вказівками щодо їх застосування. Тимчасове кріплення підземних виробок слід проводити згідно з технологічною картою (паспорту кріплення).

При проходці стволів перебувають у вибої робітники повинні бути захищені запобіжними настилом від падіння предметів зверху.

При проходці тунелів щитами необхідно дотримувати наступні вимоги безпеки:

o змонтований шитий, його механізми і пристосування дозволяється вводити в експлуатацію лише після їх приймання за актом;

o розробляти грунт слід тільки в межах козирків шита;

o пересувати щит на відстань, що перевищує ширину кільця оздоби, не допускається;

o у нестійких, слабких грунтах лоба забою слід закріпити тимчасової кріпленням, а в сипучих грунтах - застосовувати, як правило, щити з горизонтальними площадками, число яких слід передбачати, виходячи з умов забезпечення стійкості укосу ґрунту на майданчиках;

o пересувати шитий дозволяється лише в присутності та під керівництвом змінного майстра або виконавця робіт, не допускаючи при цьому перебування людей у вибою, за винятком спостерігають за кріпленням.

Все електрообладнання, що застосовується в підземних виробках, при наявності вибухонебезпечних умов повинне бути у вибухобезпечному виконанні. Живлення робочого і аварійного електричного освітлення шахт, штолень і тунелів слід здійснювати від різних джерел.

Вироблення або ділянки тунелю, де встановлюється електротехнічне обладнання, повинні бути закріплені кріпленням з вогнетривких матеріалів.

При проходці шахт і тунелів повинна бути забезпечена вентиляція з місцевою витяжкою від ділянок зварювальних і інших робіт, пов'язаних з виділенням шкідливих речовин. При горизонтальному продавлюванні труб перебування робітників у них допускається при діаметрі труби не менше 1200 мм і довжиною не більше 40 м. Тривалість безперервного перебування робочого всередині трубопроводу не повинна перевищувати 1 год, а інтервали між робочими циклами встановлюються не менше 30 хв. Трубопровід довжиною 10 м і більше необхідно забезпечувати примусовою вентиляцією з подачею свіжого повітря не менше 10 м3/ч. продавлювання Горизонтальне труб з ручною розробкою грунту всередині них допускається тільки при умовах, що виключають прорив в забій газів, води або вмісту вигрібних ям. З робітниками, зайнятими всередині трубопроводу, повинна бути забезпечена двосторонній зв'язок.

Вимоги безпеки при влаштуванні фундаментів

До виконання робіт з улаштування фундаментів допускаються робітники за професіями тесля, арматурщик, електрозварник, бетоняр, монтажник залізобетонних конструкцій, особи, які досягли 18-річного віку, пройшли попередній і періодичні медичні огляди у встановленому порядку, навчені і проінструктовані відповідно до вимог керівних документів з питань охорони праці.

До числа небезпечних і шкідливих виробничих факторів при влаштуванні фундаментів відносяться:

o обертові частини машин і обладнання;

o переміщувані вантажі;

o електричний струм;

o гострі кінці арматурних стержнів;

o вібрація;

o можливість обвалення штабелів блоків і стін з блоків, грунту.

Перед початком роботи в обов'язковому порядку перевіряються робочі місця і проходи до них на відповідність наступним вимогам:

o при роботі на висоті від рівня землі понад 1,3 м робочі місця повинні бути обладнані подмостями шириною не менше 2 м - для кам'яних робіт, 1 м - для монтажних;

o для проходу до робочих місць, що знаходяться в котлованах та траншеях, а також для переходу по ділянках укладеної арматури повинні бути встановлені сходи, перехідні містки і трапи з огородженнями;

o зона електропрогрівання бетону повинна мати огорожу та позначена попереджувальними написами і плакатами;

o на естакадах для подачі бетонної суміші автосамоскидами між відбійним брусом і огорожею повинні бути облаштовані проходи шириною не менше 0,6 м;

o огородження обертових частин машин і устаткування повинні знаходитися в справності і надійно закріплені;

o корпуси зварювальних трансформаторів, електродвигунів і приладів керування повинні бути заземлені;

o сигналізують пристрої повинні бути справними;

o у темний час доби необхідно хороше освітлення робочих місць.

При складанні елементів опалубки в декілька ярусів кожний наступний ярус слід встановлювати тільки після закріплення нижнього. Розміщення на опалубці обладнання і матеріалів, не передбачених проектом виробництва робіт, а також перебування людей, безпосередньо не беруть участь у виробництві робіт по влаштуванню опалубки, не допускається. Інвентарна опалубка повинна містити у своєму складі інвентарні огородження, попереджувальні падіння людини. Інвентарні огороджувальні пристрої при установці опалубки повинні захищати всю захватку, підготовлену для бетонування. При установці мелкозащитной інвентарної опалубки робітники повинні користуватися запобіжними поясами при роботі на висоті понад 1,3 м. Розбирання опалубки всіх типів роблять після досягнення бетоном заданої міцності і з дозволу виконавця робіт, а особливо відповідальних конструкцій - за переліком, встановленим проектом, з дозволу головного інженера. При складанні арматури фундаментів безпосередньо біля місця її установки стрижні подають в котлован за допомогою спеціальної траверси або опускають їх за пристосованим для цієї мети лотків. Робітники повинні спускатися в котлован тільки по драбинам або приставним сходам. Арматурні стрижні і сталеві вироби слід переміщати і встановлювати тільки в рукавицях.

При під'їзді технологічних транспортних засобів (автобетонозмішувач, бетоновоз, бадьевоз) бетоняр, що приймає бетонну суміш, повинен знаходитися в полі зору машиніста автобетонозмішувача.

Очищення лотка і завантажувального отвору автобетонозмішувача від залишків бетону слід робити тільки при нерухомому смесительном барабані. При вивантаженні бетонної суміші з кузова бетоновоза робочий, приймає бетонну суміш, повинен знаходитися в зоні, де виключається його травмування при раптовому перекиданні бетоновоза. Очищення піднятих кузовів автомобілів-самоскидів після розвантаження бетонної суміші слід проводити скребками або лопатами з подовженою рукояткою.

При укладанні бетонної суміші стреловыми і баштовими кранами бетоняр повинен знати правила стропування бункерів-бадей, сигнали, що подаються кранівникові, безпечні прийоми роботи із застосуванням бункерів-бадей.

При укладанні бетонної суміші забороняється:

o виробляти підйом бункера-бадді, не переконавшись в надійності стропування;

o відкривати затвор при його заклинювання в підвішеному стані бункера;

o працювати з несправним механізмом відкривання затвора;

o розгойдувати підвішену бункер-баддю.

При ущільненні бетонних сумішей глибинними, площадочными вібраторами робочий-бетоняр повинен знати: правила безпечної роботи з ручними електричними машинами, а також правила гігієни і санітарії при роботі з виброинструментом.

При ущільненні бетонних сумішей забороняється:

o працювати з несправним вібраційним обладнанням;

o відсутність чергового електрика самостійно підключати вібраційну техніку до розподільних электрощитам;

o працювати з виброоборудованием без вібраційної захисту;

o працювати без гумових рукавичок і чобіт.

Сигнали машиністу крана повинен подавати одне обличчя, знає порядок обміну сигналами. Забороняється підйом збірних залізобетонних конструкцій, засипаних снігом, землею, затиснених іншими конструкціями. До підйому конструкції монтажник повинен перевіряти відповідність маси, зазначеної на маркуванні конструкції, вантажопідйомності крана. Елементи конструкцій під час переміщення повинні утримуватися від розгойдування і обертання відтяжками з прядив'яного(капронового)каната.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Облік вимог безпеки та екологічності при постановки нової продукції на виробництво (ГОСТ 15.201 - 2000)
Вимоги безпеки при застосуванні машин безперервної дії
Вимоги безпеки при розробці траншей і котлованів
Особливості трудового договору з працівниками, зайнятими на підземних роботах
Вимоги безпеки при експлуатації будівельних лісів
Облік вимог безпеки та екологічності при постановки нової продукції на виробництво (ГОСТ 15.201 - 2000)
Вимоги безпеки при застосуванні машин безперервної дії
Вимоги безпеки при розробці траншей і котлованів
Вимоги безпеки при експлуатації будівельних лісів
Вимоги безпеки при експлуатації обладнання для формування м'ясопродуктів
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси