Меню
Головна
 
Головна arrow Соціологія arrow Технологія соціальної роботи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Підготовчий етап

На цьому етапі необхідно оцінити стан проблеми бідної родини в кожному конкретному випадку. Виявити специфіку найбідніших сімей та їх особливості в даному регіоні. Одночасно уточнити критерії дієвості та ефективності соціальних служб та Центрів зайнятості населення при вирішенні даної проблеми. Проаналізувати наявні ресурси для вирішення завдань і виходу сім'ї з стану крайньої бідності.

Лекція постановки мети

Мета роботи з найбіднішими сім'ями: в результаті застосування соціально-психологічної технології створити умови до усвідомлення необхідності особистої відповідальності для підвищення рівня добробуту.

Для реалізації поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:

- мотиваційна завдання. Сформувати мотивації у представників найбідніших сімей в підвищенні свого добробуту;

- організаційна завдання: організувати заходи, спрямовані на реалізацію поставленої мети.

Лекція процедурно-організаційної роботи

Даний етап можна представити у вигляді наступного алгоритму дій:

- визначити число найбідніших сімей в центрах соціального обслуговування населення і потребують безробітних, які перебувають на обліку в Центрі зайнятості населення. Цю діяльність необхідно проводити одночасно на базі двох центрів: соціального обслуговування та зайнятості населення;

- провести індивідуальну співбесіду з представником найбіднішої сім'ї;

- провести психологічну діагностику особистісних особливостей;

- на підставі отриманих даних встановити причину бідності і намітити на цій основі шляхи виходу з бідності.

До таких заходів належать різні форми і методи роботи.

Так, наприклад, перший тип бідних сімей (безробітні або такі, що шукають більш вигідну роботу) доцільно навчати технології пошуку роботи і розвивати навички самопрезентації, а також навчати навичкам формування позитивного іміджу з метою працевлаштування.

Для другого типу найбідніших сімей (інваліди, пенсіонери тощо) необхідно застосувати такі форми роботи, як проведення лекцій та консультацій представниками соціальних служб.

В рамках таких занять необхідно навчати технологіям отримання від держави та інших інстанцій різних державних соціальних пільг і посібників, законодавчо встановлених для даних категорій.

Необхідні також цільові юридичні та економічні консультації для чіткого розуміння цієї категорії людей власних громадянських прав і знайомство з технологією їх відстоювання. Консультації можливо будувати у формі бесід, лекцій та проводити як мінімум раз на місяць.

Корисним для другого типу найбідніших сімей є створення "Клубу підтримки", в рамках якого з'являється можливість ділитися різним індивідуальним досвідом подолання ситуації бідності. Робота в цьому клубі може проходити як в очній формі, так і заочної: по телефону або Інтернету. Необхідно більш активно використовувати таку інноваційну соціальну технологію, як соціальний контракт.

З асоціальними сім'ями необхідно застосувати таку форму роботи, як соціально-психологічний тренінг на усвідомлення ситуації і корекцію різних залежностей, а також для корекції внутрішньосімейних відносин.

Критеріями успішності проведення заходів можуть бути:

- для сімей з "нереалізованим трудовим потенціалом" -активний пошук роботи та подальше працевлаштування;

- для сімей з обмеженими можливостями праці" - зміна свого психологічного стану: усвідомлення своєї проблеми, підвищення самоцінності, пошук можливих і реальних шляхів самореалізації і, як наслідок, підвищення рівня життя. Представлення і використання реальних шляхів отримання допомоги, матеріальної допомоги і т. д. Можливо вирішення проблем із зайнятістю для певної категорії таких сімей (багатодітних матерів, працездатних інвалідів, пенсіонерів тощо)1.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Підготовчий етап
Підготовчий етап
Підготовчий етап аналізу
Етап 1. Постановка завдання маркетингового дослідження
Етап виготовлення пробної партії
Третій етап
Етапи організаційного консультування
Організаційне проектування. Принципи проектування і побудови організаційних структур
Методи та етапи організаційних змін
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси