Меню
Головна
 
Головна arrow Менеджмент arrow Інформаційний консалтинг
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Методологічні принципи надання платних послуг процесного консультування

Виконання проектних робіт, в тому числі інноваційного характеру в якості послуги консультаційної служби у кожному випадку досить індивідуально і потребує залучення спеціалістів різної кваліфікації. Тому ціни на такі послуги встановлювати досить важко.

Ціна на процесні консультаційні послуги визначається наступними факторами:

- витратами на оплату праці;

- кількістю витраченого часу;

- терміновістю надання послуг;

- кількістю споживаних послуг;

- тривалістю взаємного співробітництва;

- складністю поставлених питань;

- кваліфікацією фахівців, яких необхідно залучити для надання послуг.

В залежності від конкретного проекту ціна послуги може змінюватися, виходячи з наведених вище критеріїв.

Перш ніж укласти контракт з якого-небудь певного проекту, консультант повинен провести попереднє дослідження, щоб оцінити його характер і розміри. Це дослідження саме по собі міні-проект, в ході виконання якого необхідно:

- зібрати дані з певної проблеми;

- проаналізувати їх і виявити основні питання;

- визначити, по яких напрямах слід рухатися для вирішення цих питань;

- спланувати хід робіт над проектом;

- визначити, яких консультантів слід залучити і які будуть потрібні ресурси.

Надання проектних послуг відноситься до розряду трудомістких робіт, і в зв'язку з цим при розрахунку їх собівартості необхідно якомога точніше визначити витрати на оплату праці. В залежності від обсягів надаваних послуг і специфіки діяльності консультаційною фірмою склад і структура працівників центрів може бути різною. При цьому форма оплати праці основною штатною частини співробітників може бути побудована на погодинній основі у формі окладу. Іншу частину складають залучені у міру необхідності фахівці, для оплати праці яких застосовується відрядна форма оплати.

При встановленні ціни (розцінки) на послугу одним з основних показників є час обслуговування заявки.

Розцінки на процесні консультаційні послуги являють собою інструмент, який об'єднує фінансову і маркетингову політику управління. При встановленні ціни на проектні послуги необхідно враховувати не тільки, у скільки обходиться консультаційній фірмі надається послуга та який прибуток необхідно одержати, але і яка ціна за проектну послугу буде забезпечений платоспроможним попитом для того або іншого ринку і скільки клієнтів зможе і захоче її оплатити. Розглянемо основні форми встановлення розцінок.

Нормальний рівень плати за послуги може бути давно усталеним і загальновідомим і навіть рекомендуватися професійною асоціацією (наприклад, у вигляді нижньої і верхньої її межі). Плата, що перевищує запропонований максимум, буде в цьому випадку прийнятною лише для певних (спеціальних) послуг, в іншому випадку її треба детально обґрунтувати.

Розцінки, призначувані конкурентами. Як і в інших областях бізнесу, консультаційні фірми необхідно враховувати політику конкуруючих організацій, що застосовується при встановленні ними розцінок, і те, як до політики ціноутворення належать клієнти.

Плата за послуги для різних ринкових сегментів. Може знадобитися диференціація плати за послуги для різних ринкових сегментів. Зазвичай для дрібних підприємств і некомерційних соціальних організацій плату призначають нижчі, ніж для великих.

Плата при просуванні послуг. Пільгова плата за послуги (наприклад, з 10-15%-ной знижкою в порівнянні зі звичайною) може застосовуватися при поставці на ринок нового типу послуг, щоб підвищити інтерес клієнтів. При завершенні кампанії просування послуг плату можна підняти до нормального рівня.

Плата з урахуванням дотацій. Державні консультаційні служби можуть продавати свої послуги за зниженими цінами деяких або ж усім клієнтам. Це стає можливим у разі державного дотування, метою якого є сприяти проектно-інноваційної діяльності і зробити її доступною клієнтам, для яких неприйнятні високі розцінки. Досвід інших країн показує, що навіть приватні проектанти можуть працювати на цих умовах за більш низьку винагороду в рамках спеціальних програм допомоги дрібним підприємствам, заохочення малого бізнесу, його розвитку в інших географічних районах, на початку створення нового бізнесу і т. п.

Розцінки, що визначаються клієнтами. Організації консультаційної служби можуть встановити максимальний рівень розцінок за послуги, який в більшості випадків визначається платоспроможним попитом споживачів.

Відповідність плати за послуги специфіці діяльності консультаційної фірми. Рівень і метод встановлення розцінок залежать від специфіки діяльності консультаційної фірми. Так, консультаційні служби, що надають проектні послуги з питань, що стосуються стратегічно важливих напрямків промислової чи сільськогосподарської діяльності інноваційного характеру, будуть встановлювати розцінки на відносно більш високому рівні, ніж консультаційні служби, що надають такі послуги з типового проектування або найбільш загальних питань.

Підставою для визначення ціни служать: проведені проектантом попередні експертизи документації щодо діяльності, яка здійснюється замовником, та інших особливостей проекту. При цьому час, витрачений проектантом на виконання відповідних заходів, не підлягає оплаті замовником. У будь-якому випадку ціна на послуги повинна бути відома замовнику до початку роботи проектанта.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Методологічні принципи надання платних послуг експертного консультування
Методологічні принципи надання платних послуг навчального консультування
Методика формування прибутку при наданні платних послуг процесного консультування
Методика формування прибутку при наданні платних послуг експертного консультування
Методика формування прибутку при наданні платних послуг навчального консультування
Методика обліку витрат і розрахунку собівартості послуг процесного консультування
Експертне, процесне, проектне, навчальне консультування та їх особливості
Організаційно-економічні основи проектування послуг процесного консультування
Особливості організації міжнародних перевезень і надання транспортних послуг
Реальна заробітна плата залежить від номінальної, а також від рівня цін на товари і послуги
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси