Меню
Головна
 
Головна arrow Соціологія arrow Технологія соціальної роботи
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Санаторій на дому

Реалізується Службою соціально-медичної реабілітації ветеранів на дому для надання послуг санаторно-курортного лікування учасникам, інвалідам Великої Вітчизняної війни, які не можуть оздоровитися у санаторіях та будинках відпочинку за різними обставинами. Відбір пацієнтів "Санаторію на дому" ведуть ветеранські організації.

Обслуговують клієнтів лікарсько-сестринські бригади, кожна з яких включає лікаря-терапевта, трьох медичних сестер і водія.

Курс лікування становить 21 день, він починається з медичного огляду, що проводиться лікарем, на підставі якого призначаються процедури. Раз в тиждень клієнту привозять продуктові набори, щоб забезпечити йому необхідний при призначеному лікуванні режим харчування.

Якщо ветеран самотній, то спеціальна гігієнічна бригада робить прибирання в квартирі.

Медичні препарати, які входять у затверджений список, надаються для лікування безкоштовно. Якщо пацієнт потребує консультації вузького спеціаліста, бригада зідзвонюється з поліклінікою, організовує перевезення ветерана на прийом. Служба працює в контакті з районною поліклінікою, де лікується ветеран.

Школа безпеки для літніх людей

Практика спрямована на посилення захищеності літніх людей перед обличчям існуючих технологічних, інформаційних і кримінальних загроз. Вона включає в себе вивчення та освоєння людьми похилого віку та інвалідами основних питань, пов'язаних з життєдіяльністю в умовах сучасного суспільства.

Дана практика має своєю метою підвищення рівня безпеки в повсякденному житті осіб похилого віку, інвалідів та інших вразливих категорій населення. Заняття носять практико-орієнтований характер і спрямовані на:

o ознайомлення з видами небезпек, які загрожують людині у сучасній повсякденному житті, діями в небезпечних та надзвичайних ситуаціях природного, соціального і техногенного характеру; вивчення та освоєння методів і прийомів захисту, що дозволяють мінімізувати можливий збиток у небезпечних і надзвичайних ситуаціях, знизити індивідуальні ризики;

o розвиток здібностей аналізувати ситуацію і приймати безпечні рішення в побуті;

o формування відповідального ставлення до власної безпеки та безпеки оточуючих людей, навичок взаємодії, співробітництва, необхідних для вирішення і попередження небезпечних і надзвичайних ситуацій, усвідомлення пріоритетності безпеки у всіх сферах життєдіяльності людини.

Програма "Школа безпеки для літніх людей" реалізується за напрямками: "Пожежна безпека",

"Тероризм", "Правила дорожнього руху", "Обережно, шахрайство!", "Електробезпека", "Психологічна безпека", "Валеологія", "Ергономіка житла", "Харчова безпека", "Юридична безпека".

Соціальний туризм

Одним з напрямків діяльності є реабілітація літніх і інвалідів. Це ефективний засіб порушення монотонного існування людей похилого віку, активізації їхнього інтересу до життя, пробудження соціальних інтересів.

В процесі реабілітації використовуються всі види туризму.

Туризм із метою вивчення культури орієнтований на пізнання культури, він включає в себе такий підрозділ, як паломницький туризм, який передбачає відвідання місць, що мають особливе релігійне значення.

Туризм з метою відпочинку включає в себе для літніх людей, сімей з дітьми поїздки на риболовлю, по гриби. Він сприяє підвищенню настрою, життєвого тонусу, розширення кола спілкування. Дуже ефективні такі технології для інвалідів та сімей, які виховують дітей-інвалідів.

Спортивний туризм - це активний відпочинок, що включає в себе певні види фізичних вправ, тренування. Наприклад, туристичний зліт дітей-інвалідів передбачає змагання, призи. Але головне - це підтримка єдності сімей, які виховують дітей з обмеженнями здоров'я, забезпечення позитивних емоцій людям, що перебувають у дуже важкій життєвій ситуації.

Лікувально-оздоровчий туризм пов'язаний з поїздками у курортні місцевості, проходженням організованого курсу санаторно-курортного лікування.

Екологічний туризм включає пізнавальні екскурсії з відвідуванням мальовничих комплексів та пам'яток природи, а також екскурсії історико-етнокультурної спрямованості.

Соціальний туризм-досить широке напрямок, який може включати в себе комплекс технологічних елементів - від неквапливої прогулянки в парку з елементами пізнавальної екскурсії до поїздки за кордон з відвідуванням пам'ятників світової культури. Вибір конкретної технології зумовлений не лише станом здоров'я клієнтів, але також економічними чинниками. Прийняття відповідної міської цільової програми забезпечує державну підтримку економіці соціального туризму.

 
< Попередня   ЗМІСТ   Наступна >

Схожі тими

Діагностика літніх людей
Забезпечення безпеки людей на водних об'єктах
ВИТОКИ ТА ЕВОЛЮЦІЯ НЕОАВСТРІЙСКОЙ ШКОЛИ І НІМЕЦЬКОГО ОРДОЛІБЕРАЛІЗМУ
Адміністративне управління та адміністративно-правове регулювання у сфері культури і туризму
Безпечний відпочинок і туризм
Міжнародний туризм в Іспанії
 
Предмети
Банківська справа
БЖД
Бухоблік і аудит
Документознавство
Екологія
Економіка
Етика і естетика
Інвестування
Інформатика
Історія
Культурологія
Література
Логістика
Маркетинг
Медицина
Менеджмент
Політологія
Політекономія
Право
Психологія
Соціологія
Страхова справа
Товарознавство
Філософія
Фінанси