Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Репутаційний менеджмент
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Розміщення корпоративної символіки

Вже говорилося про те, що візуальні елементи бренду допомагають зробити компанію та її продукт більш впізнаваними, сприяють зростанню числа лояльних клієнтів. Не менш важлива роль корпоративної символіки і для працівників підприємства. Розміщення логотипу організації на спецодязі, на стінах і банерах, в цехах або кабінетах, допомагають посилити корпоративний дух. Сувенірна та подарункова продукція, виконана у фірмовому стилі, добре вирішує іміджеві завдання. Такі сувеніри з логотипом компанії зазвичай дарують до свят ключовим фігурам: діловим партнерам, журналістам, постійним клієнтам, кращим співробітникам і т. п. Такий подарунок завжди буде нагадувати його власникові про те, що компанія дорожить ним, цінує його співпрацю.

Випуск корпоративних ЗМІ

Про місце і роль корпоративних ЗМІ в сучасному медійному просторі вже йшла мова, тепер настав час розглянути завдання, які вони покликані вирішувати. Як уже не раз підкреслювалося, в основі довіри до організації лежить гарна інформованість персоналу про її діяльність. Керівники розуміють, що відомості про становище компанії на ринку та її поточної діяльності допомагають співробітникам згуртуватися в боєздатну команду.

Існує багато каналів комунікації, за яким можна повідомляти співробітникам важливу інформацію, проте одним з найефективніших є корпоративні видання.

Головна мета корпоративних ЗМІ - зміцнювати авторитет компанії і згуртовувати співробітників шляхом послідовного донесення до колективу в усіх публікаціях ключових повідомлень, на яких базується репутація організації. Головні з них можна сформулювати наступним чином:

o компанія веде відкритий і чесний бізнес;

o керівництво дбає про розвиток виробництва і формування згуртованого трудового колективу;

o люди - головний пріоритет компанії, вона прагне враховувати як професійні, так і особисті інтереси співробітників, піклується про зростання їх кваліфікації та їх соціальної захищеності.

Корпоративні ЗМІ особливо важливі для компаній, що мають регіональні філії. Зберегти відчуття єдиної дружньої родини допомагає регулярне інформування про життя організації, останні новини, соціальної політики підприємства. Не менш важливо підтримувати загальну корпоративну культуру і корпоративні цінності. Газпромбанк, наприклад, має філії від Крайньої Півночі до Махачкали, тому випускається ним корпоративна газета носить універсальний характер і орієнтована не тільки на співробітників, але і на клієнтів - вже існуючих і потенційних. Така інформаційна політика дозволяє зміцнювати авторитет не тільки у співробітників, але і у населення міст, де розташовані філії.

Втім, у невеликої компанії, яка не має своїх представництв у регіонах, немає необхідності у власних виданнях, якщо організація невелика і у неї немає регіональних філій. Функції комунікації зі співробітниками в такому випадку можуть взяти на себе корпоративний сайт і інтранет - сучасні оперативні канали доставки необхідної інформації. Нарешті, не варто скидати з рахунків і стару добру стінгазету. Невигадлива, зроблена руками самих працівників, вона створює в організації зворушливу "домашню" атмосферу. Зазвичай її розміщують на прохідній, щоб вранці, приходячи на роботу, кожен міг дізнатися, що нового сталося в дружній родині.

Розробка соціального пакету

Всі компанії умовно можна розділити на дві категорії. До першої відносяться ті, де платять високі зарплати, щоб співробітник міг сам задовольнити свої нагальні потреби. Такий підхід влаштовує молодих, енергійних і амбітних людей, що віддають перевагу всі корпоративні пільги "брати грошима". Головне для них - кар'єрне просування, яке супроводжується розширенням матеріальних можливостей.

В компаніях, які належать до другої категорії, співробітнику крім зарплати, не завжди занадто високою, надають додаткові пільги і виплати, звані соціальним пакетом. Зазвичай така кадрова політика влаштовує тих, хто цінує стабільність і надійність організації. Приміром, молоді мами, які мають маленьких дітей, набагато охочіше підуть працювати туди, де є дитячий сад, літні оздоровчі табори. Співробітники старші будуть триматися за своє місце, якщо воно обіцяє безкоштовне або пільгове санаторно-курортне лікування, медичну страховку. Наприклад, соціальний пакет працівників "Норнікеля" входять пільгові (5% від вартості) оздоровчі путівки, у результаті зниження втрат від тимчасової непрацездатності за останні кілька років на цьому підприємстві склало 30%.

Яку стратегію вибрати - вирішує керівництво виходячи з цілей і завдань компанії та особливостей трудового колективу. Як вважають експерти, важливо регулярно вимірювати рівень задоволеності співробітників, формуючи за допомогою таких опитувань перелік корпоративних пільг. Варіативність наданих пільг, стверджують західні аналітики, знижує плинність кадрів на 7%, що дозволяє компаніям економити мільйони доларів.

Які соцпакети формувати для різних категорій працівників? Кадровики виділили чотири категорії співробітників.

1. "Кар'єристи". Для них важливо поліпшення соцпакета при отриманні чергової посади, так як це свідчить про підвищення їх статусу.

2. "Екстремали". Цим людям набагато важливіше можливість для самореалізації та самоствердження, що соцпакет.

3. "Гроші вперед". Для таких працівників має значення тільки зарплата, все решта - другорядне.

4. "Стабільні фахівці". Такі люди цінують, перш за все, стабільність, тому погоджуються на стандартний соцпакет, не вимагаючи для себе особливих умов.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Розміщення по рейтингах
Корпоративні PR-документи компанії
Визначення формату розміщення
Випуск товарів: умови і особливості
Обчислення національного доходу і модель витрати - випуск: С. Коваль і Ст. Леонтьєв
Корпоративні PR-документи компанії
Розробка та реалізація антикризової програми з регулювання соціально-трудових відносин
Розробка паспорту безпеки об'єкта соціальної сфери
Технологія розробки соціального проекту
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси